Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Deutsche Telekom miał w IV kw. stratę netto

Deutsche Telekom miał w IV kw. stratę netto

sirmark 10 Marca 2004 09:47

0 0

Wiodący europejski operator telekomunikacyjny - Deutsche Telekom (DT) - poinformował w środę, że czwarty kwartał ubiegłego roku zakończył stratą netto z powodu odpisów związanych z kosztami współpracy przy tworzeniu systemu opłat za autostady w Niemczech. W czwartym kwartale strata netto DT wyniosła 364 miliony euro wobec 77 milionów euro straty rok wcześniej. Niemiecki operator zaksięgował 442 milionów na pokrycie strat związanych z projektem Toll Collect. Zysk operacyjny powiększony o amortyzację (EBITDA) wzrósł w ubiegłym kwartale o 3,4 procent do 4,5 miliarda euro.
Zysk ten był zgodny z oczekiwaniami analityków i wyższy od celu założonego przez spółkę. Zadłużenie netto operatora spadło poniżej oczekiwań do 46,6 miliarda euro dzięki umocnieniu się euro wobec dolara oraz sprzedaży aktywów w czwartym kwartale. Deutsche Telekom potwierdził, że w 2004 roku chce osiągnąć 19,2 miliarda euro zysku EBITDA wobec 18,3 miliarda euro zysku w całym 2003 roku. Spółka nie wypłaci też dywindendy z zysku za ubiegły rok. Należący do Deutsche Telekom T-Mobile International zwiększył zysku EBITDA w czwartym kwartale o 40,2 procent do 1,666 miliarda euro dzięki rosnącej liczbie abonentów, szczególnie w amerykańskim dziale spółki. Natomiast przychody w dziale telefonii stacjonarnej - T-Com - spadły o siedem procent do 7,46 miliarda euro, ponieważ operator został zmuszony przez władze regulacyjne do obniżenia cen. Zysk EBITDA zmniejszył się zaś o 2,5 procent do 2,58 miliarda euro mimo redukcji kosztów.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-32-164.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 500 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet