Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Delta nie pozwoli na rozmowy przez komórki w samolotach

Delta nie pozwoli na rozmowy przez komórki w samolotach

sirmark 19 Grudnia 2013 23:25

4 2

Amerykańska linia lotnicza Delta poinformowała, że nie zgodzi się na używanie telefonów komórkowych do rozmów na pokładach swoich samolotów.

Federalna Komisja Łączności (FCC) rozważa zniesienie zakazu używania telefonów komórkowych podczas lotu. Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) już wcześniej złagodziła zasady użytkowania urządzeń mobilnych podczas różnych faz lotu. Ale mimo przygotowywanych przez urzędy zmian, ostateczne decyzje będą należeć do linii lotniczych.




Jednak Richard Anderson, prezes Delta, poinformował, że linie nie pozwolą na wykonywanie połączeń głosowych, czy też połączeń telefonii internetowej VoIP. Według linii, z przeprowadzonych ankiet wśród klientów wynika, że rozmowy przez telefon będą przeszkadzać pasażerom i większości będzie to zmniejszać komfort podróży. Delta w ramach kompromisu jest jednak w stanie zgodzić się na korzystania z telefonów do przesyłania wiadomości tekstowych i maili, o ile będzie to robione w ciszy.

Źródło tekstu: Delta, CNBC, wł     

Dodaj do:

Tagi: delta | faa | fcc | samolot

w sumie: 15
  • 3

    1.  2013-12-19 23:36:46

    święte słowa. Jestem i podpisuje się pod tym dwoma rękami aby był zakaz. Już mam dość gadających ludzi w autobusach gdzie jak się przysłucha o czym mówią to jest to rozmowa dokładnie taka jak w tym kabarecie co facet naśladuje młodą nastolatkę (nie pamiętam nazwy kabaretu). Raz jechałem do Krakowa i jedna baba nawijała prawie pół drogi na cały autobus. Już miałem wstać i jej w końcu powiedzieć, że już mam dość ja i inni lecz całe szczęście że bateria jej padła i skończyło się. Pikania sygnałów i rozmowa gdzie ludzie często się drą do słuchawek i słyszysz tylko jedną stronę doprowadza mnie do nerwów. Ciekawe dlaczego jak rozmawiają dwie osoby obok siebie to mnie nie irytuje. Psychologia już to zbadała i wie przyczyny. Tak więc powinien być zakaz rozmów i używania dźwięku w samolotach. Popieram

  • 0

    2.  2013-12-19 23:45:06

    Ja również

  • 0

    3. ~  2013-12-20 06:24:11  host: 77-254-88-69.adsl.inetia.pl

    Dzieci niech zabronią, czy raczej rodziców, którzy nad dziećmi zapanować nie potrafią...

  • 1

    4. ~  2013-12-20 06:30:02  host: 77-254-88-69.adsl.inetia.pl

    @1 - ostatnio musiałem spędzić 1.5 godziny na pewnym dworcu przez opóźnienia i miałem podobną akcję. Kobieta, która siedziała praktycznie po drugiej stronie poczekalni rozmawiała przez telefon. Pół biedy, że się darła do słuchawki, ale miała też ustawiony głośnik tak, że było słychać każde słowo drugiej strony. Ja jestem wyrozumiały. Rozumiem, gdy kogoś przerasta obsługa telefonu, rozumiem, gdy ktoś może mieć problemy ze słuchem, ale w tym przypadku to raczej chodziło o brak elementarnej kultury, bo widziałem jak bilet kupowała i wtedy wszystko słyszała dobrze, ani nie musiała się do kasjerki wydzierać. Ja bym tak nie potrafił. Nawet nie chodzi o grzeczność i szacunek dla innych, ale choćby o prywatność. Obie strony były tak głośne, że nawet nie próbując słuchać i tak wszystko się słyszało o pruwatnych sprawach. Ja zawsze staram się gdzieś odejść z rozmową o ile to możliwe i dopasować głośność w słuchawce do otoczenia, ale jak widać nie każdy tak ma...

  • 0

    5.  2013-12-20 07:36:21

    w pociągach to samo, lubiłem wagony bezprzedziałowe, ale w tych jest jeszcze gorzej, teraz tylko przedziałowe wybieram, swego czasu jak bardzo często jeździłem do stolicy zastanawiałem się czy można to zagłuszyć

  • 0

    6. ~money  2013-12-20 09:29:01  host: 94.42.201.114

    tia za to telefony pokładowe w oparciu każdego fotela to już nikomu nie przeszkadzają :) lubię tłustą hipokryzję

  • 0

    7.  2013-12-20 09:43:27

    Chodzi po prostu o brak kultury u ludzi. Naprawde z rozmowami na tematy typowo prywatne ludzie mogliby sie ograniczyć i prowadzic je tak by innym nie przeszkadzac.

  • 0

    8. ~amigo  2013-12-20 09:44:37  host: 80.72.44.64

    Ja pamiętam, że w początkach telefoni komórkowej to korzystanie z telefonu w lokalu czy miejscu publicznym to było nie kulturalne ale ostatnie lata pokazały, że trzeba się pokazać, że się ma komórę i sobie mogę gadać ile chcę i gdzie chcę bo ja płacę i mi wolno.

  • 0

    9. ~  2013-12-20 10:39:26  host: public-gprs516884.centertel.pl

    Mam nadzieję, że stawki za minutę będą wynosić przynajmniej 2$ (i chociaż 1$ za odbieranie), to może mało kto będzie rozmawiał o bzdurach. Moim zdaniem telefon w środkach lokomocji powinien służyć tylko do krótkich rozmów w ważnych sprawach, a nie na głupoty typu "Kryśka! Wiesz co mi się dzisiaj w toalecie przydarzyło?"

  • 0

    10. ~wewewe  2013-12-20 10:54:48  host: aclw208.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @monkey nie wiem czym ty latasz ale biznes klasa jest mało popularna :p poza tym - głownie chodzi o to, żeby nie trzeba wyłączać telefonu i móc używac go w sposób dyskretny (sms, email, wifi na pokładzie)... osoby nie rozumiejące, że trajkotanie ad nauseum w ścisku jest denerwujące dla otoczenia powinno się linczować =,=

  • 0

    11.  2013-12-20 11:29:32

    6@ Jaka hipokryzja. To czysta kalkulacja. Jak masz zapłacić ileś dolarów czy euro to się streszczasz albo 2x zastanowisz zanim zadzwonisz. Telefony w samolotach są drogie i przez to zysk dla przewoźnika. Dzwoniąc przez komórkę lecąc nad lądem możesz mieć nawet połączenia za darmo

  • 0

    12. ~money  2013-12-20 12:04:33  host: 94.42.201.114

    @wewewe w stanach byle20 letni 737 w ekonomiku ma telefon przy każdym fotelu. Po prostu nadal chcą zdzierać kasę na jeleniach ale niech nie wciskają kitu typu "w trosce o dobro klienta" @Przepisy: no jak to nie jest hipokryzja to ja już nie wiem :)

  • 0

    13. ~  2013-12-20 15:55:38  host: cpc2-kemp6-2-0-cust122.9-2.cable.virginm.net

    jednak o ile wiem to liniom lotniczym nie przeszkadza uzywanie telefonu pokladowego dostarczanego za odpowiednia oplata pasazerom

  • 0

    14. ~Beatrix  2013-12-20 16:09:22  host: 85.219.163.130

    Dokładnie, w drugą stronę to też działa. Mało kto chce rozmawiac przez tel.w miejscu publicznym zeby inni sie przysluchiwali, w autobusie czy innym miejscu przewaznie zalatwia sie szybkie niecierpiace zwloki telefony.

  • 0

    15. ~GMOzabija  2013-12-21 02:31:23  host: c-98-228-230-205.hsd1.il.comcast.net

    ja mysle ze telefon bylby b odstresowywujacy, nie oszukujmy sie ladowanie samolotu to kontrolowana katastrofa

Dodaj swoją opinię