Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dialog też będzie miał internetową telewizję

Dialog też będzie miał internetową telewizję

WitekT 14 Czerwca 2006 11:45

0 0

Tele Video Media to spółka Grupy ATM i Telefonii Dialog, która chce w grudniu zaoferować telewizję w Internecie. W 2007 r. może liczyć na pierwsze przychody.

Szacujemy, że usługi na początku będą dostępne dla 50 tys. klientów Dialogu, docelowo — dla wszystkich 450 tys. — mówi Marta Pietranik z Telefonii Dialog.

Na początku Tele Video Media chcą zaoferować kanały telewizyjne i bibliotekę filmów na żądanie, potem — usługi interaktywne. Firma myśli też o sprzedaży usług innym operatorom, na przykład kablowym.

Grupa ATM podawała wcześniej informacje, z których wynikało, że inwestycje w udostępnienie telewizji przez Internet mogą pochłonąć 20 mln zł. Krzysztof Burzyński, wiceprezes do spraw sprzedaży i rozwoju Ericssona, szacuje, że technologia potrzebna do takich usług kosztuje kilka milionów euro.
Operatorzy od dawna przygotowują się do transmisji telewizyjnej przez Internet, ale plany się opóźniają. Największym graczem na rynku może być Telekomunikacja Polska, która zapowiada start usługi jeszcze w czerwcu. Do końca roku chce ją wprowadzić także giełdowa Netia.

Wróżę projektowi TP sukces za siedem lat. W Dialogu break-even może się pojawić za pięć lat, ponieważ to mniejsze przedsiębiorstwo posiadające lepszą sieć — mówi Adam Brodziak, dyrektor techniczny Polsatu.

Firmy zaczną naprawdę zarabiać na tej usłudze dopiero, gdy będą oferować wideo na żądanie i usługi dodatkowe. Trudno jest pobierać dodatkowe pieniądze za dystrybucję programów, które i tak są dostępne za darmo w odbiorniku telewizyjnym — mówi Adam Brodziak.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~wms  2006-06-14 12:59:03  host: host-81-190-108-52.gdynia.mm.pl

    Dialog pojawil sie tez dzisiaj na stronach ministerstwa jako wirtualny w tablicach numeracji!!!

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-160-105.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że Play zdąży pokryć własnym zasięgiem całą Polskę do 2020 roku?

Play ma 6000 stacji BTS

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet