Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dialog ma ambitne plany nowych usług w tym roku

Dialog ma ambitne plany nowych usług w tym roku

WitekT 13 Marca 2007 09:09

0 0

Telefonia Dialog w przyszłym roku powinien znaleźć się na giełdę - deklaruje zarząd operatora. Emisja nowych akcji posłużyłaby na sfinansowanie przejęć oraz uruchomienia usług oferowanych na bazie uwolnionej pętli lokalnej - pisze agencja ISB.

Dialog do końca roku, dzięki WLR, chce zdobyć co najmniej 100 tys. nowych abonentów. Na przełomie marca i kwietnia ruszy większa kampania w historii firmy reklamująca tę usługę.

Firma zaoferuje też posiadaczom linii telefonicznej TP szerokopasmowy dostęp do Internetu dzięki bitstream access - tu oferta i kampania planowana jest na wakacje.

Spółka jest również bliska podpisania umowy z Polkomtelem na świadczenie usług jako MVNO - podpisanie umowy nastąpi być może już w kwietniu, a z usługami telekom mógłby wystartować na przełomie III i IV kwartału. Początkowo usługi mają być kierowane do własnych klientów - będą to także usługi postpaid.
Prezes Dialogu Sławomir Szych wyjaśnił, że uwolnienie pętli lokalnej umożliwi Dialogowi dotarcie z usługą telewizji transmitowanej przez sieć internetową IP TV do osób posiadających linię telefoniczną w TP.

Dialog chciałby jak najszybciej dać swoim klientom kompleksową usługę telekomunikacyjną, obejmującą Internet, telefon stacjonarny i komórkowy oraz telewizję. Operator planuje, że IP TV znajdzie się w jego ofercie na przełomie III i IV kwartału.

Dialog planuje w tym roku wydatki na inwestycje w granicach 150-170 mln zł. Prezes Dialogu powiedział, że w razie potrzeby spółka mogłaby wydać na akwizycje nawet 300 mln zł. Pod koniec lutego firma kupiła wrocławskie e-wro z 6,5 tys. klientów, a w październiku zeszłego roku za ponad 2 mln zł sklep internetowy Vivid.pl.

Źródło tekstu: ISB     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~ksad  2007-03-13 10:00:21  host: 217.116.110.190

    Byloby fajnie. Jestem w Dialogu i uwazam, ze to solidna firma.

  • 0

    2.  2007-03-13 10:06:40

    ja mógłbym być zainteresowany ofertę telewizji po IP. Oferta TP S.A. w tej dziedzinie nie jest bowiem powalająca (dublowanie kanałów w pakiecie podstawowym oraz cyfry, brak możliwości korzystania z kilku odbiorników TV)...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-170-159.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 3000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet