Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dlaczego Samsung Galaxy Alpha nie jest w całości wykonany z metalu?

Dlaczego Samsung Galaxy Alpha nie jest w całości wykonany z metalu?

orson_dzi 27 Sierpnia 2014 20:18

7 1

samsung galaxy alpha Samsung twierdzi, że Galaxy Alpha zmusił ich do nowego podejścia do tematu tworzenia obudowy smartfonu.




Częściowo metalowa obudowa, to w ostatnim czasie wielka nowość w szeregach smartfonów Samsunga. Do tej pory użytkownicy z każdym kolejnym modelem otrzymywali coraz to nowsze wariacje na temat plastikowej obudowy, a każdy kolejny przedstawiciel serii Galaxy S jako główną wadę miał wytykane materiały, z jakich został wykonany. Galaxy Alpha miał zupełnie zmienić podejście Samsunga do tworzenia obudowy. Samsung jako trzy główne elementy konstrukcji Alphy wymienia - metalowe ramki, zakrzywione rogi oraz wykończenie.


Pomysł na obudowę Galaxy Alpha miał zainspirować Samsung SGH-P310. Model, który nie doczekał się globalnego sukcesu został doceniony za niewielką i cienką obudowę, która wygodnie leży w dłoni. Po burzy mózgów projektanci uznali, że jest to optymalny kierunek dla obudowy nowego smartfonu, który postanowili połączyć z polerowanym metalem, co miało pozwolić uzyskać delikatny i błyszczący wygląd.


Nietypowym elementem konstrukcji Galaxy Alpha są rogi obudowy. Są one uznawane za najsłabszy element konstrukcji smartfonów i to zazwyczaj one przyjmują na siebie siłę uderzania podczas upadku. Dodatkowo jest to ostatnia część obudowy, której użytkownik chwyta się w momencie, kiedy smartfon wyślizgnie mu się z ręki. Dlatego też rogi obudowy Galaxy Aplha są zakrzywione i mocno wypukłe, co obrazuje poniższy rysunek.


alpha obudowa


Dodatkowo upadkom mają zapobiec materiały, które mają zapewnić leszy chwyt i zapobiec wyślizgiwaniu się obudowy z dłoni. Jest to jeden z powodów, dla których tył obudowy nie został wykonany z metalu. Jako drugi powód Samsung podaje... większą przyjemność w trzymaniu obudowy, która nie robi się chłodna przy spadku temperatury. Teoretycznie jest to jakieś wytłumaczenie, ale dopiero kontakt Alphy z pierwszymi użytkownikami zweryfikuje, czy taki zabieg był dobrym posunięciem.


Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony

Źródło tekstu: Samsung; wł     

Dodaj do:

Tagi: galaxy alpha | samsung

w sumie: 16
  • Ten komentarz został ukryty.

    3

    1. ~.we  2014-08-27 20:49:33  host: 213-238-95-29.adsl.inetia.pl

    "Jest to jeden z powodów, dla których tył obudowy nie został wykonany z metalu. Jako drugi powód Samsung podaje... większą przyjemność w trzymaniu obudowy, która nie robi się chłodna przy spadku temperatury."

    i slusznie! strasznie idiotyczny jest ten ped do metalowych obudów ktore są tragicznie nieprzyjemne w kontakcie :/ ale ludzie sie pałują jaki to metal jest kul i modny a plastik (i tworzywa) passe... kurka wodna! a pozniej trzeba zakladac żelowe kondomy żeby ku*cy nie dostać obcując z takim urządzeniem...

  • Ten komentarz został ukryty.

    10

    2. ~195cm  2014-08-27 21:10:21  host: n16-03-01.opera-mini.net

    A ja uważam, że najlepszy materiał na obudowę to plastik + kevlar, taki jak był w Motoroli Droid RAZR, Maxx i Razr(i). Lekki, ładny i wytrzymały.

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    3.  2014-08-27 21:15:04

    Dla mnie obudowa telefonu jest prawie nieistotna. Może być plastik może szkło może być metal. Ma być lekkie, opływowe i nie tłumić sygnału sieci komórkowych jak i wi-fi. Przekleństwem Samsungów jest własnie słaba wbudowana antena i jako pierwsze tracą zasięg. Ciekawe jak Alpha wypadnie pod tym względem? Wracając do obudowy to i tak zawsze telefon trzymam w silikonowym etui bo to najlepsza ochrona przed niespodziewanym upadkiem. Pod takim etui kompletnie nie widać z czego telefon jest zrobiony.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -2

    4. ~196cm  2014-08-27 21:20:20  host: aaop217.neoplus.adsl.tpnet.pl

    plastik + kevlar + motorola :))
    To uważaj tak dalej ale lepiej nie pisz postów na forach...
    widać że nigdy nie miałes takiego fona
    Jak bys mia l to bys wiedział ze to totalny badziew

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    5. ~o rany  2014-08-27 21:23:17  host: 078088099093.lomza.vectranet.pl

    co za temat? chyba nievbędę spać dzisiaj w nocy!

  • Ten komentarz został ukryty.

    3

    6.  2014-08-27 21:26:48

    @1 Coś w tym jest mimo wszystko. Jest to eleganckie, ale nie do końca praktyczne. Zimą przymarza do ręki, jak się za mocno grzeje, to latem jest tragedia jak w Huawei P6. W laptopie mam metalową ramkę dookoła klawiatury i nawet jak teraz temperatura spada, to z rana mam go dość póki się nie nagrzeje.

  • Ten komentarz został ukryty.

    3

    7. ~  2014-08-27 21:34:16  host: apn-46-76-72-95.dynamic.gprs.plus.pl

    I maja racje. Szlag mnie trafia, gdy w chlodny poranek klade sobie iPada na brzuchu.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    8. ~Astral  2014-08-27 21:52:15  host: n07-06-08.opera-mini.net

    Mnie projekt obudowy Samsunga Galaxy Alpha jak najbardziej satysfakcjonuje.
    Po pierwsze smartfon ten nie jest jajowaty - a na sam widok jajowatych Samsungów aż mnie mdli :-)
    Po drugie tak ważny element konstrukcji jak ramka okalająca urządzenie w końcu wykonana jest z metalu, a nie lakierowanego plastiku.
    Po trzecie całość prezentuje się co najmniej estetycznie. Można nawet powiedzieć, że Galaxy Alpha jest atrakcyjny wizualnie.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    9. ~JustMe  2014-08-27 21:54:06  host: cpc43-wolv14-2-0-cust146.16-1.cable.virginm.net

    @7 o poranku, pełna erekcja I ipad na brzuchu? :D

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    10.  2014-08-27 22:04:23

    Mi też się podoba ta Alpha, choć sam do końca nie wiem czemu... pewnie przez kształt zbliżony do mojego ulubionego SII. Ale muszę ją wziąć do ręki żeby się ostatecznie przekonać.
    @4: miałem dawno temu RAZR i wcale go za badziew nie uważam, wręcz przeciwnie. Przynajmniej pod kątem wykonania...

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    11. ~leszy chwyt - chłyt matetindody  2014-08-27 22:25:18  host: host-176-221-121-231.dynamic.mm.pl

    Plastik się odkształci i wróci do swojego, metal się wygnie i taki zostanie. Plastik iz fantaztik.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    12. ~  2014-08-27 22:56:01  host: user-94-254-128-97.play-internet.pl

    A dlaczego nie jest z czekolady? Glupi artykul.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    13. ~  2014-08-28 07:34:00  host: actb142.neoplus.adsl.tpnet.pl

    12, żebyś go nie zeżarł.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    14. ~NikCs  2014-08-30 15:21:56  host: aeks233.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Rzeczywiście nie mam przekonania do metalu, telefon jest mniej trwały. Do typowych przypadków należy upadek telefonu na piach, trawnik i beton, nadepnięcie ze zgnieceniem(głównie szyby od góry), złamanie w kieszeni spodni w czasie siadania i pozostawienie pod rynną na deszczu. Błyszcząca obudowa to tylko wygląd, np, czarny, ale odciski palców, skrajnie wypadkowy i może się zarysować. Położenie anten jest dość krytyczne, nie powinny być osłonięte.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    15. ~  2014-08-31 12:40:51  host: apn-46-76-74-67.dynamic.gprs.plus.pl

    Zagumowany tym oto jest rozwiązanie, a nie jakies plastki.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    16. ~  2014-09-04 03:39:01  host: host-176-221-121-194.dynamic.mm.pl

    Za dużo szumu wokół tego szajsunga...
    Raz w ciągu trzech lat plastikowy smartfon spadł mi na róg - róg się zgiął, nawet nie wyszczerbił, smartfon dalej działa. Ciekawe co by się stało, gdyby był z metalu.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-226-238-178.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (wiadomości)

~or@l | 2016-09-30 12:03:26

góvvniana


~or@l | 2016-09-30 12:02:52

*** opcja


~@n@l | 2016-09-30 12:02:27

ale lipa


~TMobileSkasowałoRWK | 2016-09-30 11:56:56

Uwaga! W tej ofercie nie można dzwonić, wysyłać SMSów i MMSów. Można tylko odbierać takie połączenia.I nie można korzystać z usługi...


~Staruch | 2016-09-30 11:55:59

Zwijam 3 numery z P4 i Grudnia : Onlyyyyy Njuuuuuuu :)