Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dialog rusza z IPTV

Dialog rusza z IPTV

WitekT 21 Grudnia 2006 09:53

0 0

Telefonia Dialog wybrała słoweńską firmę Iskratel na dostawcę platformy telewizji interaktywnej, która będzie składową potrójnej usługi triple play pod nazwą Dialog media.

Pilotaż usługi ruszy na początku przyszłego roku, a jej start jest planowany na kwiecień, poinformował Dialog.

Iskratel odpowiadać będzie za kompleksową dostawę platformy IPTV wraz z urządzeniami towarzyszącymi i końcowymi - czyli modułami montowanymi w domach użytkowników. Dodatkowo umowa obejmie współpracę przy wdrożeniu i testach systemu. Tym samym prace nad usługą telewizji interaktywnej w Dialogu weszły w końcową fazę. Prowadzone są równolegle w obszarze infrastruktury i oprogramowania oraz w obszarze integracji dostarczanych treści.
Dialog podał, ze oficjalny pilotaż triple play, z udziałem kilkuset abonentów w kilku wybranych miastach, ruszy na początku 2007 roku. Wtedy też ujawnione zostaną dalsze szczegóły oferty.

Za treści ma odpowiadać spółka Tele Video Media, którą Dialog powołał wraz z Grupą ATM w czerwcu tego roku. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Z szerokopasmowego dostępu DialNet korzysta obecnie prawie 80 tys. użytkowników. Do kwietnia (czyli terminu premiery Dialog media) ma ich być 100 tys, a do końca przyszłego roku grono to ma powiększyć się do 150 tysięcy.

Źródło tekstu: ISB, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-76-247.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 1500 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet