Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Deutsche Telekom finalizuje proces akwizycji GTS Central Europe

Deutsche Telekom finalizuje proces akwizycji GTS Central Europe

LuiN 2 Czerwca 2014 09:12

2 2

Deutsche Telekom formalnie zakończył proces akwizycji GTS Central Europe. Jest to pierwszy krok w procesie łączenia obydwu organizacji.

Prezes GTS-u nie zmienia się - po transakcji pozostaje nim Danny Bottoms. Pełna integracja operacyjna jest przewidywana w Czechach, Polsce oraz Międzynarodowej Jednostce Biznesowej (IBU) Deutsche Telekom na 1. października tego roku, a połączenie prawne jest planowane na 1. stycznia 2015 roku.

Z zakończeniem transakcji oczekujemy integracji eksperckiej wiedzy GTS na rynku biznesowym z naszymi wiodącymi technologiami oraz rozbudowaną siecią europejską, dzięki niej staniemy się dostawcą pierwszego wyboru dla klientów biznesowych. Zakup GTS jest zgodny z naszą strategią wzmacniania i rozwoju naszych lokalnych i ogólnoeuropejskich rynków biznesowych, włączając w to międzynarodowych klientów usług hurtowych - powiedziała Claudia Nemat, członek zarządu DT odpowiedzialna za zarządzanie europejskimi spółkami grupy oraz technologię.
<>Co najważniejsze, chcemy zachować know-how GTS i połączyć jego podejście biznesowe z głównymi atutami Deutsche Telekom - dodaje Nemat.

Akwizycja GTS została zamknięta 30. maja tego roku i od tego dnia Deutsche Telekom rozpoczyna proces konsolidacji Grupy GTS. Konferencja prasowa, podczas której przekazanych zostanie więcej szczegółów na temat integracji obydwu firm zaplanowana jest na 11. czerwca.

Źródło tekstu: T-Mobile     

Dodaj do:

Tagi: gts | t-mobile

w sumie: 5
 • 0

  1. ~Red  2014-06-02 09:32:33  host: staticline18294.toya.net.pl

  ...dzięki niej staniemy się dostawcą pierwszego wyboru dla klientów biznesowych. GTS był wybierany przez klienta za jakość i elastyczność oferty. Kto wybierze niemca jako podstawowego dostawce?

 • 0

  2. ~Green  2014-06-02 10:09:51  host: 89-71-42-174.dynamic.chello.pl

  Red: ktos kto ma o tym pojecie. ktos, kto nie ma o tym pojecia, nigdy nie bedzie zajmowal stanowiska decyzyjnego.

 • 0

  3. ~Obserwator  2014-06-02 10:43:19  host: bfc227.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Przychody z SIM spadają więc naturalną jest strategia "rozepchnięcia się łokciami" na pozostałe usługi telekomunikacyjne oraz IT. Ten przypadek jest bardzo ciekawy bo Claudia Nemat zarządzająca T-Mobile wkroczyła na podwórko (w usługi) Reinharda Clemensa zarządzającego T-Systems. Obydwoje są w zarządzie Deutsche Telekom - ale to ona przynosi pieniądze a on straty. To zapewne jest pierwszy akt bo dotyczy rynków gdzie T-Systems już nie ma (T-Systems Czech Republic został wchłonięty przez T-Mobile Czech Republic) albo zaraz nie będzie (T-Systems Polska) bo w Polsce po zabraniu części hurtowej do T-Mobile zostanie garstka ludzi (która z każdym miesiącem topnieje bo większość rozsądnych ludzi z każdym miesiącem odchodzi) i 3 klientów z wygasającymi umowami. Do T-Systems Polska pewnie dopłacą, żeby zabrał to któryś z polskich integratorów. T-Mobile Polska zdecydowanie nie jest zainteresowany bo ma silne partnerstwo z Assecco. Ciekawie jak sprawa rozegra się w Niemczech - DT od lat stara się sprzedać przynoszący straty biznes T-Systems ale bezskutecznie - duzi gracze jak HP czy IBM mają dość własnych problemów. Więc będzie powolny upadek przez wykrwawienie.

 • 0

  4. ~Adam M  2014-06-02 13:15:26  host: h6-52.net.euron.pl

  @LuiN - popraw formatowanie html w tym tekście (zgubione i niepozamykane tagi, itd.). :)

 • 0

  5.  2014-06-02 14:24:48

  @1 całe szczęście w poważnym biznesie liczy się jakość i cena, a nie pochodzenie właściciela...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-94-8.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy rozważasz zmianę systemu przy najbliższej wymianie głównego telefonu?

Android cieszy się większą lojalnością swoich użytkowników niż iOS

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet