Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Deutsche Telekom finalizuje proces akwizycji GTS Central Europe

Deutsche Telekom finalizuje proces akwizycji GTS Central Europe

LuiN 2 Czerwca 2014 09:12

2 2

Deutsche Telekom formalnie zakończył proces akwizycji GTS Central Europe. Jest to pierwszy krok w procesie łączenia obydwu organizacji.

Prezes GTS-u nie zmienia się - po transakcji pozostaje nim Danny Bottoms. Pełna integracja operacyjna jest przewidywana w Czechach, Polsce oraz Międzynarodowej Jednostce Biznesowej (IBU) Deutsche Telekom na 1. października tego roku, a połączenie prawne jest planowane na 1. stycznia 2015 roku.

Z zakończeniem transakcji oczekujemy integracji eksperckiej wiedzy GTS na rynku biznesowym z naszymi wiodącymi technologiami oraz rozbudowaną siecią europejską, dzięki niej staniemy się dostawcą pierwszego wyboru dla klientów biznesowych. Zakup GTS jest zgodny z naszą strategią wzmacniania i rozwoju naszych lokalnych i ogólnoeuropejskich rynków biznesowych, włączając w to międzynarodowych klientów usług hurtowych - powiedziała Claudia Nemat, członek zarządu DT odpowiedzialna za zarządzanie europejskimi spółkami grupy oraz technologię.
<>Co najważniejsze, chcemy zachować know-how GTS i połączyć jego podejście biznesowe z głównymi atutami Deutsche Telekom - dodaje Nemat.

Akwizycja GTS została zamknięta 30. maja tego roku i od tego dnia Deutsche Telekom rozpoczyna proces konsolidacji Grupy GTS. Konferencja prasowa, podczas której przekazanych zostanie więcej szczegółów na temat integracji obydwu firm zaplanowana jest na 11. czerwca.

Źródło tekstu: T-Mobile     

Dodaj do:

Tagi: gts | t-mobile

w sumie: 5
 • 0

  1. ~Red  2014-06-02 09:32:33  host: staticline18294.toya.net.pl

  ...dzięki niej staniemy się dostawcą pierwszego wyboru dla klientów biznesowych. GTS był wybierany przez klienta za jakość i elastyczność oferty. Kto wybierze niemca jako podstawowego dostawce?

 • 0

  2. ~Green  2014-06-02 10:09:51  host: 89-71-42-174.dynamic.chello.pl

  Red: ktos kto ma o tym pojecie. ktos, kto nie ma o tym pojecia, nigdy nie bedzie zajmowal stanowiska decyzyjnego.

 • 0

  3. ~Obserwator  2014-06-02 10:43:19  host: bfc227.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Przychody z SIM spadają więc naturalną jest strategia "rozepchnięcia się łokciami" na pozostałe usługi telekomunikacyjne oraz IT. Ten przypadek jest bardzo ciekawy bo Claudia Nemat zarządzająca T-Mobile wkroczyła na podwórko (w usługi) Reinharda Clemensa zarządzającego T-Systems. Obydwoje są w zarządzie Deutsche Telekom - ale to ona przynosi pieniądze a on straty. To zapewne jest pierwszy akt bo dotyczy rynków gdzie T-Systems już nie ma (T-Systems Czech Republic został wchłonięty przez T-Mobile Czech Republic) albo zaraz nie będzie (T-Systems Polska) bo w Polsce po zabraniu części hurtowej do T-Mobile zostanie garstka ludzi (która z każdym miesiącem topnieje bo większość rozsądnych ludzi z każdym miesiącem odchodzi) i 3 klientów z wygasającymi umowami. Do T-Systems Polska pewnie dopłacą, żeby zabrał to któryś z polskich integratorów. T-Mobile Polska zdecydowanie nie jest zainteresowany bo ma silne partnerstwo z Assecco. Ciekawie jak sprawa rozegra się w Niemczech - DT od lat stara się sprzedać przynoszący straty biznes T-Systems ale bezskutecznie - duzi gracze jak HP czy IBM mają dość własnych problemów. Więc będzie powolny upadek przez wykrwawienie.

 • 0

  4. ~Adam M  2014-06-02 13:15:26  host: h6-52.net.euron.pl

  @LuiN - popraw formatowanie html w tym tekście (zgubione i niepozamykane tagi, itd.). :)

 • 0

  5.  2014-06-02 14:24:48

  @1 całe szczęście w poważnym biznesie liczy się jakość i cena, a nie pochodzenie właściciela...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-83-221.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet