Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dialog - 21,33 mln zł strat

Dialog - 21,33 mln zł strat

LuiN 14 Sierpnia 2008 14:19

0 0

Telefonia Dialog miała 21,33 mln zł straty netto w 2Q2008 roku wobec 16,68 mln zł zysku rok wcześniej, podał KGHM Polska Miedź, właściciel Dialogu. Na koniec czerwca roku spółka posiadała 395,9 tys. tradycyjnych linii dzwoniących w ramach swojej sieci.

Narastająco w I-II kw. 2008 roku spółka miała 21,20 mln zł straty wobec 24,30 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 278,86 mln zł wobec 241,79 mln zł. Strata operacyjna wyniosła w II kw. 23,08 mln zł wobec 18,31 mln zł zysku rok wcześniej. W pierwszym półroczu było to odpowiednio: 14,96 mln zł straty wobec 27,33 mln zł zysku. Zysk operacyjny przed amortyzacją (EBITDA) wyniósł w II kwartale odpowiednio: 5,41 mln zł wobec 43,29 mln zł rok wcześniej, zaś w pierwszym półroczu 41,20 mln zł wobec 75,48 mln zł.

Przychody wyniosły w II kw. 140,14 mln zł wobec 121,92 mln zł rok wcześniej. W pierwszym półroczu było to odpowiednio: 278,86 mln zł wobec 241,79 mln zł.




Dzięki podpisanej z TP umowie, spółka w marcu 2007 roku rozpoczęła sprzedaż usługi przy wykorzystaniu sieci operatora dominującego (usługa WLR). Na koniec czerwca 2008 roku spółka posiadała 131,3 tys. aktywnych klientów WLR.

Ponadto, spółka buduje bazę klientów internetowych, w szczególności w ramach usług szerokopasmowego dostępu do Internetu. Na koniec czerwca roku posiadała 124,5 tys. abonentów internetowych, w tym 6,1 tys. użytkowników usługi BSA.

Źródło tekstu: ISB     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 0

    1. ~Chrome_TP  2008-08-14 14:46:59  host: 212.160.172.70

    Uuu cinko cinko muszą się lepiej postarać ;>

  • 0

    2. ~  2008-08-14 16:45:52  host: f96-031.opera-mini.net

    Szkoda... Dialog zawsze w plecy.

  • 0

    3. ~RyChU  2008-08-14 16:48:24  host: afd155.neoplus.adsl.tpnet.pl

    szkoda mi dialogu :/ nie mam u nich neta ani telefonu ale jakos im wspolczuje :/

  • 0

    4. ~nestor  2008-08-14 17:39:17  host: 213-238-105-213.adsl.inetia.pl

    Ta firma mi się kojarzyła z jakąś poczciwością i jakością (przynajmniej jeśli chodzi o podejście do klienta). Jest jakimś przeciwieństwem TPSA, Netii czy Tele2. Szkod więc mi ich.

  • 0

    5. ~janos84  2008-08-14 17:43:34  host: ip-89-174-119-232.multimo.gtsenergis.pl

    cóż się dziwić moja historia: byłem klientem dialogu przez 7 lat na radiolinii. postanowilem mieć internet więc zmieniłem opa na tp ktory ma swiatlowod kolo mojego domu i chcialem wziasc bsa od dialogu. co uslyszalem ??? ze klienci i ich czlonkowie rodzin zamieszkujący pod tym samym adresie nie moga korzystac z uslug dialogu nawet jesli jest to bsa na laczu tp. sami widzicie klient chce mozliwosci sa a dialog ma to w dupie skoro tworzy takie popier... regulaminy promocji. niech sie nie dziwia ze maja straty. a tak poza tematem jestem z wroclawia gdzie maja siedzibe i nikt tam nie wejdzie zamkneli sie na spusty i siedza jak w twierdzy . po co klienta posluchac pomoc maja nas w dup... to ja ich teraz tez ma w dup... pozdrawiam uzytkownikow telepolis

  • 0

    6. ~MZ  2008-08-14 19:18:37  host: abpm79.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @5 - przecież mają biuro obslugi w Rynku. Chyba, że zlikwidowali ? Dawno nie przechodziłem tamtą stroną Rynku.

  • 0

    7. ~  2008-08-14 19:34:43  host: inet20908ni-3.eranet.pl

    #1 A na czym ta cienkosc polega? Na tym ze jest strata, czy na tym, ze przychody Dialogu wzrosly o 15,3 proc.? Jak pewnie swietnie wiesz matka-najwyzszych-cen &FTP w czesci fix prawie zdycha: przychody w czesci fix od kilku lat leca po ponad 10 proc. liczac rok do roku i nic nie wskazuje na to, by mialy przestac spadac.

  • 0

    8. ~kwistas  2008-08-14 20:35:39  host: w3cache.wignet.pl

    Tylko patrzeć jak Netia przejmie dialog w celu wyrzucenia następnego konkurenta.

  • 0

    9. ~max  2008-08-14 20:54:42  host: chaos.tpnet.pl

    Skoro KGHM chce zwiekszyc udzialy w Plus to powinien przy okazji sprzedac udzialy Dialogu do Plus. Polaczyc dialog z departamentem konwergentnym i przestac wojne podjazdowa do klientow plusa

  • 0

    10. ~ukenamuniu  2008-08-14 23:14:23  host: 86-59-n1.aster.pl

    Powinni zwiększyć liczbę abonentów WLR i BSA - straty przejdą na TP.

  • 0

    11. ~jaś  2008-08-15 00:14:55  host: 213-238-104-9.adsl.inetia.pl

    ***max - w sumie byłoby to bardzo ciekawe wyjście Plus + Dialog mogłyby stworzyć pewne zagrożenie dl TPSA. Sieć stacjonarna na 1/5 kraju + dobry zasięg GSM i jest niezła pozycja wyjściowa. Polkomtel ma wiele studzienek w różnych miastach - dialog tam mógłby rozwinąć działalność stacjonarną.

  • 0

    12.  2008-08-15 01:03:11

    ukenamuniu: dobre, trafiony zatopiony:)

  • 0

    13. ~ukenamuniu  2008-08-15 01:12:56  host: 86-59-n1.aster.pl

    piotrM: Tptanic?

  • 0

    14. ~Q!!!!  2008-08-15 13:14:16  host: 106.208.200.89.otvk.pl

    Szkoda Dialogu bo mają tańszy od TP abonament telefoniczny i abonament za internet. Muszą się bardziej postarać żeby przyciągnąć więcej klientów. MZ Dialog nadal ma w Rynku swoje Biuro Obsługi Klienta.

  • 0

    15. ~janos84  2008-08-15 20:20:21  host: ip-89-174-119-160.multimo.gtsenergis.pl

    co z tego ze maja BOK w rynku skoro oni regulamin tworza na JP2 a tam klient wejsc nie moze a korespondencje z nimi nie bede sie bawil skoro 10 czeka na moja kase w kolejce:)jak maja rozum to niech mysla jak nie to ich dlugi nie moje:)

  • 0

    16.  2008-08-16 01:01:48

    Nie wczytywalem sie w newsa, ale strata moze byc spowodowana inwestycjami, wiec wcale nie musi oznaczac pogorszenia sytuacji finansowej Dialogu.

  • 0

    17.  2008-08-17 21:27:56

    Sam jestem uzytkownikiem dialogu i z przykroscia musze stwierdzic, ze dialog podobnie zreszta jak netia, powoli staje sie takim malym pasozycikiem, ktory tylko bawi sie w BSA czy WLR a sam praktycznie zaprzestal budowe swojej infrastruktury. Nie tedy droga niestety

Dodaj swoją opinię