Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Deutsche Telekom miał w IV kw. stratę netto

Deutsche Telekom miał w IV kw. stratę netto

sirmark 10 Marca 2004 09:47

0 0

Wiodący europejski operator telekomunikacyjny - Deutsche Telekom (DT) - poinformował w środę, że czwarty kwartał ubiegłego roku zakończył stratą netto z powodu odpisów związanych z kosztami współpracy przy tworzeniu systemu opłat za autostady w Niemczech. W czwartym kwartale strata netto DT wyniosła 364 miliony euro wobec 77 milionów euro straty rok wcześniej. Niemiecki operator zaksięgował 442 milionów na pokrycie strat związanych z projektem Toll Collect. Zysk operacyjny powiększony o amortyzację (EBITDA) wzrósł w ubiegłym kwartale o 3,4 procent do 4,5 miliarda euro.Zysk ten był zgodny z oczekiwaniami analityków i wyższy od celu założonego przez spółkę. Zadłużenie netto operatora spadło poniżej oczekiwań do 46,6 miliarda euro dzięki umocnieniu się euro wobec dolara oraz sprzedaży aktywów w czwartym kwartale. Deutsche Telekom potwierdził, że w 2004 roku chce osiągnąć 19,2 miliarda euro zysku EBITDA wobec 18,3 miliarda euro zysku w całym 2003 roku. Spółka nie wypłaci też dywindendy z zysku za ubiegły rok. Należący do Deutsche Telekom T-Mobile International zwiększył zysku EBITDA w czwartym kwartale o 40,2 procent do 1,666 miliarda euro dzięki rosnącej liczbie abonentów, szczególnie w amerykańskim dziale spółki. Natomiast przychody w dziale telefonii stacjonarnej - T-Com - spadły o siedem procent do 7,46 miliarda euro, ponieważ operator został zmuszony przez władze regulacyjne do obniżenia cen. Zysk EBITDA zmniejszył się zaś o 2,5 procent do 2,58 miliarda euro mimo redukcji kosztów.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-163-124-157.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet