Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości DGT firma o szczególnym znaczeniu gospodarczo-obronnym

DGT firma o szczególnym znaczeniu gospodarczo-obronnym

sirmark 13 Października 2004 15:01

0 0

Na mocy Rozporządzenia Rady Ministrów z 20 sierpnia DGT, gdański dostawca kompleksowych rozwiązań telekomunikacyjnych i teleinformatycznych, włączony został do grupy krajowych firm i instytucji o szczególnym znaczeniu gospodarczym i obronnym.

- Wpis na tą prestiżową listę z jednej strony upraszcza naszej firmie określone procedury z Polską Armią, z drugiej jednak strony nakłada na nas szereg bardzo ważnych zadań i obowiązków, które bezwzględnie musimy realizować w określonych sytuacjach – wyjaśnia Ewa Stefańska, dyrektor handlowy rynku MON w DGT. Jednym z nich jest np. zapewnienie tworzenia i utrzymywania na koszt własny rezerw zabezpieczających prawidłową eksploatację sprzętu przez okres co najmniej 10 lat od daty zakończenia gwarancji.
Aby uzyskać status obecności na wspomnianej liście, gdańska DGT musiała przez szereg lat wykazać nie tylko perfekcyjną i wieloaspektową współpracę z Polskimi Siłami Zbrojnymi, ale także uzyskać akceptację i oficjalne poparcie m.in. Wojewody Pomorskiego, Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej, Ministra Infrastruktury oraz Ministra Obrony Narodowej.

Przypomnijmy, że w maju tego roku DGT podpisała umowę ramową Basic Ordering Agreement (BOA) z natowską agencją – NC3A (NATO Consultation, Command and Control Agency). Dokument uprawnia polską firmę do udziału w organizowanych przez agencję przetargach. NC3A jest odpowiedzialna za zakupy i dostawy rozwiązań teleinformatycznych dla administracji i sił zbrojnych sojuszu północnoatlantyckiego.

Źródło tekstu: DGT     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-220-72.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Optymalna liczba obiektywów dla tylnego aparatu fotograficznego w smartfonie to:

Pixel 3 XL będzie inny niż poprzednicy - oto nowe zdjęcia smartfonu

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet