Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dialog jako MVNO w Polkomtelu?

Dialog jako MVNO w Polkomtelu?

WitekT 31 Października 2005 11:16

0 0

KGHM szuka pomysłów na uatrakcyjnienie Dialogu. Może nawiąże współpracę z Polkomtelem jako wirtualny operator?

To na razie tylko teoretyczne rozważania, ale warto je przeanalizować na etapie prac nad przyszłością Dialogu i aktualizacją strategii Polkomtela. Doradca musi zbadać, czy możliwe jest uatrakcyjnienie Dialogu i w jaki sposób można je osiągnąć, na czym zbudować wartość spółki, czego oczekują potencjalni inwestorzy — mówi Andrzej Szczepek, wiceprezes KGHM i przewodniczący rady nadzorczej Polkomtela.

Dialog mógłby wspólnie z Polkomtelem świadczyć tzw. usługi konwergentne (mobilne + stacjonarne) na wzór Telekomunikacji Polskiej i Centertela lub występować MVNO. Z duetu może zrobić się trio, kiedy do przedsięwzięcia dołączy np. Exatel.
Pytanie, czy Dialog ma coś do zaoferowania Polkomtelowi? Analitycy w to powątpiewają. Nie mają natomiast wątpliwości, że zaangażowanie się w usługi mobilne byłoby korzystne dla telefonii KGHM. Dialog działa na kurczącym się rynku stacjonarnym. To dobra, stabilna spółka, ale bez przyszłości. Operator potrzebuje strategii, która zapewni mu rozwój w dłuższej perspektywie — uważa Krzysztof Kaczmarczyk, analityk DB Securities.

Problem w tym, że — jego zdaniem — nie widać korzyści, jakie ze współpracy z Dialogiem mógłby odnieść Polkomtel. A skoro tak, trudno wyobrazić sobie możliwość przekonania do takiego przedsięwzięcia wszystkich akcjonariuszy Plusa. Zainteresowany mógłby być oczywiście KGHM i Polskie Sieci Elektroenergetyczne, gdyby do spółki przystąpił Exatel. Trudno jednak o argumenty, które mogłyby przekonać pozostałych dużych udziałowców — PKN Orlen, Vodafone i TDC.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-197-24.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (7)

Archiwum Ankiet