Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Długie numery bez większych problemów

Długie numery bez większych problemów

WitekT 6 Grudnia 2005 10:24

0 0

Wprowadzenie nowego sposobu wybierania numerów w połączeniach lokalnych przebiegło niemal bez kłopotów.

Wprowadzenie nowego systemu przebigeło lepiej, niż oczekiwano.

Nie mamy sygnałów o problemach z rozmowami lokalnymi - mówił Andrzej Sobczak z Telefonii Dialog.

Mamy pojedyncze sygnały o kłopotach w strefie 014 (Tarnowskie) i 086 (Łomżyńskie) - mówiła Magdalena Mamczarz, rzecznik Energis GTS.
Klienci NOM zgłaszają nam pojedyncze przypadki problemów, ale te we współpracy z TP są na bieżąco usuwane - mówił Paweł Byra, rzecznik Exatelu. Exatel kontroluje NOM.

Problemy z połączeniami lokalnymi - po wybraniu 10 cyfr - mieli także abonenci TP z Zielonogórskiego (068) korzystający z preselekcji w Polkomtelu.

Kłopoty mieli natomiast wszyscy abonenci TP, którzy mają preselekcję w Netii, o co ta ostatnia oskarża TP. Problemy dotyczą blisko 20 tys. klientów, w tym dużych firm, którzy przy wykręcaniu 10-cyfrowego numeru lokalnego słyszą w słuchawce komunikat, że ich operator nie obsługuje połączeń lokalnych. Wyjściem jest korzystanie z prefiksu 1033 i wykręcanie 14 cyfr. Kłopoty klientów Netii to efekt braku podpisanej umowy o współpracy z TP. Operator umowy nie podpisał, bo nie chce się zgodzić na proponowane przez TP warunki.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1.  2005-12-06 11:32:47

    przerobienie paru guzikow na klawiaturce na centrali ma byc trudne? w tphłam czy tam łoryndz moze...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-145-103-69.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy używasz smartfonu z rysikiem (takim, jak np. w Galaxy Note)?

Galaxy Note 9 na renderach

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet