Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Deutsche Telekom szuka twórców rozwiązania dedykowanych dla sieci 5G

Deutsche Telekom szuka twórców rozwiązania dedykowanych dla sieci 5G

sirmark 5 Października 2017 01:33

3 1

dt hub raum low latenty prototyping

Inkubator Deutsche Telekom uruchamia hub:raum Low Latency Prototyping - specjalny program, który będzie wykorzystywał koncepcji Edge Computing do rozwijania innowacyjnych projektów w Europie dedykowanych dla sieci 5G. Ruszył proces aplikacji do programu.

Edge Computing to nowa koncepcja wykorzystania mocy obliczeniowej serwerów. Nie umieszczonych w odległych, scentralizowanych data center, ale blisko "na "krawędzi" sieci komórkowej, niedaleko użytkownika końcowego.
Rozwiązanie to eliminuje konieczność przesyłania całości informacji do odległej chmury i pozwala na buforowanie i kompresję lokalnie. W efekcie stwarza się możliwości kreowania prawdziwie interaktywnych rozwiązań. Dzięki Edge Computing zwiększa się moc obliczeniowa, bezpieczeństwo danych, a zmniejsza koszt prowadzenia biznesu wykorzystującego tę technologię. - wyjaśnia Thomas Lips, członek zarządu, dyrektor ds. technologii i innowacji T Mobile Polska.

Edge Computing w połączeniu z technologią 5G ma dobrze sprawdzić się w takich branżach jak robotyka, autonomiczne pojazdy, drony, rozszerzona i wirtualna rzeczywistość, czy Internet Rzeczy. Prawdziwy przełom w erze 5G to osiągnięcie niskich opóźnień w przesyle danych. Zwłoka w transmisji video stać się ma całkowicie niezauważalna. Fani gier VR i AR będą cieszyć się niesamowitymi i realistycznymi wrażeniami z gier. Czasami przechodzenie na następny poziom będzie determinowane przez wyraz twarzy lub gesty gracza, które analizowane będą w czasie rzeczywistym.

Tyle wizji, natomiast w listopadzie w Berlinie i w Krakowie zostaną uruchomione środowiska testowe rozwiązań dedykowanych dla sieci 5G. Uruchomiony specjalny program adresowany jest do firm, które pragną testować innowacyjne rozwiązania razem z Deutsche Telekom w ramach hub:raum - Low Latency Prototyping. Do współpracy zapraszane są także wiodące uczelnie techniczne. Zgłosić można się już dziś poprzez stronę: www.hubraum.com/low-latency-prototyping

Źródło tekstu: T-Mobile     

w sumie: 4
 • 0

  1. ~  2017-10-05 06:01:00  host: 185.135.3.146

  "Szuka twórców rozwiązania dedykowanych" - przecież to bełkot. Piłeś - nie pisz.

 • 0

  2.  2017-10-05 07:03:45

  To już cloud computing jest "zły"?
  O jej, zwzruszyłem sie...

 • 0

  3. ~  2017-10-05 11:36:49  host: 168.235.197.156

  Co to jest hub:raum?

 • 0

  4. ~Liwiusz  2017-10-06 11:41:20  host: user-94-254-129-187.play-internet.pl

  @3 "specjalny program, który będzie wykorzystywał koncepcji Edge Computing do rozwijania innowacyjnych projektów w Europie dedykowanych dla sieci 5G" :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-195-11.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy płacisz smartfonem lub zegarkiem zbliżeniowo?

Garmin Pay dla klientów PKO BP

 

Zobacz wynik | Opinie (13)

Archiwum Ankiet