Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dialog na giełdę

Dialog na giełdę

WitekT 28 Października 2004 12:26

0 0

Nieśmiałe deklaracje zarządu Telefonii Dialog (TD), jednego z największych operatorów telefonii stacjonarnej, o zachowaniu samodzielnej ścieżki rozwoju, przybrały konkretną postać. Zarząd dolnośląskiego telekomu zaprezentował właścicielowi — KGHM Polska Miedź — strategię, w której udowadniał, że wpuszczenie zewnętrznego inwestora nie przyśpieszy rozwoju firmy, natomiast pomógłby jej giełdowy debiut.

Po cichu mówi się, że propozycja szefów Dialogu dostała zielone światło. Tej ostatniej, nieoficjalnej, informacji nie potwierdza jednak, przynajmniej na razie, Andrzej Szczepek, wiceprezes KGHM odpowiedzialny za telekomunikację. Stwierdził, że wymaga to jeszcze analizy. KGHM odzyskałby w ten sposób część zainwestowanych w operatora środków, a jednocześnie zachował nad nim kontrolę. Wyklucza to tym samym wejście w najbliższym czasie inwestora strategicznego oraz mariaż z Netią. Dalej jednak wykazywane jest zainteresowanie Exatelem i współpracą z nim.
Giełdową przyszłość operatora mogą sugerować nie potwierdzone informacje o przyśpieszeniu procesu oddłużenia Dialogu, który ma szansę zakończyć się do końca roku. Kilka miesięcy temu mówiło się, że KGHM oddłuży operatora w 50%, dziś nieoficjalnie mówi się, że będzie to znacznie więcej. Nie wiadomo natomiast, jaka część akcji operatora mogłaby trafić na giełdę.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-217-80.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz promocję "Zostajesz - Dostajesz" Virgin Mobile?

Dodatkowe gigabajty w Virgin Mobile

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet