Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Deutsche Telekom sprzedaje T-Mobile USA

Deutsche Telekom sprzedaje T-Mobile USA

WitekT 20 Marca 2011 20:09

0 0
AT&T kupi od Deutsche Telekom amerykańskie T-Mobile za 39 mld dolarów w gotówce oraz akcjach. DT otrzyma 25 mld dolarów i około 8% amerykańskiego AT&T. Transakcja ma zostać zamknięta w ciągu najbliższych 12 miesięcy po uzyskaniu niezbędnych zgód od regulatorów.

Z połączenia obu sieci powstanie gigant mający 80 mld dolarów rocznego przychodu (z czego prawie 59 mld dolarów z usług bezprzewodowych) i obsługujący ponad 130 mln klientów. Zasięg sieci 4G LTE ma objąć 95% populacji kraju, czyli ponad 294 mln osób.


Źródło tekstu: AT&T, wł     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 0

    3. ~  2011-03-20 20:18:37  host: 77-253-193-182.adsl.inetia.pl

    @1 - a jak ma wpłynąć? Nie wpłynie, ot co. Ci Hamerykanie się niczego nie uczą. Już raz dzielili telekomy, ale widać, ze lubią monopole. Mimo wszystko, nie chciałbym zamieniać europejskich uwarunkowań na rynku telekomunikacyjnym z amerykańskimi. Zbyt wiele jest tam rzeczy, które u nas są nie do pomyślenia, jak np. prawo do zerwania umowy przez operatora, jeżeli zbyt wiele połączeń wykonujesz w roamingu itd.

  • 0

    4. ~PatrykOS  2011-03-20 20:20:18  host: 87-250-179-14.slupsk.hypnet.pl

    AT&T w końcu będzie miało porządny zasięg :D

  • 0

    5.  2011-03-20 20:27:17

    A T-mobile USA ma dobry zasięg? Może coś to da, bo AT&T może czyścić buty Vertizonowi :) Ogólnie USA to rynek jak studnia bez dna, można wydawać i wydawać, ogólnie dobry ruch zrobili niech się skupią na naszych rynkach.

  • 0

    6. ~  2011-03-20 21:02:42  host: public-gprs212818.centertel.pl

    wow, nawet szybko to podaliscie, jestem w ciezkim szoku

  • 0

    7. ~  2011-03-20 21:03:33  host: public-gprs212818.centertel.pl

    @2 dokladnie

  • 0

    8.  2011-03-20 21:10:22

    ... za kolejne 5mld $ sprzeda PTC i za zgromadzone środki, kupi małe afrykańskie państwo

  • 0

    9.  2011-03-20 21:13:29

    tesla (8) - Libię z Kadafim...? ;-P

  • 0

    10.  2011-03-20 21:17:11

    Można też podejść do tej sprawy inaczej. Polska jest dla DT cenniejsza niż Hameryka. ;-D

  • 0

    11.  2011-03-20 21:21:10

    @10 skoro DT sprzedał T-Mobile czyli Ere do AT&T to skąd ten wniosek ? ; D

  • 0

    12. ~Gazo  2011-03-20 21:24:19  host: 5e0bf5f3.bb.sky.com

    @Sajmon94 czytaj uważnie... sprzedali AMERYKAŃSKIE T-Mobile, a to akurat nie jest to samo co sprzedanie CAŁEGO T-Mobile.

  • 0

    13. ~hello  2011-03-20 21:24:38  host: public84296.xdsl.centertel.pl

    T-Mobile w Ameryce jest jak Chiny w Unii Europejskiej. Po prostu od początku tam nie pasowało.

  • 0

    14. ~Sajmon94  2011-03-20 21:45:53  host: host-81-190-74-226.gdynia.mm.pl

    @12 mój błąd, rozumiem ; ]

  • 0

    15. ~Tomi  2011-03-20 21:54:55  host: h82-143-187-185-static.e-wro.net.pl

    T-mobile byl od poczatku najbardziej inowacyjna i europejska siecia w USA. To oni wprowadzili darmowe rozmowy w sieci i pakiety rodzinne jakies 10 lat temu.To oni pracuja w pasmach cyfrowych obsługiwanych przez 4 zakresowe aparaty. To u nich można wymieniac karty sim....:)Siec w 100% cyfrowa.Dziwny ruch z tą sprzedażą??? AT&T to moloch na glinianych nogach...Słaby zasięg i wysokie opłaty...

  • 0

    16. ~Adam  2011-03-20 21:58:55  host: 108-81-144-138.lightspeed.cicril.sbcglobal.net

    Jakoś mówione było niedawno, że T-Mobile ma sie ze Sprintem połączyć :|

  • 0

    17. ~  2011-03-20 22:03:13  host: dcm198.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Lepiej zarabia się na Polakach?

  • 0

    18. ~aaaaaaaaaa  2011-03-20 22:06:33  host: 87-206-235-19.dynamic.chello.pl

    A jak amerykanskie T-mobile ma się do Europejskiego? 2 oddzielne instytucje to są? w sensie działają niezalężnie lecz pod tą samą nazwa?

  • 0

    19. ~  2011-03-20 22:09:52  host: 213-238-88-47.adsl.inetia.pl

    Czyli w stanach zostaje jeden operator gsm z zasięgiem na cały kraj (nie liczę jakiś pojedyńczych firm które mają zasięg na góra jeden, dwa stany)

  • 0

    20.  2011-03-20 22:17:20

    @18 dwie osobne firmy pod jednym logiem. tak jak nokia poland dziala wraz z innymi oddzialami nokii pod jedna marka, ale kazdy oddzial jest osobna firma. po prostu sprzedaja istniejace juz na tamtym rynku przedsiebiorstwo innemu przedsiebiorstwu branzowemu. transakcja ta nie ma praktycznie zadnego znaczenia dla rynku europejskiego, no moze po za naplywem pieniedzy do Niemiec.

  • 0

    21. ~ala  2011-03-20 22:47:09  host: user-188-33-106-170.play-internet.pl

    kupują, bo częstotliwości na HSPA+/LTE w niskich pasmach potrzeba..

  • 0

    23. ~  2011-03-20 23:09:19  host: 213-238-91-31.adsl.inetia.pl

    Ale tmobile nie ma tych częstotliwości. Sieją gsmem 1900 i umts na 1700. ATT i verizon już od 2008 roku mają pasmo 700mhz, w tym roku kolejny przetarg na 7setki.

Dodaj swoją opinię