Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Deutsche Telekom wprowadzi limity transferu na łączach DSL

Deutsche Telekom wprowadzi limity transferu na łączach DSL

sirmark 25 Kwietnia 2013 01:28

4 12

Deutsche Telekom potwierdził, że wprowadzi dla nowych klientów miesięczne limity transferu danych w ofercie szerokopasmowego dostępu do Internetu. Ma to pomóc nadążyć za wzrostem popytu na dane.

Od maja użytkownicy otrzymają następujące ograniczenia:
  • łącze o prędkości do 16 Mb/s - limit 75 GB danych
  • łącze o prędkości do 50 Mb/s - limit 200 GB danych
  • łącze o prędkości do 100 Mb/s - limit 300 GB danych
  • łącze o prędkości do 200 Mb/s - limit 400 GB danych
Użytkownikom, którzy przekroczą swoje limity, zostanie ograniczona prędkość przesyłania danych do 384 kb/s. do końca okresu rozliczeniowego.




Z danych Deutsche Telekom wynika, że jego klienci wykorzystują średnio między 15, a 20 GB danych miesięcznie.

Źródło tekstu: FierceTelecom, wł     

Dodaj do:

Tagi: deutsche telekom

w sumie: 70
  • 0

    57.  2013-04-25 10:42:08

    Po zapuszczeniu ściągania na łączu 200Mb cały limit 400GB danych wykorzysta się w trochę ponad 2 godziny. ;) Oby tylko UPC nie wpadło na ten pomysł...

  • 0

    58.  2013-04-25 10:51:04

    To jest jakiś żart? Po co komu łącze 200 Mbit z limitem 400GB? To ja na łączu 10/1 generuję miesięcznie 200-500 GB transferu, a oni dają mniejszy limit na 20 razy szybsze łącze... A może to ukryty sposób na walkę z tzw. piractwem?

  • 0

    59.  2013-04-25 10:51:14

    Szczerze mówiąc ja nawet nie mam pomysłu na co miałbym wykorzystać te 400GB na filmy raczej nie bo chyba od komputera bym nie wstawał a i tak czasu by pewnie zbrakło.

  • 1

    61.  2013-04-25 10:54:35

    najbardziej rozwalją mnie prostaki, którzy są za limitami albo płaceniem za wykorzystane MB :D Abonament 59zł/m za 20mbity bez limitu i marudzą :D ale za ogłupiającą telewizje płaca 79-150zł :D to są mózgi. Wolę mieć internet no limit niż TV gdzie ciągle to samo i tylko walki polityków. WLO i ile chcesz płacic za internet ? Uważam, że 30-60zł to normalna przyzwoita cena za internet nie wazne ile korzysta się. Kup sobie pakiet 120 kanał za 150zł ...

  • 0

    62. ~Facet  2013-04-25 10:56:28  host: 46.204.96.26.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Po prostu będą dodane taryfy bez limitu, droższe;)

  • 1

    63. ~lu  2013-04-25 10:59:59  host: 159-205-234-111.adsl.inetia.pl

    fajny rozwój...

  • 1

    64.  2013-04-25 11:05:33

    @59 no bo jesteś zacofany. Korzystasz z VOD ? Korzystasz z gier w wersjach elektronicznych typu STEAM itp ? Wysyłasz zdjęcia czy filmy z kamery znajomym ? Uzywasz dysków internetowych ? Robisz kopie zapasowe ? Nie bo ty tylko czytasz pudelka to po co Tobie 400GB

  • 0

    65. ~ten spod 50  2013-04-25 11:06:16  host: static-81-219-165-221.devs.futuro.pl

    60 tam było ; )

  • 1

    66.  2013-04-25 11:08:02

    @61 Dokładnie, aka bez abonamentu w plusie czy gdzieś tam, płaci się jak za zboże, i potem broń boże nie korzystać bo się zapłaci... to po co komu internet? Poza tym w dobie full HD co to jest 200GB się pytam? Jak dla mnie niemiaszki niech sobie płacą... nie bardzo mnie interesuje rynek tam gdzie się europejską średnią krajową, Oby nasze rodzime opy nie wpadły na taki pomysł. (Wyłączając T-Mobile PL, niech sobie robią limity, szybciej się zwiną)

  • 0

    67. ~oko  2013-04-25 11:40:19  host: 89-187-248-140.internetia.net.pl

    Tak samo będzie za chwilę w Polsce, Orange (TP) już od roku zapowiada, że wprowadzi takie limity, za tym pójdą pozostali, bo tak się dyma ludzi, najpierw sprzedaje łącze bez limitów, gdzie to prędkość jest ogranicznikiem, z czasem kiedy prędkości mocno urosną i ludzie już na nie, nie zwracają uwagi, zaczyna się limitować ilość danych, po paru latach, znowu znosi się limity w najdroższych pakietach, aby ludzie na nowo kupowali jedno i to samo. Kapitalizm to jest zaprzeczeniem normalności.

  • 0

    68. ~dav  2013-04-25 13:26:39  host: apn-46-76-174-117.dynamic.gprs.plus.pl

    cwaniaki chca ograniczyc udostepnianie łącza sąsiadom... . Tepsa tez to probowala pare lat temu ale im sie nie udalo

  • 0

    69. ~Lulq  2013-04-25 13:27:12  host: aern128.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ale z tego ci mi się wydaje to nie w Polsce :) u nas PTC ma max 20 Mbit, przynajmniej tak jest na stronie napisane :) więc raczej niema się czego obawiać :)

  • 1

    70. ~Hosh  2013-04-25 16:01:59  host: 85.219.163.130

    Dlaczego osoby wykorzystujące dużą ilośc transferu i te sprawdzające wyłacznie poczte powinny płacić tyle samo? No dlatego, że jeśeli mają taką sama prędkość to obie mają takie same możliwości. Kto zabrania im ściągaania filmówi i gier? No nikt. Ale jeżeli by chcieli to mają taka możliwość. Jeśli chca płacic mniej to niech zmniejsza prędkość. Po co im do przeglądania stron 10 mb?

  • 0

    71. ~klimass  2013-04-26 00:16:39  host: public-gprs160409.centertel.pl

    Dokładnie, jak powiedział "Hosh", opłata jest za stałe łącze o określonej prędkości. Co z tego, że tylko korzystasz z poczty - ale wysyłanie i odbieranie masz dużo szybciej niż przy wolnym łączu, które jest tańsze. Masz też ten komfort, że kiedy Ci coś potrzeba, możesz szybko ściągnąć to z netu. Nie oglądasz seriali i youtube w FullHD, to oznaka, że masz płacić mniej? Chcesz płacić mniej, to zmniejsz prędkość. Pamiętajcie, że wprowadzenie dodatkowych limitów tylko podciągnie ceny takich ofert w górę. Nie myślcie, że jak netu używacie, to będziecie płacić mniej - z biegiem czasu oferta z najniższym limitem danych nie będzie wcale tańsza od oferty normalnej na zdrowym rynku bez żadnych limitów...

  • 0

    72. ~  2013-04-28 12:07:54  host: cnm198.neoplus.adsl.tpnet.pl

    hosh, klimass@ wasz tok rozumowania jest conajmniej dziwny, ja pracuję w niemczech a w kraju jestem 3-4 dni w miesiącu, w tym muszę pozałatwiać rózne sprawy, ogarnąć dom, spotkać się ze znajomymi i ja mam płacić tyle co ktoś kto ściąga dzień i noc filmy, gry i używa internetu na maksa? Wasze mówienie żebym sobie zmniejszył limit też jest śmieszne bo skoro korzystam przez te 4 dni to chciałbym żeby to jakoś działało a nie zamulało. Ogólnie nie popieram wprowadzania limitów ale też wasze argumenty są nie na miejscu.

  • 0

    73. ~MKV Kovalio  2013-05-04 13:13:29  host: foobar.sita.aero

    Firmy typu Sony czy EA starają się wprowadzić sprzedaz gier przez sieć a tutaj robią ograniczenia transferowe?? Przecież to wyklucza jedno drugie. Jedna taka gra to jest okł kilkunastu GB danych!! Doliczyć do tego wystarczy np filmy na YouTube w 1080p (w końcu po to się kupuje szybkie łącze w domu) i już raz dwa limit wykorzystany...

  • 0

    74. ~SAIYAN  2013-05-06 09:24:42  host: host-89-238-17-44.smgr.pl

    GŁUPI ŻART

  • 0

    75. ~SAIYAN  2013-05-06 09:26:32  host: host-89-238-17-44.smgr.pl

    STRASZNIE MNIE DRAŻNIĄ TAKIE BZDURY.

  • 0

    76. ~ACTA  2013-06-27 13:39:30  host: 193.200.51.232

    ACTA

  • 0

    77. ~ekpert  2013-10-08 13:07:20  host: p12time.itl.waw.pl

    Po prostu chodzi o to aby nie uciekł rynek telewizji kablowych i satelitarnych, żeby ograniczyć bezpośredni zakup oferty programowej TV i korzystanie przez Internet. A jak się kupi pakiet u dostawcy Internetu to ruch nie będzie naliczany. Podobnie to czeka z Neostradą, prezes o tym mówił w wywiadzie, a teraz czekają tylko na odpowiedni moment.

Dodaj swoją opinię