Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dialog buduje NGN na sprzęcie Cisco

Dialog buduje NGN na sprzęcie Cisco

WitekT 26 Lipca 2005 12:59

0 0

Cisco poinformował, że Telefonia Dialog podjęła decyzję o wykorzystaniu technologii Cisco Internet Protocol Next Generation Network (IP NGN) do budowy swojej wielousługowej sieci szkieletowej IP.

Oparta na routerach Cisco z serii 12000 sieć szkieletowa kolejnej generacji umożliwi dostarczanie nowych usług multimedialnych typu triple play (wideo, głos i dane) oraz świadczenie usług łączności IP 450 tysiącom abonentów indywidualnych i biznesowych w Polsce. System zostanie dostarczony i wdrożony przez firmę NextiraOne, partnera Cisco w dziedzinie integracji systemów.

Współpracując z Cisco i NextiraOne, Telefonia Dialog zbuduje jedną z najbardziej zaawansowanych technicznie sieci IP w Polsce.
Postęp w dziedzinie technologii telekomunikacyjnych wymusza ciągły rozwój sieci. Dzięki spójnej strategii rozwoju technicznego możemy oferować klientom coraz szersze portfolio usług o najwyższej jakości i konkurencyjnej cenie. Wykorzystując technologię Cisco do budowy sieci IP kolejnej generacji uzyskamy wydajną i niezawodną platformę, która umożliwi nam dostarczanie klientom najbardziej zaawansowanych usług oraz elastyczne dostosowywanie się do zmian popytu na rynku — powiedział Lech Młodawski, wiceprezes ds. techniki w Telefonii Dialog.

Zbudowana przy pomocy routerów Cisco 12410 i Cisco 12006 sieć szkieletowa IP kolejnej generacji umożliwi transport danych z szybkością 2,5 Gb/s oraz łatwą rozbudowę do 10 Gb/s.

Architektura NGN w oparciu o rozwiązania Cisco Systems zawiera rozbudowaną funkcjonalność i inteligencję na poziomie sieci IP. Umożliwia ona naszym klientom tworzenie usług w sposób bardzo ekonomiczny i przyczynia się do generowania przychodów — twierdzi Dariusz Chwiejczak, dyrektor generalny Cisco Systems w Polsce.

Źródło tekstu: Cisco     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-8-185.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.