Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Deutsche Telekom - pierwsze w Europie połączenie w technologii 5G

Deutsche Telekom - pierwsze w Europie połączenie w technologii 5G

Isand 2 Września 2017 15:36

3 3

din5xgew0aas di

Deutsche Telekom (będący jednocześnie właścicielem sieci T-Mobile) poinformował o wykonaniu pierwszego w Europie połączenia w technologii 5G w sieci komercyjnej.




Połączenie wykonano we współpracy z Huaweiem. To Chińczycy dostarczyli infrastrukturę radiową. Test przeprowadzono na częstotliwości 3,7 GHz, uzyskano prędkość transmisji danych wyższą niż 2 Gb/s a opóźnienie ograniczyło się do 3 milisekund.

Deutsche Telekom przewiduje, że sieć 5G zostanie zbudowana na bazie istniejących 4G/LTE - przygotowania do tego procesu zakończą się w grudniu 2017. To było powodem, dla którego połączenie wykonano z wykorzystaniem zarówno 5G jak i 4G/LTE. Sieć 5G ma zostać uruchomiona do 2020 roku.

Źródło tekstu: Deutsche Telekom     

Dodaj do:

Tagi: t-mobile | 5g

w sumie: 25
  • -3

    9.  2017-09-02 17:45:05

    @8: Pewnie się boją żeby nam smartfonów nie rozwaliło. Przy dzisiejszych cenach to by zbankrutowali przez odszkodowania.

  • -3

    10. ~C  2017-09-02 17:54:48  host: public-gprs351138.centertel.pl

    8@ a można sie do was przenieś?

  • -1

    11. ~  2017-09-02 18:21:36  host: 159.203.41.109

    czy w Tmobile sa zatrudnieni jacyś kretyni? testuję na kartę chyba frii - głównie internet - miało być co miesiac 10GB, po 3 miesiacach za 25PLN kolejne powinny być AUTOMATYCZNIE dodawane

    od paru dni sa jakieś problemy z internetem w Tmobile - PING ok 1000 czesto spada szybkość do 10kbps

    sprawdziłem co się dzieje na koncie (do tego musiałem odłaczyć modem od routera, bo zeby cokolwiek w tej firemce sprawdzić trzeba odbieraćsms z PINem) i ze zdziwieniem stwierdziłem że mam odnowiony od 19 na kolejny miesiąc za zero PLN a raczej powinni mi sciagnąć 25PLN ale za to już po 10 dniach mam ledwie 5GB - a tak się składa, ze nigdy nie zużywam nawet 10GB w ciągu miesiąca, dzisiaj czyli po kolejnych 2 dniach nagle 5GB zniknęło, co już jest totalną kpiną (bo niczego nie sciagałem)

    zawsze łączę się przez VPN - a w operze pokazuje ILE zostało przesłanych danych, zawsze w miesiącu mam 4-5GB, te pozostałe 5 do 10GB powinna wystarczyż z nawiazka na jakieś dziwaczne aktualizacje windowsa.

    ALE NIE - wdług Tmobile nagle teraz w ciagu 2 dni zużyłem 5GB....

  • -1

    12. ~yello  2017-09-02 18:23:17  host: user-94-254-224-251.play-internet.pl

    inwestują, szacuneczek

  • 0

    13. ~zzzz  2017-09-02 19:14:24  host: wpa49.bialnet.pl

    @8 - możesz napisać kiedy masz te problemy z pongiem w TMobile? Czy jest to może między 20-21, a 22,23? Jeżeli tak napisz proszę gdzie ma to miejsce.

  • 0

    14. ~  2017-09-02 19:37:11  host: 77-254-33-89.adsl.inetia.pl

    "ALE NIE - wdług Tmobile nagle teraz w ciagu 2 dni zużyłem 5GB" - nie sciagaja Ci sie jakeis aktualizacje?

  • -1

    15. ~krok  2017-09-02 19:51:41  host: 178-214-9-2.mtm-info.pl

    ale tu zgryzliwi ludzie sa. Na swoim zasiegu play nie ma ograniczonego limitu do 1,5 mbita a roaming jest tylko po to zebys mogl zadzwonic lub wyslac mmsa a do tego przedkosc lte nie potrzebne

  • -1

    16. ~popelina  2017-09-02 21:12:36  host: 168.235.200.97

    @15 zobacz jakie bzdury napisal @8. Szczyt złośliwości !!!!!!!!

  • 0

    17. ~  2017-09-02 21:15:21  host: a08-04-08.opera-mini.net

    to prawda

  • 0

    18.  2017-09-02 22:12:33

    11- w T-Mobile gigabajty w ramach no limitu za 25 zł NIGDY się nie sumowały. Wiem, bo korzystam.

  • -1

    19. ~  2017-09-02 23:35:56  host: 188.146.100.5.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @18 cieszymy sie ze jestes w tm. A czytales co on napisal?
    @11 tez mam takie wrazenie. I do tego chyba zlasliwi

  • -1

    20. ~1000000G  2017-09-02 23:58:22  host: apn-31-0-36-77.dynamic.gprs.plus.pl

    Wkrótce nie będzie można już dzwonić z telefonu i będzie tylko do internetu służył. Po co komu 5G jak nawet 4G nie jest dobrze rozwinięte. Dla mnie podstawą sieci komórkowej jest dobry zasięg dobra jakość połączeń, a Internet działa wystarczająco w technologii 3,75G ;-)

  • 2

    21. ~  2017-09-03 06:32:05  host: user-94-254-130-155.play-internet.pl

    taki innowacyjny globalny operator a w Piolsce moze miec pasmo czstotliwosci totalnie niewykorzystywane i celowo przetrzymywane-po WiMaxie- 3,6-3,8 GHz i nawet uke nie moze nic zrobic..od 09.2013 zaprzestali oferowac wimax..co w ogóle sie dzieje z tym pasmem w TM? Pan Cezary Albrecht napewno ma stanowisko w zakresie wykorzystywania (wlasciwie nieefektywnego wykorzystania) tego pasma przez TM

  • 0

    22. ~W  2017-09-03 10:01:04  host: a26-02-02.opera-mini.net

    @20
    To dobra Twoja szybkość. Ja jednak wole 3,78 %

  • 1

    23. ~gość  2017-09-03 13:15:58  host: public-gprs172704.centertel.pl

    @20 Po co komu wogóle telefonia ruchoma? Mozna dzwonić ze stacjonarnego po miedzi, spróbuj, internet też tam działa.

  • -1

    24. ~A co  2017-09-03 13:32:43  host: 157.185.130.127

    A co zrobić w tramwaju?

  • -1

    25. ~  2017-09-03 14:44:58  host: a22-01-08.opera-mini.net

    @24 kolego kupujesz PMR za 130 zł na wiele lat Ci starczy typ UV82 W domu tel stacjonarny z modemem USB/DSB łaczy Cie gdzie tylko chcesz z Twojego miejsca pobytu. Nie interesuje Cie LTE.

  • -3

    26. ~ciekawy  2017-09-03 15:18:59  host: a11-05-02.opera-mini.net

    A ile kosztuje modem do telefonu stacjonarnego?

  • 1

    28.  2017-09-03 22:14:59

    kiedy era znów będzie polska a nie niemiecka?

  • 0

    29. ~Tm  2017-09-04 06:40:55  host: 157.185.130.120

    Po niedzieli - wszyscy wiedzą

Dodaj swoją opinię