Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Diabeł nie telefon

Diabeł nie telefon

LuiN 22 Marca 2008 15:08

0 0

I-Coloured Mobile ZJ268 to kolejny azjatycki telefon, deklasujący możliwości dostępnych na naszym rynku aparatów, pod względem czasu czuwania.

666 dni - taką diaboliczną liczbę podaje producent przy pozycji czasu czuwania w specyfikacji telefonu. Wszystko dzięki baterii o gigantycznej pojemności wynoszącej 32,8 tys. mAh. Samo tylko litowe ogniwo waży 120g i ma wymiary 87 x 51 x 10 mm.

Ma ono wystarczyć do obsługi wielkiego ekranu dotykowego o przekątnej 3 cali, jaki zastosowano w telefonie. Poza tym specyfikacja zbliżona jest do zdetronizowanego właśnie modelu Lion King 800, o którym pisaliśmy w tej wiadomości.




Podobnie jak poprzednik, tak i nowe urządzenie obsługuje dwie karty SIM i pracuje w zakresach częstotliwości 900 i 1800 MHz. Mimo, że bateria nowego modelu oferuje niemal dwukrotnie dłuższy czas czuwania, telefon jest tańszy i kosztuje zaledwie 128 dolarów.

666 phone 666 phone 666 phone

Źródło tekstu: engadget, wł     

Dodaj do:
w sumie: 43
  • 0

    24. ~boloney  2008-03-22 22:31:25  host: cpc3-walt7-0-0-cust706.popl.cable.ntl.com

    thonka ta bateria jesli eksploduje zabije polowe dzielnicy :) normalne zabijaja jednostki :) ta jest niezwykla :) pzdr

  • 0

    25.  2008-03-22 23:12:07

    A wynik testu za dwa lata. Pod warunkiem, że LuiN rozpocznie natychmiast:)

  • 0

    26. ~broku  2008-03-23 02:03:11  host: 83.2.140.198

    a przeciez sprawnosc ogniwa mozna ocenic dopiero po 3 pelnych rozladowaniach :D czekamy 6 lat ;P

  • 0

    27. ~  2008-03-23 08:59:41  host: p10-06.opera-mini.net

    Bedziemy czekac na newsy w osobnej kolumnie na pierwszej stronie... Dzien 123, ciagle dziala... :)

  • 0

    28. ~  2008-03-23 09:49:39  host: p04-14.opera-mini.net

    Jeżeli bateria o 1000 mAh, tj o 1 Ah pozwala na używanie komórki przez ok. 10 dni, to bateria o 33Ah śmiało może pozwolić na używanie komórki przez blisko rok, a gdyby użyć jakąś technologie oszczędzającą prąd, to może ten okres można podwoić? Tylko czy bateria litowo jonowa utrzyma prąd przez 1 rok, czy dwa lata?? Bo chyba tylko bateria polimerowa pozwala tak długo utrzymać prąd w bateri? Przypomina mi się komórka z przed kilka lat- philips xenium (tak się chyba nazywała), w której bateria trzymała ok. miesiąc, no ale wtedy jeszcze były wyświetlacze czarno białe i bardzo małe, które zużywaly bardzo mało prądu

  • 0

    29. ~moonraker  2008-03-23 11:45:15  host: eny130.internetdsl.tpnet.pl

    pieprzenie, że tak się wyrażę - już liczyłem dla wcześniejszego modelu, że taka pojemność w takiej objętości jest niemożliwa. Nie wiem na kogo te chinole liczą

  • 0

    30.  2008-03-23 11:47:15

    @17.BKX18, Te 2 telefony produkuje ten sam producent a nie dwóch osobnych. Ja tylko czekam na informacje o baterii, która wytrzyma w czuwaniu 1000dni

  • 0

    31.  2008-03-23 17:03:07

    bateria trzyma 666 dni na czuwaniu. A jak używasz telefonu to padnie po godzinie.

  • 0

    32.  2008-03-23 17:10:10

    Moja N95 deklasuje te telefonu baterią. Trzyma 10 lat jak leży cały czas wyłączona. Ci Chińczycy chyba zapomniej telefon włączyć w czasie testów i wyszło im, że tak długo trzyma...

  • 0

    33. ~  2008-03-23 18:22:47  host: p10-01.opera-mini.net

    Zapomnieli dodać w jakiej technologii wykonana jest bateria. Może to jakieś ogniwo jądrowe którego działanie oparte jest na rozpadzie jakiegoś pierwiastka? Pamiętam jak parę lat temu szukali baterii z któregoś ruskiego satelity którego fragmety spadły nad australią i bali się że może skazić znaczny obszar.

  • 0

    34. ~ah  2008-03-23 19:46:14  host: 213-238-112-252.adsl.inetia.pl

    Chiny mają bardzo zaawansowane technologie tego typu lecz są one przeznaczone dla wojska (np. stacje nadawcze, miniaturowe kamery dla pojedynczego żołnierza etc) - dziwię sie, że miałyby być udostepnione szerokiemu ogółowi.

  • 0

    35.  2008-03-23 20:47:04

    ah: Z jakiego źródła to wiesz? Ja ostatnio widziałem w TV chińskiego pojedyńczego żołnierza w Tybecie i bynajmniej nie biegał z miniaturową kamerą:( Ich technologia zdaje się w dalszym ciągu opiera na ilości a nie na stacjach nadawczych czy miniaturowych kamerach jak piszesz

  • 0

    36. ~;Domelo  2008-03-23 22:02:36  host: static-ip-87-248-81-190.promax.media.pl

    znawca kryjesz sie . Ja mam w domu atrape w810i i mimo to ze wyaswietlacz caly czas wyswietla logo walkman to i tak nigdy nie siadzie :P

  • 0

    37. ~Adrian :)  2008-03-24 00:21:05  host: 213-238-74-225.adsl.inetia.pl

    He he Nie czekajcie na testy... bo testowanie tego potrwa 666dni... :P

  • 0

    38. ~eldo!!!  2008-03-24 00:51:38  host: dzb4.neoplus.adsl.tpnet.pl

    i tak to bedzie gówno jak zawsze co chinole dali na rynek!! ja tam wole moja n95 8gb

  • 0

    39. ~  2008-03-24 12:43:43  host: 80.51.91.252

    i ta twoja n95 też jest wyprodukowana z chińskich elementów :D

  • 0

    40.  2008-03-25 19:11:38

    ten telefon nie ma ładowarki bo i po co. Podłącza się do prostownika samochodowego, dolewa kwasu do komór itd.

  • 0

    41. ~sowik  2008-04-01 10:51:02  host: 83.230.11.182

    ciekawe kiedy bendzie w polsce o ile bendzie

  • 0

    42. ~ziom  2008-04-23 10:34:06  host: aahj184.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mnie ciekawi tylko jedno... jezeli pojemnosc tej baterii jest kilka/kilkadziesiat razy wieksza niz taka zwykla, to ile ta bateria bedzie sie ladowac? 2 dni?

  • 0

    43. ~kiju  2008-08-31 15:37:06  host: elr226.neoplus.adsl.tpnet.pl

    w sumie tez sie zastanawiam nad ladowaniem... dobry sposob bylby taki: ladujesz noc, w dzien uzywasz, potem znow ladujesz i tak porzez jakis cykl... moze to trwac ok 2 tygodni ale potem spokoj na powiedzmy 8 miesiecy normalnego uzywania... u mnie i tak to by nie przeszlo przy tej ilosci rozmow co prowadze i sms-w... noki a 6300 trzyma 1 dzien (rano odlaczam i w nocy laduje)SE W890i niby powinien dobrze trzymac ale gora 2 dni przy moim cylku... oczywiscie jakbym polozyl go to i 12 dni spokojnie wytrzyma ale jak nie bedzie karty SIM bo nie bedzie wtedy sciagal sygnalu i tym samym czerpac energie na sygnal i jego utrzymanie (lub zmiana satelit lub stacji nadawczych. Moge sie mylic, nie jestem znawca, sa to tylko moje obserwacje i przemyslenia. :)) osobiscie ciekawi mnie cos takiego, na allegro mozna kupic za ok 480 zl a kosztuje ok 130 dolarow ;) przebitka nie? hehe to tyle. pozdrawiam wszystkich

Dodaj swoją opinię