Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Deutsche Telekom inwestuje w grecki telekom stacjonarny OTE

Deutsche Telekom inwestuje w grecki telekom stacjonarny OTE

WitekT 17 Marca 2008 11:14

0 0

Deutsche Telekom kupi 20% greckiego dawnego monopolisty na rynku stacjonarnym - OTE - za około 2,5 mld euro. W planach jest zakup kolejnych udziałów operatora.

DT przejmie wszystkie udziały OTE należące do prywatnego funduszu inwestycyjnego Marfin Investment Group. To drugi największy pakiet udziałów, po greckim rządzie, który ma 28,03% akcji. Rozmowy z rządem mają się wkrótce zacząć.
Zdaniem analityków, zakup OTE wzmocni DT, głównie poprzez to, że działają na tym samym terenie południowo-wchodniej Europy. OTE, poprzez swoje komórkowe ramię Cosmote, jest obecne w Albanii, Macedonii, Bugarii i Rumunii. Samo OTE ma bezpośrednie udziały w Romtelecom, byłym monopoliście stacjonarnym w rumunii.

DT ma z kolei telekomy w Chorwacji, Bułgarii, Czarnogórze, Macedonii i na Węgrzech. Wszędzie kontroluje większościowe pakiety udziałów.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~znawca  2008-03-17 11:18:42  host: atropos.tpi.pl

    Deutsche Telekom powoli staje się European Telekom

  • 1

    2. ~Albin  2008-03-17 11:53:48  host: abku97.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jeżeli już piszecie o telekomach, które posiada Deutsche Telekom to nie zapominajcie o Słowacji - news do poprawy! Tam DT też robi interesy -> www.t-com.sk

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-112-7.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy ponowne zlecenia Samsungowi produkcji procesorów do iPhone'ów to dobry pomysł?

Samsung chce ponownie produkować procesory dla Apple'a

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet