Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dialog: testuj internet 1 Gb/s - płać za 1 Mb/s

Dialog: testuj internet 1 Gb/s - płać za 1 Mb/s

LuiN 30 Sierpnia 2010 11:14

0 0

Dla klientów indywidualnych, którzy chcą korzystać z internetu, Dialog ma nietypową promocję. Kupując usługę DialNet 1 Mb/s (w cenie 59 zł/miesiąc), abonent otrzymuje możliwość testowania łącza o przepustowości 1 Gb/s bez żadnych dodatkowych opłat.

Promocja startuje 1. września i potrwa do końca 2010 roku. Dotyczy umów zawieranych na 12 miesięcy. Podwyższenie prędkości obowiązywać będzie przez cały okres trwania umowy. Jedynym warunkiem skorzystania z oferty Promocyjne 1Gb/s jest terminowe wypełnianie ankiet dotyczących funkcjonowania usługi.




Nowa oferta jest ograniczona terytorialnie. Będzie dostępna w wybranych miastach, od 1. września we Wrocławiu, Łodzi, Bielsku - Białej i Lubinie, a niebawem w Legnicy, Elblągu, Pasłęku, Zielonej Górze i Aleksandrowie Łódzkim. Lista miast i lokalizacji ciągle się rozwija - wraz z rozbudową i modernizacją infrastruktury operatora.

Źródło tekstu: Dialog     

Dodaj do:
w sumie: 43
  • 0

    24. ~doxtor  2010-08-30 16:21:22  host: dox11.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Kiedy w końcu łącza zdolne wykorzystać taki net powstaną, miną lata, bądźmy realistami. A dialog jest w łodzi i we wrocławiu. Jakby była to firma oferująca net w całym kraju, to by było coś, teraz mnie mało interesuje.

  • 0

    25. ~Octopus  2010-08-30 18:51:19  host: 82-210-131-229.home.aster.pl

    Ciekawa oferta.. może i inni operatorzy kablowi zrobią taki ruch ?

  • 0

    28. ~adam22  2010-08-30 19:38:08  host: chello087206105002.chello.pl

    @27 widzę że konkurencja popuszcza w pampersy i sieje dywersję. Upload bedzie wynosił 40 Mbit/s.

  • 0

    30.  2010-08-30 19:46:26

    @13, co ty bredzisz! 1gb/s = 128 mB/s. Dyski SATA II osiągają 300mB/s, SATA3 ma transfer do 6gb/s, więc łącze będzie dla nich za wolne. Poczytaj NAJŚWIEŻSZE nowinki techniczne, zmodernizuj komputer, przyspiesz swoją Netie 1mb/s w BSA i dopiero udawaj znawcę. @20, poczytaj sobie więcej na temat dzielenia łącza, bo wcale się to nie odbywa tak, jak napisałeś. Skoro takie prędkości nie są możliwe, to niby dlaczego duża część operatorów ma w ofercie 100 mb/s, ludzie kupują i nie narzekają, a ja sam doświadczyłem ~200mb/s w obie strony rano w akademiku?

  • 0

    31.  2010-08-30 19:49:33

    ludzie narzekacie jeszcze? 1mb/s podniesiony na rok do 1gb/s za raptem 59pln? jeżeli nawet dostaniecie tylko 1/3tej prędkości do użytku własnego to już jest bardzo dużo. mam neo 1mb/s za 60pln, już od kilku miesięcy staram się podnieść prędkość i jakoś ciągle moje zamówienie wisi "w trakcie realizacji". chce im człowiek płacić więcej a oni się jeszcze ociągają. więc powiem tylko jedno, jeżeli ktokolwiek ma szansę skorzystać z takowej promocji, niech nawet przez chwilę się nie zastanawia i bierze to w ciemno. nawet przeglądając codziennie serwisy informacyjne, youtube, dl i ul multimediów bez żadnych zakłóceń, poezja. każdy użytkownik tepsy dałby za to wiele. pzdr

  • 0

    32.  2010-08-30 20:05:22

    @30 towarzyszu Vieslavie! Coś tam przeczytaliscie w internecie, ale wasza wiedza jest gorzej niż mierna. Dobry dysk 7200obr/min osiąga w benchmarkach przy zrzutach z RAMu 150MB/s, ale w rzeczywistych testach jest już duzo gorzej. Na szybkim kompie z dobrą karta sieciową przy połaczeniu dwóch kompów osiaga się predkość w porywach do 60MB/s czyli 480 Mbit/s. Jest to połowa tego co daje łącze Dialogu.

  • 0

    33. ~pawlak  2010-08-30 20:16:57  host: main.smrw.lodz.pl

    @30, ale zdajesz sobie sprawę, że szybkość interfejsu i szybkość dysku to nie jest to samo? W tej chwili prędkość przeciętnego dysku dochodzi do 70mB/s. Są oczywiście i szybsze ale raczej przeciętny użytkownik komputera nie ma raptorów w RAID 0 w swoim domowym PC.

  • 0

    34.  2010-08-30 20:47:16

    @32, @33, mój Seagate na SATA II wyciąga ~102 mB/s, więc po co te nerwy? Wiem, czym różni się prędkość interfejsu i dysku. Poza tym coraz więcej ludzi decyduje się na dyski SSD, więc skoro stać kogoś na łącze 100 mb/s wzwyż to na pewno nie ma 80GB na ATA100. @32, zanim znowu napiszesz, że "Coś tam przeczytaliscie w internecie, ale wasza wiedza jest gorzej niż mierna" poczytaj sobie moje posty na forum i sprawdź mój licznik "Pomógł". Dopiero potem wypowiadaj się na mój temat.

  • 0

    37. ~dt  2010-08-30 22:05:56  host: wap.plusgsm.pl

    oj niektorzy to sa zalosni. Nie sprawdzili, nie skorzystali ale juz sie nie podoba. Takie lacze za taka cene niech nawet polowe z tego poleci to bedzie super.

  • 0

    38. ~adas  2010-08-30 22:12:58  host: user-188-33-28-15.play-internet.pl

    @20. Może nie doprecyzowałem. Chodziło mi o teoretyczne transfery przy jednoczesnym stu procentowym wykorzystaniu łącza przez tych 32 abonentów. W realnych warunkach (o nich nie wspominałem) jest to dzielone dość dynamicznie i min dlatego lokalni operatorzy mają wykupione łącze symetryczne np 50 Mb/s mając 100userów z umowami na 1Mb/s wzwyż (te wzwyż to bez przesady :-D)

  • 0

    39.  2010-08-30 22:26:09

    Wielu ludzi ma dyski spiete w RAIDzie a wtedy 100MB *2 albo nawet *3 i takie lacze spokojnie obsluza.

  • 0

    40. ~miki  2010-08-30 22:55:49  host: public5089.xdsl.centertel.pl

    @34 To mało 102 mB/s - sto mili bajtów to ja więcej na taśmie perforowanej dziurkarką zapiszę. Jak już się licytujecie to w odpowiednich jednostkach :) Skoro UE płaci to nawet jak będzie tylko 30Mb/s to i tak dużo. Pytanie co po roku?

  • 0

    41.  2010-08-31 00:13:24

    @39 przecietnemu Kowalskiemu, ktory korzysta z internetu, RAID kojarzy sie ze srodkami na komary, a nie z macierza dyskowa, ktora moglby miec u siebie w komputerze... by moc efektywnie wykorzystac przepustowosc tego 1Gbit/s (czyli ca. 128MB/s) trzeba by wiecej niz "dodawany gratisowo 1TB". dyski SATA II wyciagaja w teorii maksymalnie 3 Gbit/s (384MB/s), a przynajmniej sam interfejs tyle da rade wyciagnac, ale zaden dysk twardy w pojedynke nie wyciagnie nawet polowy z tego, no moze ten co wyriabia 10k obrotow na 2 500GB talerzach... zeby moc wykorzystac takie lacze to przynajmniej 2-3 dyski SATA II trzeba by bylo miec spiete w macierz z zapisem rownoleglym. tak wiec dla szarego Kowalskiego te lacze 1gbit/s bedzie sluzylo tylko i wylacznie do chwalenia sie jakiego to szybkiego lacza nie ma (zwlaszcza jak podepnie jeszcze do tego jakze popularny w Polsce router 802.11 b/g), a w rzeczywistosci nie wyciagnie wiecej niz 80mbit (wiele osob ma jeszcze komputery z ATA133, ew. pierwsza wersja SATA) co i tak za te pieniadze bedzie osiagiem bardzo pozytywnym.

  • 0

    42. ~  2010-08-31 00:37:40  host: 178-36-35-172.adsl.inetia.pl

    taka za porzeproszeniem wioska Aleksandrów łódzki będzie miec 1Gb/s? a Zgierz, który ma 4 x więcej ludzi juz nie? a co z połoezniem kabli poza łódź np Stryków? pewnie im sie to nie opłaci, wszak jest tylko 140 ludzi z majątkiem powyzej miliona zł (na 12 tyś. mieszkańców)

  • 0

    43.  2010-08-31 01:24:54

    @42 oferuja tam, gdzie maja wlasne okablowanie przystosowane do takich predkosci... a ze "wioska" jak to piszesz bedzie miec, a inne miejscowosci nie? zaloz firme i poprowadz kable skoro to taki oplacalny biznes.

  • 0

    44.  2010-08-31 11:45:52

    @40, dzięki, do tej pory nikt mi nie zwracał na to uwagi :)

  • 0

    45. ~jro84  2010-09-05 23:31:02  host: 77-255-94-145.adsl.inetia.pl

    http:// jedengiga.pl/ankieta/themes/main/files/promocyjne_jedengiga_regu lamin.pdf 1 mb uploadu? Na światłowodzie? i to ma być do testowania? Jak tak ma wyglądać w przyszłości, to za 50 zł może bym to wziął. Ale to śmiech na sali, nawet jak na taką promocję. To jak sprzedawać miejską limuzynę bez wstecznego biegu...

  • 0

    46. ~omg  2010-10-02 21:11:35  host: dynamic-78-8-230-130.ssp.dialog.net.pl

    od 3 tygodni dzięki tej super promocji dla wybranych cała sieć dialogu przezywa katorgę, dzień w dzień po 16 do 22 pingi rosną o 60-80ms, występuje przeciążenie na styku 10GE100 Warszawa, tak to jest jak pod 10Gb/s próbuje się wcisnąć setki testujących 1Gb/s... teraz wszyscy abonenci odczuwają ich testy od 100 boleści . Cały dialog, zawsze miał w *** klientów i działał ponad swoje siły.

  • 0

    47. ~a jak jest  2010-10-23 18:14:40  host: chello089073247148.chello.pl

    z uploadem bo chyba nie 128 kbit

  • 0

    48. ~jeśli nie będą  2010-10-23 18:23:16  host: chello089073247148.chello.pl

    przekierowywać portów to w *** z takim internetem to bardziej lan za natem

Dodaj swoją opinię