Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dialog kupi e-wro?

Dialog kupi e-wro?

WitekT 30 Listopada 2006 11:06

0 0

Wrocławska sieć e-wro, należąca do miejskiego MPEC, zmieni właściciela. Niezbyt zależy na niej dotychczasowemu właścicielowi, a władze miasta upatrują w niej szansy na rozwój informacyjny społeczeństwa.

E-wro to jedna z najnowocześniejszych sieci w Polsce. Podczas zmiany i rozbudowy infrastruktury ciepłowniczej, położono wzdłuż rur światłowód, który w zamyśle miał pomóc firmie kontrolować stan sieci. Z racji tego, że wykorzystywano tylko nikłą część przepustowości, na bazie sieci światłowodowej rozpoczęto świadczenie usług szerokopasmowego dostępu do Internetu.

Kiedy rok temu MPEC kupił fiński inwestor Fortum Heat, pozyskiwanie klientów stanęło w miejscu. W tej chwili sieć obsługuje około 6,5 tys. abonentów.
Sieć e-wro rozwija się stosunkowo wolno. Być może powodem tego była prywatyzacja firmy. Ale mam nadzieje, że teraz prace przyspieszą - mówi Sławomir Najnigier, wiceprezydent Wrocławia.

Za to "przyspieszenie" nie będzie już prawdopodobnie odpowiadał Fortum. Firma chce bowiem sprzedać e-wro, a decyzja o wyborze inwestora powinna zapaść na przełomie roku. Chcielibyśmy, aby operatorem sieci było przedsiębiorstwo posiadające duże doświadczenie na rynku usług informatycznych i telekomunikacyjnych - Rafał Bernasiński z Fortum Wrocław.

Jeżeli zarządzaniem siecią zajmie firma telekomunikacyjna, pojawią się wreszcie obiecywane od lat usługi. W gronie potencjalnych chętnych wymienia się m.in. Telefonię Dialog, dla której Wrocław jest znanym już rynkiem.

Źródło tekstu: Gazeta Wrocławska     

Dodaj do:
w sumie: 6
 • 0

  1. ~ave  2006-11-30 11:30:04  host: yn26.internetdsl.tpnet.pl

  Od początku jestem w e-wro i ostatnio zauważyłem wyraźne spowolnienie, nie tylko "innowacyjne" ale również w samej jakości działania Internetu (i chodzi mi tutaj przede wszystkim o zwykłe przeglądanie stron www, jakieś P2P mnie nie interesują).

 • 0

  2. ~ttt  2006-11-30 12:05:07  host: cal171.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Tylko nie Dialog bo dalej e-wro będzie się tak ślamazarnie rozwijało jak obecnie. Jeśli już to może GTS albo Netia - wtedy są szanse na rozwój ponieważ Dialog to polityka, a GTS i Netia to nastawienie na biznes więc byłaby szansa na poprawę działania.

 • 0

  3.  2006-11-30 14:02:08

  haha albo generacja;)

 • 0

  4.  2006-11-30 15:38:12

  *** olek_skype - hehe, tia, generacja to by zrobila tam "poszontek" od razu! by nie bylo niskich trnsferow, padow sieci, nic by nie bylo :-P (chyba podlapalem to z jakiegos innego komentarza :-P) aco do dialogu to nie wiem: gratulowac czy zalowac? :-/

 • 0

  5.  2006-11-30 15:39:02

  oczywiscie mialo byc "transferow" i "a co" ;-)

 • 0

  6. ~ancymon  2006-11-30 22:26:48  host: sol.pop.e-wro.pl

  czy jeszcze ktos z e-wro oprocz mnie czyta telepolis??

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-165-158.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Karta, MIX czy abonament? Z jakiej oferty korzystasz w swoim głównym telefonie?

T-Mobile: 20 GB na 20 urodziny oferty na kartę

 

Zobacz wynik | Opinie (7)

Archiwum Ankiet