Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Deutsche Telekom inwestuje w grecki telekom stacjonarny OTE

Deutsche Telekom inwestuje w grecki telekom stacjonarny OTE

WitekT 17 Marca 2008 11:14

0 0

Deutsche Telekom kupi 20% greckiego dawnego monopolisty na rynku stacjonarnym - OTE - za około 2,5 mld euro. W planach jest zakup kolejnych udziałów operatora.

DT przejmie wszystkie udziały OTE należące do prywatnego funduszu inwestycyjnego Marfin Investment Group. To drugi największy pakiet udziałów, po greckim rządzie, który ma 28,03% akcji. Rozmowy z rządem mają się wkrótce zacząć.
Zdaniem analityków, zakup OTE wzmocni DT, głównie poprzez to, że działają na tym samym terenie południowo-wchodniej Europy. OTE, poprzez swoje komórkowe ramię Cosmote, jest obecne w Albanii, Macedonii, Bugarii i Rumunii. Samo OTE ma bezpośrednie udziały w Romtelecom, byłym monopoliście stacjonarnym w rumunii.

DT ma z kolei telekomy w Chorwacji, Bułgarii, Czarnogórze, Macedonii i na Węgrzech. Wszędzie kontroluje większościowe pakiety udziałów.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~znawca  2008-03-17 11:18:42  host: atropos.tpi.pl

    Deutsche Telekom powoli staje się European Telekom

  • 1

    2. ~Albin  2008-03-17 11:53:48  host: abku97.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jeżeli już piszecie o telekomach, które posiada Deutsche Telekom to nie zapominajcie o Słowacji - news do poprawy! Tam DT też robi interesy -> www.t-com.sk

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-227-6-156.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.