Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dialog ma "bitstream access" w TP

Dialog ma "bitstream access" w TP

WitekT 27 Października 2006 14:23

0 0

Telefonia Dialog i Telekomunikacja Polska podpisały umowę na bitstream access.

Podpisana umowa umożliwi nam zaproponowanie naszych usług szerokopasmowego dostępu do Internetu Dialnet DSL klientom TP korzystającym z linii telefonicznej TP. Równolegle pracujemy nad aspektem technicznym - dostęp do węzłów sieci TP, dostosowanie informatycznych aplikacji bazodanowych i rozliczeniowych - oraz nad przygotowaniem oferty produktowej skierowanej do klientów TP. Docelowo chcemy by oferta kierowana do tej grupy była identyczna z ofertą dostępową świadczoną w naszej sieci. Klient będzie po prostu klientem Dialogu, a kwestia infrastruktury na której oparte będą usługi z których korzysta, nie będzie go bezpośrednio dotyczyła - mówi Sławomir Szych, prezes zarządu Telefonii Dialog.

Oferta usług internetowych Dialogu kierowana do abonentów TP będzie wprowadzona w 2007 roku. Ostateczny termin uruchomienia zależy od terminu uzyskania fizycznego dostępu do sieci TP oraz dynamiki prac uzgodnieniowych między stronami.
Do tej pory umowy dotyczące bitstream access w sieci TP podpisał Energis, Netia i eTel.

Równolegle do umowy bitstream access, Dialog oczekuje na decyzję UKE w sprawie usług hurtowego zakupu abonamentu (WLR) - wniosek o decyzję regulatora został złożony w sierpniu. 6. listopada kończy się miesięczny okres publicznych konsultacji projektu decyzji UKE w tej sprawie.

Spodziewamy się, że do końca listopada zapadnie ostateczna decyzja z zapisem natychmiastowej wykonalności. Prace nad wdrożeniem i kształtem oferty produktowej w tym zakresie są prowadzone równolegle do prac w obszarze "bitstream access". W przyszłości planujemy wprowadzenie propozycji pakietów łączących obie usługi, pojawią się też pakiety internetowe powiązane z naszymi usługami telefonii internetowej świadczonymi pod marką NewFon - mówi prezes Szych.

Źródło tekstu: Dialog     

Dodaj do:
w sumie: 6
 • 0

  1. ~gregor  2006-10-27 16:05:46  host: abbf39.neoplus.adsl.tpnet.pl

  co to jest"bitstream access"?

 • 0

  2.  2006-10-27 16:09:22

  gregor: http://www.telepolis.pl/artykuly.php?id=165

 • 0

  3. ~ttt  2006-10-27 17:59:01  host: ccs81.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Drogi Witku! Czy cos Ci wiadomo na temat promocji TP - "Podkrec predkosc w tej samej cenie"? Na stronie TP (zakladka Internet) jest tylko ikonka o tym informujaca, ale po nacisnieciu na nia nic na razie nie ma.

 • 0

  4.  2006-10-27 18:15:05

  ttt: http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/internet/now_prom/603146/ Po prostu link został źle podpięty. A promocja jest identyczna z aktualną dla nowych użytkowników. Tyle tylko, że kierowana jest do osób przedłużających umowę i nie obejmuje pierwszych miesięcy w ulgowej cenie. Nie trzeba też zwiększać prędkości - wystarczy zostać przy 1Mbit/s (mniejsze prędkości w tej promocji nie są oferowane).

 • 0

  5. ~fdsaferfewrdqwA?  2006-10-27 19:57:28  host: azx247.neoplus.adsl.tpnet.pl

  PIĘKNIE,po prostu pięknie. 2 ulice od mojej dialog dsl jest od paru lat,niestety u mnie tylko tpsa. Wreszcie to się zmieni,yeah! z niecierpliwością czekam!!!

 • 0

  6. ~shirall  2006-11-29 14:27:31  host: bct133.neoplus.adsl.tpnet.pl

  W końcu zacznie się prawdziwa konkurencja :) Według mnie oferta Dialogu (zwłaszcza Dialnet z brakiem limitów ściągania) jest o niebo lepsza od tepsy. Dobrze że się dogadali.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-247-119.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy robisz zakupy na Allegro?

Poczta Polska: nowa oferta dla firm sprzedających na Allegro

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet