Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Deutsche Telekom i Telefonica of Spain poniżej oczekiwań

Deutsche Telekom i Telefonica of Spain poniżej oczekiwań

sirmark 14 Maja 2004 20:00

0 0

Dwa czołowe europejskie koncerny telekomunikacyjne opublikowały nieco gorsze niż oczekiwano wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2004 r.

Zysk netto niemieckiego Deutsche Telekom spadł w tym czasie o 80 proc. do 169 mln euro. Słabsze wyniki to m.in. wynik odpisania 148 mln euro zainwestowanych w budowę sieci pobierania opłat na niemieckich autostradach oraz słabości niemieckiej gospodarki. Przychody ze sprzedaży wzrosły o 2,7 proc. do 13,98 mld euro, poniżej oczekiwań analityków.
Niezbyt dobrze wiodło się w pierwszym kwartale także hiszpańskiej Telefonice. Jej zysk netto wzrósł o 2,7 proc. do 558,24 mln euro. Analitycy spodziewali się, że zysk będzie wyższy niż 600 mln euro. Przychody ze sprzedaży grupy wzrosły o 7,7 proc. do 6,95 mld euro, a zysk operacyjny o 29,1 proc. do 1,62 mld euro. W ciągu dwunastu miesięcy liczba klientów Telefoniki wzrosła o prawie 15 mln osób do 101,7 mln (firma działa także w Ameryce Południowej).

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-244-248.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy masz antywirusa w swoim telefonie?

Nastolatki zabezpieczają się, a Ty chronisz się przed wirusami?

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet