Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Do 100 tys. zł za wysyłanie spamu

Do 100 tys. zł za wysyłanie spamu

WitekT 21 Maja 2007 10:02

0 0
UKE chce karać spamerów. W projekcie zmian w Prawie Telekomunikacyjnym pojawił się zapis o karze w wysokości nawet 100 tys. zł za wysyłanie niechcianej poczty.

W Urzędzie ma powstać specjalna komórka do walki ze spamem. Będzie tam można zgłaszać się ze skargą na spam. Poskarżyć się będzie można jedynie na te listy, na których otrzymywanie nigdy nie dano zgody.


Źródło tekstu: Rzeczpospolita, Dziennik     

Dodaj do:
w sumie: 12
  • 0

    1.  2007-05-21 10:07:49

    no to chyba trzeba będzie bardzo dokładnie zdefiniować SPAM

  • 0

    2.  2007-05-21 10:12:15

    by the way - powinni wprowadzić możliwość rozwiązania umowy, w wypadku wprowadzenia w błąd, co do zasięgu sieci komórkowej (co było we wcześniejszych przepisach, a zniknęło), oraz w wypadku pogorszenia zasięgu sieci.

  • 0

    3.  2007-05-21 10:12:52

    a co z botami, które instalują się na kompie i wysyłają spam bez naszej wiedzy?? nagle przyjdzie mi wezwanie do sądu???

  • 0

    4. ~Ant  2007-05-21 10:20:52  host: chello084010154233.chello.pl

    Jestem absolutnie za walką ze spamem ale czarno to widzę bo ta walka musiałaby być globalną. Choć z drogiej strony lepszy próby walki niż brak jakiejkolwiek reakcji i ciche przyzwolenie na coraz bardziej wpieniającą niechcianą pocztę.

  • 0

    5.  2007-05-21 10:33:31

    pawcio1611: "niezamówina informacja handlowa". I tyle...

  • 0

    6. ~użyszkonik  2007-05-21 10:38:09  host: prx04.polskieradio.pl

    Pomysł dobry - ale: większość spamu jaki ląduje na naszych skrzynkach pochodzi z USA i z Azji. Nie przypominam sobie, bym kiedykolwiek dostał spam z Polski (i po polsku). Według mnie projekt nie pomoże bo ustawa nie ukarze przecież Chińczyków.

  • 0

    7. ~bigman  2007-05-21 10:41:30  host: w3cache1.icm.edu.pl

    a ja dostawalem spam z Polski. Bardzo czesto pod pretekstem ze ktos tam moj znajomy zaprosil mnie do czegos.. Tania sztuczka, ktora mysla ze sie wykreca..

  • 0

    8. ~kojot67  2007-05-21 10:42:10  host: 84-254-162-2.ip.skylogicnet.com

    Ciekawe jak znajdą winnych?

  • 0

    9.  2007-05-21 10:57:22

    dr_martin*** trzeba dobrze zabezpieczyć kompa albo przejść na bezpieczniejsze systemy operacyjne.

  • 0

    10. ~  2007-05-21 11:16:59  host: w3cache1.icm.edu.pl

    dr_martin: bardzo prosto - blokujesz ruch wychodzący i dodajesz do białej listy te serwery, których używasz. Więc nawet jeśli coś załapiesz to i tak nic się nie wyśle.

  • 0

    11. ~rafcyk  2007-05-21 11:32:42  host: host-89-228-233-131.kalisz.mm.pl

    Niech wszyscy przeniosą się do gmail.com i nie będzie problemu. Korzystam z tego konta od 2och lat i liczba przepuszczonych wiadomości przez filtry można policzyć na palcach jednej ręki.

  • 0

    12. ~  2007-05-21 14:33:04  host: 87-205-212-77.adsl.inetia.pl

    A będzie tak jak zwykle. Ustawa antyspamowa sprowadzi więcej kłopotów niż pożytku.

Dodaj swoją opinię