Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Deutsche Telekom: w całej Grupie tylko w Polsce wyraźnie wzrosła liczba kart SIM prepaid w T-Mobile

Deutsche Telekom: w całej Grupie tylko w Polsce wyraźnie wzrosła liczba kart SIM prepaid w T-Mobile

Q! 10 Sierpnia 2012 16:09

0 0

Orange i T-Mobile nie dają za wygraną i kontynuują przepychanki na temat standardu liczenia kart SIM. Tym razem głos zabiera Grupa Deutsche Telekom w swoim raporcie za 2Q2012.

Przypomnijmy, że po II kwartale T-Mobile zaraportował obsługę 15,048 mln kart SIM. Na to odpowiedział Orange który poinformował, że gdyby przyjąć metodę liczenia kart SIM stosowaną przez T-Mobile, to jego sieć obsługiwałaby prawie 17 mln kart. Jednak to nie koniec sporów w tej sprawie.

Prezes T-Mobile w Polsce, Miroslav Rakowski, mówi, że Orange sztucznie nagłaśnia sprawę. Zrobiliśmy tylko to, co wcześniej Plus i Play, czyli dołączyliśmy do standardu rynkowego - informuje rp.pl. Chodzi o wydłużenie ważności konta w T-Mobile o rok, które wprowadzone zostało w październiku 2011.




Głos w sprawie zabrał również Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska. Zwrócił on uwagę, że wzmianka o ilości kart SIM prepaid w polskim T-Mobile znajduje się w raporcie Grupy Deutsche Telekom za II kwartał 2012 roku. O czym można w nim przeczytać?

Przy krótkim opisie liczby użytkowników w polskim T-Mobile znaleźć można wzmiankę o tym, że liczba użytkowników usług przedpłaconych wzrosła zauważalnie tylko w Polsce. Ich liczba zwiększyła się o około 800 tys., głównie ze względu na zmianę sposobu raportowania ich liczby wprowadzonego w październiku 2011 roku.

Czy to rozwiąże spór?

Źródło tekstu: Deutsche Telekom, Orange, rp.pl, wł     

Dodaj do:
w sumie: 70
  • 0

    87. ~  2012-08-12 00:11:05  host: z41-06.opera-mini.net

    @82 - Nie do końca. Jeśli dobrze pamiętam, bo dawno czytałem, w T stan konta jest rozliczany do czterech miejsc po przecinku. Zatem w Twoim przykładzie dla 91 sekund rozmowy przy cenie 29 gr za minutę ich koszt to 43,9833 gr, a przy 30 gr: 45,5 gr, co daje różnicę 1,5167 gr. Nie zmienia to bardzo rachunku, bo i różnica między stawkami nie jest duża. Ot, taki szczególik. A fakt faktem, że nie stawką 30 gr za minutę czy płatnym sprawdzaniem konta TT zyskał w statystykach. Rozdajcie, a będzie wam dane.

  • -1

    88. ~  2012-08-12 00:49:39  host: 69.42.127.69

    58, notebook w PLAY i T nie zagłębiając się w szczegóły są podobne, w PLAY masz 24 miesięczną umowę i 36 do wyboru, w T jest 36 miesięczna umowa najkrótsza i 48 miesięczna, porównaj oferty bez zniżek, normalnie, nawet jak weźmiesz ze zniżką 10 zł w T i limitem mniejszym, dużo mniejszym (4GB, nie 12-14GB) to wątpię czy byłbyś z tej oferty zadowolony. zwracam coraz częściej uwagę na kompletne oferty czyli notebook/laptop + modem z netem od sieci komórkowej bo to jest całość oferty, jeśli kupisz tylko net od sieci komórkowej to oferta jest niepełna bo musisz gdzieś szukać sprzętu i te oferty wypadają najlepiej w PLAY.

  • 0

    89. ~  2012-08-12 00:52:33  host: 69.42.127.69

    60, bardzo dawno o tym pisałem, że gdyby stare sieci dały po 35 gr za min połączenia do PLAY to na tym mogłyby zarobić, a jeśli te połączenia kosztują więcej to oczywiste jest, że ludzie myślący pójdą do PLAY albo do komisu i kupią starter po to, żeby korzystać z pakietów do PLAY, ze stanu darmowego albo jak chce się komuś bawić w rejestrowanie numeru w innej sieci i przenoszenie do PLAY dla bonusu to w ten sposób też można tylko to jest trochę zabawy, zgadzam się w 100% i o tym pisałem, że stare sieci nie obniżając cen połączeń kiedy hurtowe stawki MTR idą w dół same pozbawiają się zysku z połączeń do PLAY bo ludzie wolą się aktywować w PLAY dodatkowo, żeby nie przepłacać niż przepłacać w starych sieciach.

  • 0

    90. ~  2012-08-12 00:57:04  host: 69.42.127.69

    85, nie do końca, w przepisach podatkowych jest zastrzeżenie, że powyżej iluś tam gr zaokrąglasz w górę, a jak jest mniej gr to zaokrąglasz w dół, ja dla bezpieczeństwa zawsze zaokrąglam w górę bo nie chcę, żeby się mnie urząd czepiał, że okradam Państwo na powiedzmy 20 gr bo czytałem, że urzad się czepił, że ktoś okrada Państwo na 20 gr, wolę stracić i mieć lekką nadpłatę niż żeby się czepiali, że okradam Państwo.

  • -1

    91. ~do 88  2012-08-12 11:26:28  host: cel172.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Najlepiej to wypada ta siec ktora ma wiecej nadajnikow. Co Ci po internecie w Play z ktorego nie mozesz korzystac. Z T- mobile z ofertami na laptopa to smiech na sali :D Trzeba byc idota by podpisac umowe na 48 albo 30 miesiecy :D Jesli chodzi o internet to ole podpisac z Orange umowe mam ja na 24 albo 36 z netbokiem za 1zl albo z laptopem za 1 zl ;)

  • -1

    93. ~nie-idiota  2012-08-12 13:08:48  host: hostowo.eu

    "91. ~do 88: Trzeba byc idota by podpisac umowe na 48 albo 30 miesiecy :D Jesli chodzi o internet to ole podpisac z Orange umowe mam ja na 24 albo 36" - czyli że jesteś idiotą?

  • -1

    94. ~marek  2012-08-12 13:20:06  host: 178-36-158-78.adsl.inetia.pl

    toz chyba kazde dziecko wie skad sie bierze tyle numerow w T mobile!!!!! ludzie masowo kupuja startery za 5 zl w t mobile, bo u nich bez problemu rejestruje sie karte, a potem przenosza do play dla bonusu. ja od poczatku roku tak prezenioslem juz z 10 numerow i dalej to robie. a wiecie co jest najlepsze? ze po przeniesieniu numeru, jak juz jest aktywny w play, wciaz przychodza smsy reklamowe i informujace o uslugach z t mobile

  • 1

    95. ~  2012-08-12 17:45:41  host: 31.41.144.41

    @94. Nie wypisuj głupot. W całym pierwszym półroczu 2012 roku z T-mobile przeniesiono jedynie 182 tys. numerów z których około 65% trafiło do Play. To był najlepszy wynik spośród operatorów z W3. Do Playa trafia najwięcej numerów z Orange, który oddał w tym samym czasie 218,5 tys. numerów. 200 tys. "wyniesiono" numerów z Plusa. Poza tym to nie są tylko numery w pre-paidzie. Play twierdzi, że blisko 80% przeniesionych numerów trafia do ofert abonamentowych, ale z jakiego rodzaju usług zostały one przeniesione nie ujawnia, jak zresztą i pozostali operatorzy.

  • 1

    96.  2012-08-12 19:19:58

    #88 Twoja analiza i rozważania na temat "kompletności" usługi dotyczy Twoich potrzeb. Wyobraź sobie, że istnieją ludzie, którzy nie muszą "szukać sprzętu", gdyż go poprostu posiadają. Posiadają również w domu Internet i mobilny dostęp do Sieci jest im potrzebny okazjonalnie. Korzystają więc z ofert, które im odpowiadają, a ich oczekiwania nie są zbieżne z Twoimi...

  • 0

    97. ~Lando  2012-08-13 12:58:11  host: 77-255-246-251.adsl.inetia.pl

    ~95 nie zapominajmy, że co by nie mówić abomentowych w tmobile przybyło 80k w kwartał, a ktoś te rachunki musi płacić to nie prepaid.

  • 0

    98. ~  2012-08-13 13:45:53  host: ip-37-209-137-104.free.aero2.net.pl

    @97. Tak, ale równie dobrze może to być wpływ abonamentów 6,9 zł za 1GB na 3 lata.

  • 0

    99. ~  2012-08-13 15:16:56  host: 213.158.217.197.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    1. Mysle ze jednak ludzie takk masowo nie rzucili sie na ten Gigabajt . 2. A nawet jesliby tak bylo to po to sie robi oferty aby byly atrakcyjne. Nie mozna obarczac wina operatora, za to ze ma atrakcyjna oferte.

  • 0

    100. ~luki  2012-08-14 13:36:21  host: ip-99-48.smtvsat.pl

    ale niedługo będą mieli ładne spadek

  • 0

    101. ~antymobil  2012-08-14 19:52:28  host: 192.193.116.143

    I dlatego w prezencje polaczkom, szkopy fundują dodatkowy haracz w postacji opłat za sprawdzanie salda... Dziękujemy T-Srako!!!

  • 0

    102. ~LepikPL  2012-08-14 23:12:55  host: user-31-175-0-1.play-internet.pl

    Powinni liczyć tylko karty doładowane po aktywacji. Co mnie obchodzi liczba sim w śmietnikach?

  • 0

    103.  2012-08-15 11:46:01

    No jak ma nie wzrosnąć jak co trochę wpychają w gazety darmowe startery ? :):) Poczekamy roczek, i nagle 1 mln klientów odeszło z Tmobile :) Bo karty gazetowe już dawno w koszach na śmieci pogniło.. :)

  • 0

    104.  2012-08-15 15:13:36

    90. - co najmniej dziwne postępowanie, jak nie głupie ;-) Przepisy są jasne (ordynacja podatkowa) - końcówki kwot mniejsze niż 50 groszy pomija się a 50 i więcej groszy podwyższa się do pełnych złtych. Nie rozumiem po co płacić więcej jak można tyle ile się powinno? Że grosze? No grosze kosztuje sprawdzenie salda w TT przecież.

  • 0

    105. ~  2012-08-15 15:26:31  host: ip-37-209-142-10.free.aero2.net.pl

    @wlo; ale komu to tłumaczysz? Przecież to jednostka ograniczona umysłowo. Tyle bzdur co ten człowiek wypisuje, to mozna odnieść wrażenie, że to jakis siusiumajtek jest a nie samodzielnie rozliczający sie podatnik. To ten gość potrafi komentarzy na pół strony nasmarować traktujących o wspaniałej ofercie Play.

  • 0

    106.  2012-08-18 20:00:29

    Jutro idę po gazetę do kiosku, i znowu im jeden klient przybędzie :D:D:D:D na rok.... a może na dwa - jak mi jakiegoś sms-a wyślą od siebie :)

  • 0

    107. ~  2012-08-20 15:08:47  host: a3-me.krak.tke.pl

    No dobrze, ale TM ma przecież w tym segmencie też Heyah, więc mogą mieć dużo kart - to fajna oferta. A co mają więcej pomarańcze?

Dodaj swoją opinię