Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dialog ma 500 mln zł na rozwój i przejęcia

Dialog ma 500 mln zł na rozwój i przejęcia

WitekT 12 Grudnia 2006 11:43

0 0

Telefonia Dialog może samodzielnie finansować potencjalne przejęcia w branży i może liczyć na środki z banków w wysokości do 500 mln zł - poinformowała Marta Pietranik, rzecznik Dialogu.

W ubiegłym tygodniu KGHM podał w swojej kilkuletniej strategii, że chce zoptymalizować wykorzystanie aktywów telekomunikacyjnych, m.in. Dialogu, poprzez wzrost ich wartości oraz znacznie wzmocnić pozycję Dialogu na polskim rynku telekomunikacyjnym. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.
To ile przeznaczymy na przejęcia, w dużej mierze zależy od tego, co będzie oferował rynek, ale nie należy tego rozumieć w ten sposób, że tyle chcemy na przejęcia przeznaczyć. To pokazuje skalę naszych samodzielnych możliwości. Interesuje nas szeroko pojęty sektor telekomunikacyjny. Będziemy przypatrywać się każdej możliwości oferującej synergie, temu co będzie poszerzało nasze możliwości nie tylko z zakresu naszej stricte podstawowej działalności, a także temu co pozwoli poszerzyć ofertę dla klienta - dodała Pietranik.

W październiku Dialog kupił 90% akcji sklepu internetowego Vivid.pl za 2,15 mln zł i zobowiązał się też, że do końca roku odkupi pozostałe 10% akcji.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~dfc  2007-03-01 13:39:39  host: bananowiec.presscd.pl

    ten vivid to niezły deal :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-141-12.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet