Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Deutsche Telekom traci klientów

Deutsche Telekom traci klientów

WitekT 3 Czerwca 2005 11:59

0 0

Szef niemieckiego regulatora rynku telekomunikacyjnego RegTP - Matthias Kurth - widzi przyszłość Deutsche Telekom w czarnych barwach.

DT straciło ponad milion klientów w ciągu ostatniego roku finansowego, z czego 100 tys. w samym marcu. Powodem tego jest obniżenie o 10% maksymalnej stawki za udostępnienie operatorom alternatywnym "ostatniej mili", mimo tego, że RegTP było za podwyższeniem.
Kurth powiedział, że do końca tego roku operatorzy alternatywni będą obsługiwać samodzielnie ponad 3 mln klientów na udostępnionej przez DT "ostatniej mili". Wzrasta także liczba abonentów DT, którzy korzystają z usług preselekcji oferowanych przez alternatywnych.

Źródło tekstu: Telegeography, wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~viki  2005-06-03 12:37:00  host: bmi143.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ciekawe kto będzie naprawiał tą "ostatnią milę" jak splajtuje DT - alternatywni będą musieli się wziąść za kopanie rowów

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-149-239.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.