Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dla kogo Netia?

Dla kogo Netia?

WitekT 24 Października 2005 10:54

0 0

Netia może stać się celem przejęcia przez firmę, która chce rozwinąć działalność na naszym rynku.

W ocenie Krzysztofa Kaczmarczyka, analityka Deutsche Banku, są szanse na to, by w ciągu nawet najbliższych 12 miesięcy doszło do przejęcia Netii przez europejskiego inwestora branżowego. Zainteresowana tym może być np. wywodząca się ze Szwecji i działająca w wielu krajach Europy, w tym w Polsce, spółka Tele2. Analitycy wymieniają także m.in. hiszpański telekom Telefonica lub kontrolowany przez Hiszpanów Cesky Telecom.
Osoby związane zawodowo z branżą telekomunikacyjną nie wykluczają, że inwestorem branżowym w Netii Mobile może zostać np. Hutchison, który na europejskim rynku telefonii komórkowej trzeciej generacji działa pod marką "3". Kaczmarczyk widzi też możliwość, by udziałowcem Netii Mobile została Telefonica lub Telecom Italia.

Netia zakłada, że w pierwszym roku działalności Netia Mobile będzie mieć 333 mln zł przychodów, a w piątym - 1,3 mld zł. Przyszłe wyniki finansowe Netii Mobile zależeć będą także od tego, jaki spółka ostatecznie wybierze model finansowania budowy sieci oraz model działania. Przedstawiony przez Netię biznesplan Netii Mobile zakłada, że na inwestycje w sieć firma chce wydać 650 mln euro, z czego 350 mln miałoby pochodzić z kredytów.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~ehmm  2005-10-24 13:11:37  host: pg230.krakow.sdi.tpnet.pl

  ja chciałbym by Netię Mobile przejął Hunchinson z Jego słynną "3"...:)), każda inna firma wydaje mi się zbyt słaba by coś zmienić na Polskim rynku telekomunikacyjnym:((

 • 0

  2. ~aprii  2005-10-24 14:39:26  host: dgj53.neoplus.adsl.tpnet.pl

  zgodze sie z Toba, nawet te liczby sa "prorocze": będzie mieć 333 mln zł przychodów, a w piątym - 1,3 mld zł;)

  "3" gora:D

 • 0

  3.  2005-10-24 19:38:16

  coś chyba ktoś już wie o potencjalnym nowym właścicielu skoro w planowanych przychodach pojawiają się same trójki ;D

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-167-230-68.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet