Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Deutsche Telekom przegrał z Elektrimem

Deutsche Telekom przegrał z Elektrimem

WitekT 28 Kwietnia 2005 12:15

0 0
Wiedeński sąd arbitrażowy oddalił pozwy Deutsche Telekom przeciwko Elektrimowi. Niemcy domagali się w nich uznania prawa pierwokupu udziałów w Polskiej Telefonii Cyfrowej.

Oznaczałoby to, że mogliby przejąć 48% udziałów w PTC za ok. 180 mln euro, podczas gdy ich rynkowa wartość to ok. 1,4 mld euro.

Deutsche Telekom ma 49% udziałów w PTC i od lat dąży do przejęcia firmy. Wykorzystując niejasną sytuację prawną, próbował zmusić Elektrim do oddania udziałów. Teraz zapewne Elektrim i DT porozmawiają o przeprowadzeniu transakcji sprzedaży na bardziej rynkowych warunkach.


Źródło tekstu: ISB, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-128-172.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Zakaz handlu w niedzielę to dobry pomysł?

Zakaz handlu w niedzielę? Kupujemy w Internecie!

 

Zobacz wynik | Opinie (22)

Archiwum Ankiet