Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Deutsche Telekom: HSPA+ i WiFi to też 4G

Deutsche Telekom: HSPA+ i WiFi to też 4G

LuiN 17 Lutego 2011 13:02

0 0

­Deutsche Telekom postanowił iść za popularnym ostatnio trendem i promować swoje dotychczasowe usługi jako 4G. Plakietkę tę dostaną w USA HSPA+ i... WiFi.

Marketingową misją amerykańskiego oddziału sieci jest oferowanie mobilnego Internetu o prędkości DSL w dowolnym miejscu i na dowolnym urządzeniu.




Edward Kozel, dyrektor ds. Technologii i Innowacji firmy stwierdził, że w 4G istotne jest by klienci mogli zawsze automatycznie korzystać z najszybszego dostępnego połączenia, niezależnie czy oparte jest ono o łączność WiFi, LTE czy HSPA+.

Sieć zapowiedziała przyspieszenie obecnie dostępnej maksymalnej prędkości 21 Mb/s do 42 Mb/s jeszcze w tym roku. Już teraz startuje kampania reklamowa promująca HSPA+ i WiFi jako rozwiązania czwartej generacji.

Źródło tekstu: Deutsche Telekom     

Dodaj do:
w sumie: 45
  • 0

    26. ~reed  2011-02-17 15:24:43  host: ptcnat.era.pl

    @2 Czy Ty umieszczytać?? "Plakietkę tę dostaną w USA HSPA+ i... WiFi. " USA to chyba nie Polska hmm?

  • 0

    27.  2011-02-17 15:29:44

    reed, nie USA to nie Polska, ale Era to T-Mobile, a już niedlugo nawet z nazwy, więc można się spodziewać podobnej strategi na innych obszarach rynku, skoro "centrala" zezwoliła na takie nazewnictwo.

  • 0

    28.  2011-02-17 15:41:57

    I jak teraz potraktowac niedawna wypowiedz jednego z zarzadzajacych w Erze, ze nie beda wprowadzac ludzi w blad i nazywac sieci 4G... Niemiecka centrala zmienila zdanie a pan walnal cos bez konsultacji. Niesmak jednak pozostaje.

  • 0

    29. ~ciachorek  2011-02-17 15:55:31  host: dsx144.neoplus.adsl.tpnet.pl

    25 rcicho, a mnie nie interesują jakieś tam pingi i upload. Najważniejszy przy ściąganiu i obróbce filmów jest download !

  • 0

    30.  2011-02-17 16:03:53

    ciachorek to jesteś pijawka którą tylko ssa. Trzeba też się dzielić plikami a do tego duży upload to podstawa.

  • 0

    31.  2011-02-17 16:38:55

    Hehe to Wy filmy na mobilnym internecie ściągacie? Moje kondolencje:)

  • 0

    32.  2011-02-17 17:05:25

    @31: ja wszystko ściągam na mobilnym internecie - jest dużo szybciej niż na kablowym, także nie rozumiem Twojej wypowiedzi... Mam średnią prędkość 8 Mb/s, także czemu mam nie korzystać z iPlusopobieracza? :-]

  • 0

    33. ~Kazan  2011-02-17 17:06:21  host: 178.180.66.114.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Dobra niech sie nazywa i 5g ważne zeby bylo szybciej. Jezeli chodzi o wifi to trzeba przyznać ze hotspoty w Erze za freestyle dla kazdego klienta to dobre rozwiazanie.

  • 0

    34. ~Kazan  2011-02-17 17:08:19  host: 178.180.66.114.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Tam oczywiście miało byc za free a nie freestyle :).

  • 0

    35. ~x  2011-02-17 17:39:23  host: 77-252-32-89.ip.netia.com.pl

    Niedługo się okaże, że gigabit ethernet to 6G.

  • 0

    36. ~x  2011-02-17 17:51:34  host: 77-252-32-89.ip.netia.com.pl

    Może sieci pod opieką Deutsche Telekom faktycznie osiągają wysokie prędkości. W PLAY na razie 1 Mbps, więc to jest nie 4G, a raczej 4xG...

  • 0

    37. ~  2011-02-17 17:55:49  host: z30-05.opera-mini.net

    Nastąpił na świecie niesamowity wysyp sieci 4G... Dobrze, że chociaż w tym aspekcie wyprzedziliśmy amerykanów :-) Współczuję zaś japończykom i koreańczykom, bo nie wiedzą jak bardzo są w tyle ;-(

  • 0

    38. ~mirekb  2011-02-17 17:59:16  host: apn-77-112-163-253.dynamic.gprs.plus.pl

    no to w Polsce doczekamy sie w tym roku przynejmniej 2 sieci 4g..to play rozpoczal tą akcje-reszta tylko czeka i zrobi to samo

  • 0

    39.  2011-02-17 18:24:19

    @36 przecież w nowych Abonentach Playa nie masz ograniczeń prędkości, więc nie wiem o czym mowisz.

  • 0

    40. ~to jest masakra  2011-02-17 19:14:01  host: 87-205-4-136.ip.netia.com.pl

    bo to nie chodzi o samo nazewnictwo, tylko o podejscie do klienta, ktory lepiej sklamie ten wygra... chcialbym zeby to bylo tak ze cale spoleczenstwo dowiaduje sie ze sieci A i B kantuja mowiac ze maja 4g a nie maja i wszyscy kupuja w sieci C.. no ale wiele rzeczy chcialbym

  • 0

    41.  2011-02-17 19:54:51

    Absolutnie popieram 40 - nie może być tak, że firmy plotą bzdury i nie tracą przy okazji dobrego imienia. Bo jak dla mnie to oznacza, że uczciwość mają w głębokim poważaniu i tak samo traktują klienta tzn. tylko jako źródło pieniędzy do wyrwania. To jest obraźliwe dla nas klientów. To oznacza, że tzw. poważni operatorzy to jedno wielkie G.

  • 0

    42.  2011-02-18 10:40:46

    pozwolę sobie zacytować "PTC nie zamierza też pójść śladem P4 i nazywać swojej sieci 4G. Uważamy , że taka komunikacja wprowadza w błąd . Tylko wąska grupa ludzi rozumie czym to dokładnie jest. Jestem przeciwnikiem nazywania sieci HSPA+ nazwą 4G. Chcemy być uczciwi - mówi TELEPOLIS.PL Grzegorz Bors.". Przepraszam, no to jak? :-) era powinna dostać ostre baty bo postąpiła znacznie gorzej od play. A ta informacja dotyczy postępowania w Europie a zatem także Ery.

  • 0

    43.  2011-02-21 19:20:11

    @42 no właśnie to było słowa kogoś z PTC a nie z T-Mobile, teraz sprawa już jasna z udziałami więc T-Mobile narzuca i tak musi być, zresztą od września mają być i u nas więc trudno darmo aby u nas nie reklamować tak jak na zachodzie. W Play cały problem był taki że ograniczali prędkość i tu cały ból/

  • 1

    44.  2011-02-22 16:26:58

    4G to 4G, jest zgoda jest więc Era ma całkowite prawo do korzystania z takiej nazwy. Podobnie Play, naprawdę nie wiem o co chodzi. Aktualnie Orange nie nazywa swojej sieci HSPA+ DC 4G czy jeszcze jakiś operator?

  • 0

    45. ~QWERTY  2011-02-26 09:22:03  host: adik171.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jeszcze niedawno słyszałem, że nasza Era nie będzie nazywać swojej sieci 4G, a teraz być może niestety będzie używać nazwy 4G.

Dodaj swoją opinię