Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Desire 320 i router Fritz!Box 6840 LTE dostępne w Play

Desire 320 i router Fritz!Box 6840 LTE dostępne w Play

LuiN 16 Kwietnia 2015 18:49

1 4

W ofercie sieci Play pojawił się HTC Desire 320 - jeden z najtańszych smartfonów tajwańskiego producenta oraz router Fritz!Box 6840 LTE.



htc desire 320 fritzbox 6840 lte

HTC Desire 320 dostać można w Play za 1 zł w abonamentach od 49,99 zł miesięcznie, a w ofercie na kartę telefon kosztuje 549 zł.




Bardziej nietypowym urządzeniem jest router Fritz!Box 6840 LTE, któremu sieć Play poświęciła dziś śniadanie prasowe. Urządzenie skierowane jest do najbardziej wymagających użytkowników Internetu sieci Play. Oferuje szereg zaawansowanych funkcji, jak np. analiza otoczenia sieciowego i ewentualnych zakłóceń, ze wskazaniem użytkownikowi optymalnej lokalizacji routera dla uzyskania najwyższej wydajności.

Zastosowanie Fritz!Box 6840 LTE w roli urządzenia sieciowego z usługami Play ogranicza fakt, że sprzęt nie wspiera innych standardów łączności pakietowej niż LTE. Router ma 4 złącza Gigabit-Ethernet, W-Fi n (do 300 Mb/s, 2,4 i 5 GHz), bazę DECT na dla 6 telefonów bezprzewodowych oraz 1 gniazdo a/b na telefon analogowy, faks lub automatyczną sekretarkę. Złącze USB umożliwia podpięcie pamięci zewnętrznej i pracę w trybie serwera NAS.

Router Fritz!Box 6840 LTE dostać można za 0 zł podpisując umowę na 24 miesiące z abonamentem za 89,99 zł.

Zobacz: ceny HTC Desire 320 w ofertach Play

Źródło tekstu: Play, wł     

Dodaj do:

Tagi: htc desire 320 | play | fritz!box

w sumie: 28
  • 3

    11. ~tkubon  2015-04-16 23:00:29  host: vpn14.freefii.com

    To świetny sprzęt tak jak wszystko od AVM o co wam chodzi. Korzystaliście z tego kiedyś? Tak stabilnych połączeń i wielofunkcyjności ma chyba tylko Draytek. W połączeniu z Play domowy możnaby zrobić bardzo dobrą ofertę domową.

  • 0

    12.  2015-04-16 23:18:47

    11, tkubon - nie no, to firma legenda. Sprzęt solidny, niezawodny i... drogi. W sumie ten konkretnie routerek nawet nie wychodzi drogo w Play, ale dla mnie przekreśla go brak Wi-Fi ac. LTE pewnie i tak wymuszałbym na sztywno w ustawieniach.

  • 0

    13.  2015-04-16 23:41:14

    Na ceneo ten sprzęt 999 pln stoi. 89,99 zł x 24 miesiące daje 2159,76 czyli po odjęciu ceny routera zostaje na usługi 48,36 pln. No limit w ofercie na kartę w Play kosztuje 45 pln więc jaki jest sens wiązać się na dwa lata i brać sprzęt który owszem jest fajny, ale sam fakt że nie obsługuje 2G/3G i nie ma wifi AC robi z niego mimo wszystko średnie rozwiązanie.

  • -1

    14. ~  2015-04-17 00:23:52  host: host-81-190-224-67.wroclaw.mm.pl

    Jak nie wychodzi drogo? 90x24 = 2160. To samo bez sprzętu 30zł x 24 = 720zł. 2160 - 720 = 1440 za router. Mamy 2015rok, po co mi centralka czy baza do dect?! Huawei e3372 wpięty w tplinka mr3020 też mi działa stabilnie i niezawodnie. I mając podłączony modem do routera mogę wejść w jego konfiguracje i wysłać ussd.

    Sprzęt z nieźle wywindowaną ceną. W kółko tylko słyszę pianie z zachwytu 'legenda' 'niezawodny' - jak każdy sprzęt dzisiaj...

  • 1

    15.  2015-04-17 00:34:31

    14, Nie każdy ma na wyłożenie 1000 zł to raz, a dwa - rozwiązanie typu router z wetkniętym modemem to ryzyko awarii nie jednego, tylko dwóch urządzeń. To serio ważny aspekt, gdy liczy się niezawodność. Nie namawiam na siłę do zakupu - nie mam w tym żadnego interesu. Ot myślałem, że będzie jeszcze drożej ;-)

  • -1

    16. ~  2015-04-17 00:38:48  host: host-81-190-224-67.wroclaw.mm.pl

    @15
    >rozwiązanie typu router z wetkniętym modemem to ryzyko awarii nie jednego, tylko dwóch urządzeń. To serio ważny aspekt, gdy liczy się niezawodność

    Sorry LuiN ale brzwi to, jak słowa bloggera, który dostał właśnie od fritza nową zabawke i wkrótce będzie ją recenzował.
    Co do niezawodności, szybciej play wyłączy nadajniki z powodu burzy czy remontu sieci i nastąpi niedostępność, niż sprzęt padnie.

  • 1

    17.  2015-04-17 00:43:51

    16, Pudło, Fritza nie mam i choć wydaje się ciekawy do niektórych zastosowań - nie potrzebuję tego modelu. Testowałem kilka rozwiązań wieloelementowych, w tym nawet jeszcze dawno temu routery z wejściem na modem PCMCIA. Przez lata byłem też użytkownikiem TP-Linka. Z autopsji wiem jak to wygląda w momencie, gdy nie do końca jest pewne co nie działa. Restartuje się po kolei wszystko i czeka dłużej niż w przypadku pojedynczego urządzenia. Większe jest też prawdopodobieństwo awarii - tak stabilne jest połączenie z siecią, jak jego najsłabszy element.

  • 0

    18. ~  2015-04-17 00:52:12  host: host-81-190-224-67.wroclaw.mm.pl

    Więc proponuje spróbować tego co jest obecnie na rynku.
    Mała kostka, wetknięty e3372, stoi za telewizorem i od 3 miesięcy (okres zakupu) nie tykałem bo po prostu działa.

  • 1

    19.  2015-04-17 01:02:40

    18, do TP-Linka straciłem ostatnio zaufanie, ale jak tylko dorwę się do jakiegoś innego modemu niż E5775s (Mi-Fi), to potestuję ze swoim Asusem RT-AC68U. Generalnie jednak stawiając na Internet mobilny w roli domowego, szukałbym raczej rozwiązań all-in-one (nie musi to być zaraz Fritz, są też tańsze routerki w ofertach). Za dużo udręki miałem ze "składakami". No i dzięki za informację o stabilności Twojego zestawu. Play (E5775s) to tak z 3 restarty dziennie w mojej lokalizacji (problemy z siecią, nie ze sprzętem), dużo lepiej tutaj wypada pod względem stabilności Plus.

  • 0

    20. ~w-ch80  2015-04-17 12:22:19  host: cbf229.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a jak przy tym wypada dovado>i ich nowy Tiny AC?ktoś, coś wie? albo starsze Tiny AC?

  • 0

    21. ~  2015-04-17 14:11:08  host: agsr151.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Korzystam z Asusa RT-AC51U + E3372 (nie Hilink) i wszystko działa stabilnie. Sprawdzałem ten modem z TP-Linkiem TL-MR3420, ale upload był strasznie przycięty.

  • 0

    22. ~  2015-04-17 14:14:15  host: agsr151.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Asus RT-AC51u to wydatek 165-170zł (3 lata gwarancji) + Huawei E3372 to 179zł (zestaw z kartą T-Mobile lub taniej ruskie z Allegro) co daje ok 340zł a przy tym zestaw taki jest bardziej uniwersalny. Warto zaznaczyć, że nie tutaj graniczenia jedynie do pasma LTE, tak jak we Fritz-u.

  • 0

    23. ~  2015-04-17 14:15:32  host: agsr151.neoplus.adsl.tpnet.pl

    miało być: Warto zaznaczyć, że nie ma tutaj ograniczenia jedynie do pasma LTE, tak jak we Fritz-u.

  • -1

    24.  2015-04-17 14:39:35

    LuiN - nie zajmujecie się co prawda sprzętem, ale czasem testujecie... Może by tak porównać routery (nie modemy tylko) stricte mobilne? Głównie Huawei tutaj przoduje pod względem ilości modeli, ale teś już inni producenci pokazują swoje urządzenia...

  • 0

    25.  2015-04-17 14:48:27

    24, wlo - mega-absolutnie-bardzo chętnie. Ten pomysł chodzi mi po głowie od lat. Pogadam z resztą redakcji w tym temacie.

  • -1

    26.  2015-04-17 15:38:22

    Fajnie ;-) Już ze ze 2 lata planuję kupić taki router - fakt, nie jest mi to niezbędne, więc jeszcze nie mam. Ponieważ coraz częściej w firmach u klientów, gdzie dotychczas bez problemu można było się do sieci "podłączać - via wlan czy kablem - ze względów bezpieczeństwa takich możliwości już nie dają, coraz częściej myślę o zakupie.

  • 1

    27. ~tkubon  2015-04-17 15:49:20  host: vpn05.freefii.com

    @wlo: A gdzie chcesz stosować tego Fritza? To stacjonarne urządzenie, a nie mobilne. Chcesz wozić stacjonarny router ze sobą?

  • -1

    28.  2015-04-17 16:48:52

    27 - szkoda, ze nie czytasz... Śmiesznie to wygląda ;-)

  • -1

    29.  2015-04-17 16:51:03

    Jakbyś czytał, a nie nalegam przecież - zalecam ignorowanie moich postów - skumałbyś, że post 26 w kontekście postu 24 i 25 napisałem ;-) Ale jak mówię - nie nalegam.

  • -1

    30.  2015-04-17 17:07:10

    Ja odpalam router na notebooku z wetkniętym E3272 i działa stabilnie ;) Wszystkie urządzenia w domu mają internet z LTE a notebook tańszy od tego Fritza.

Dodaj swoją opinię