Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dialog ma ambitne plany nowych usług w tym roku

Dialog ma ambitne plany nowych usług w tym roku

WitekT 13 Marca 2007 09:09

0 0

Telefonia Dialog w przyszłym roku powinien znaleźć się na giełdę - deklaruje zarząd operatora. Emisja nowych akcji posłużyłaby na sfinansowanie przejęć oraz uruchomienia usług oferowanych na bazie uwolnionej pętli lokalnej - pisze agencja ISB.
Dialog do końca roku, dzięki WLR, chce zdobyć co najmniej 100 tys. nowych abonentów. Na przełomie marca i kwietnia ruszy większa kampania w historii firmy reklamująca tę usługę.


Firma zaoferuje też posiadaczom linii telefonicznej TP szerokopasmowy dostęp do Internetu dzięki bitstream access - tu oferta i kampania planowana jest na wakacje.


Spółka jest również bliska podpisania umowy z Polkomtelem na świadczenie usług jako MVNO - podpisanie umowy nastąpi być może już w kwietniu, a z usługami telekom mógłby wystartować na przełomie III i IV kwartału. Początkowo usługi mają być kierowane do własnych klientów - będą to także usługi postpaid.


Prezes Dialogu Sławomir Szych wyjaśnił, że uwolnienie pętli lokalnej umożliwi Dialogowi dotarcie z usługą telewizji transmitowanej przez sieć internetową IP TV do osób posiadających linię telefoniczną w TP.


Dialog chciałby jak najszybciej dać swoim klientom kompleksową usługę telekomunikacyjną, obejmującą Internet, telefon stacjonarny i komórkowy oraz telewizję. Operator planuje, że IP TV znajdzie się w jego ofercie na przełomie III i IV kwartału.


Dialog planuje w tym roku wydatki na inwestycje w granicach 150-170 mln zł. Prezes Dialogu powiedział, że w razie potrzeby spółka mogłaby wydać na akwizycje nawet 300 mln zł. Pod koniec lutego firma kupiła wrocławskie e-wro z 6,5 tys. klientów, a w październiku zeszłego roku za ponad 2 mln zł sklep internetowy Vivid.pl.

Źródło tekstu: ISB     

Dodaj do:
w sumie: 2
 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  1. ~ksad  2007-03-13 10:00:21  host: 217.116.110.190

  Byloby fajnie. Jestem w Dialogu i uwazam, ze to solidna firma.

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  2.  2007-03-13 10:06:40

  ja mógłbym być zainteresowany ofertę telewizji po IP. Oferta TP S.A. w tej dziedzinie nie jest bowiem powalająca (dublowanie kanałów w pakiecie podstawowym oraz cyfry, brak możliwości korzystania z kilku odbiorników TV)...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-145-221-246.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet