Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Deutsche Telekom wesprze innowacyjność Polaków [wideo]

Deutsche Telekom wesprze innowacyjność Polaków [wideo]

LuiN 26 Lutego 2013 10:48

2 0

Deutsche Telekom liczy na innowacyjność Polaków i naszych sąsiadów. Już wkrótce zamierza uruchomić w Krakowie inkubator, który będzie wspierał początkujące firmy w innowacyjnej działalności, z której rezultatów sam będzie mógł korzystać. Rekrutacja projektów już ruszyła, ale zainteresowani przedsiębiorcy z Polski i innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej wciąż mogą się zgłaszać.

Z ramienia Deutsche Telekom projekt w Krakowie nadzoruje T-Mobile Polska. Przedstawiciele operatora prowadzą też rekrutacje projektów.

Interesuje nas wszystko, co pomoże nam przyspieszyć rozwój oprogramowania mobilnego. To może być produkt czysto konsumencki, aplikacja związana z cloud computing [przetwarzaniem danych w tzw. chmurze obliczeniowej - red.], ale też liczymy na produkty potrzebne do rozwoju handlu mobilnego i płatności mobilnych. To mogą być aplikacje związane z mediami, ale też z edukacją - mówi Thomas Kiessling, dyrektor ds. produktów i innowacji w Deutsche Telekom w wywiadzie udzielonym Newserii podczas MWC.

W projekcie brane są pod uwagę wszystkie pomysły, które pozwolą zwiększyć innowacyjność firmy. Dodatkowo wszystkie stworzone dzięki wsparciu aplikacje będą dostępne dla klientów T-Mobile. W tym roku Deutsche Telekom chce zrealizować pięć pierwszych projektów. Kiessling dodaje, że dopiero po przeglądzie pierwszych efektów działalności pod koniec roku spółka będzie robić plany na kolejny rok.
Podkreśla, że projekt skierowany jest nie tylko dla przedsiębiorców z Polski. O dofinansowanie mogą się ubiegać również firmy z innych państw regionu Europy Wschodniej. Podobny inkubator działa już w Berlinie, ale - jak wyjaśnia Kiessling - jego działalność koncentruje się głównie na reklamie i mediach.

W Krakowie chcielibyśmy rozwijać lokalnych, regionalnych przedsiębiorców, którzy nawet nie są znani w międzynarodowym środowisku - mówi dyrektor ds. produktów i innowacji w Deutsche Telekom. Wybraliśmy Kraków, ponieważ tu jest świetne otoczenie dla przedsiębiorców, to miasto średniej wielkości, i dlatego jest tu wiele zrozumienia dla potrzeb biznesu w tej części Europy, które są zupełnie inne niż w takich lokalizacjach jak Niemcy, Wielka Brytania czy Francja.Źródło tekstu: Newseria     

Dodaj do:

Tagi: mwc2013 | t-mobile | thomas kiessling

w sumie: 5
 • -2

  1. ~  2013-02-26 11:04:55  host: 87-205-59-138.adsl.inetia.pl

  No ba, zbierają te durne opłaty w T-Mobile, to mają.

 • 1

  2. ~Lmao  2013-02-26 11:13:34  host: 87-205-200-175.adsl.inetia.pl

  Zobaczymy jak to będzie działać, jak ktoś ma dobry pomysł, a brakuje mu środków na realizację to zawsze jest jakaś szansa.

 • 0

  3. ~dermi36  2013-02-26 13:27:00  host: 31-128-3-9.ip.xcore.pl

  Fajny pomysł. Ogólnie T-Mobile czasami ma świetne pomysły, żeby zaistnieć jako przyjazna sieć. Świadczą o tym m.in. duże zaangażowanie w środowisko naturalne (zbiórki zużytych baterii, akumulatorków czy telefonów), używanie do korespondencji papieru z odzysku, imprezy kulturalne, czy inne.

 • 0

  4. ~r  2013-02-26 14:46:12  host: 89-74-248-15.dynamic.chello.pl

  A może by tak swoją innowacyjność rozwinąć? Bynajmniej nie w sferze dodatkowych opłat, np zalogowanie do sieci 5zł, hehehe

 • -1

  5. ~  2013-02-27 14:28:54  host: v06-15.opera-mini.net

  Widzimy innowacyjność w wykonaniu tmobile, np. płatne sprawdzenie stanu konta, opłata za roczną ważność konta itd. :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-23-20-25-122.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon powyżej 3000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet