Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dimension Data kupuje NextiraOne

Dimension Data kupuje NextiraOne

sirmark 6 Lutego 2014 23:54

2 0

Dimension Data, dostawca rozwiązań i usług z przychodami na poziomie 5.8 mld dolarów, poinformowała, że zakupiła firmę NextiraOne, która dostarcza rozwiązania biznesowe i usługi komunikacyjne dla ponad 43 tys. klientów z sektora publicznego i prywatnego w całej Europie.

Sfinalizowana właśnie, dwuetapowa transakcja obejmuje nabycie przez Dimension Data całej działalności operacyjnej NextiraOne wraz z jej 1850 pracownikami w Austrii, Belgii, Czechach, Holandii, Hiszpanii, Irlandii, Luksemburgu, Niemczech, Polsce, Portugalii, Słowacji, na Węgrzech i w Wielkiej Brytanii. W połowie 2015 roku kupione mogą być także oddziały NextiraOne we Francji i Włoszech, pod warunkiem spełnienia przez nie określonych warunków biznesowych. Dimension Data nie ujawnia kwoty transakcji.
Planowaną strategią Dimension Data jest oferowanie połączonego portfolio obu firm do sektora MŚP, usługowego, publicznego i dużych przedsiębiorstw. Połączone firmy chcą zdobyć pozycję wiodącego europejskiego dostawcy rozwiązań i usług IT.

Marka NextiraOne zostanie zmieniona na Dimension Data w ciągu następnych trzech miesięcy. Andrew Coulsen pozostanie na stanowisku CEO Dimension Data Europe i będzie odpowiedzialny za integrację firm. Natomiast David Winn będzie zarządzał pozostałymi oddziałami NextiraOne we Francji i Włoszech, będąc jednocześnie doradcą firmy Dimension Data ds. klientów i dostawców.

Źródło tekstu: NextiraOne     

Dodaj do:

Tagi: dimension data | nextiraone

w sumie: 1
  • 0

    1. ~Adam M  2014-02-07 11:48:55  host: h4-52.net.euron.pl

    I tak bez specjalnego rozgłosu rośnie prawdziwa potęga w branży IT (również na polskim rynku).

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-3-15.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 1500 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet