Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Definitywny koniec "planu tp socjalnego" - zastąpi go "plan tp podstawowy"

Definitywny koniec "planu tp socjalnego" - zastąpi go "plan tp podstawowy"

WitekT 11 Lipca 2011 14:42

0 0

Od 1. września klienci planu tp socjalnego zostaną zmigrowani do nowego - planu tp podstawowego. Będzie kilka istotnych zmian, nie tylko cenowych - wynika z informacji TELEPOLIS.PL.

Nowy plan tp podstawowy będzie kosztował 31,98 zł (socjalny kosztował 28,03 zł), będzie można - zamiast 15 impulsów - wybrać rabaty na określoną ilość wybranych połączeń bez względu na czas ich trwania:
miejscowe i strefowe - 60% rabatu na pierwsze 25 połączeń,
międzystrefowe - 30% rabatu na pierwsze 10 połączeń,
komórkowe - 10% rabatu na pierwsze 10 połączeń.

Dodatkowo, ceny większości połączeń głosowych w porównaniu do planu tp socjalnego spadają średnio o połowę, dalej są jednak rozliczane co 3 lub 6 minut.




Co ciekawe, posiadacze nowego planu będą mogli korzystać z neostrady tp wraz telewizją, co w starym planie oficjalnie nie było możliwe.

Przypomnijmy, że plan tp socjalny został wycofany w grudniu 2008 roku, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości. Z planu tp podstawowego będą korzystać ci, którzy do tej pory korzystali z planu tp socjalnego. Nie ma możliwości przejścia z jakiegokolwiek innego do planu tp podstawowego.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 78
  • 0

    65.  2011-07-12 07:51:22

    wosq: a socjalny jesteś teraz w stanie tak kupić?

  • 0

    66.  2011-07-12 08:15:32

    ja do EasyCall przeniosłem numer nawet z Ery domowej

  • 0

    67. ~jędrek  2011-07-12 08:25:49  host: ablz195.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie widzę żadnych istotnych zmian prócz nazwy jak to w tp... Jak zrobią abonament 30zł brutto w którym będą bezlimitowe rozmowy po sieci tp i w końcu włączą ten clip (bo w komórkach jest to za frajer) to możemy pogadać. Tylko w krajach pokroju Polski telefonia stacjonarna jest tak znienawidzona przez praktyki ostatnich 20 lat. Przykładem ułomności komórek jest przykład dnia smoleńskiej katastrofy samolotu, wszystkie sieci komórkowe w Krakowie zdechły, telefonia stacjonarna funkcjonowała bez zająknięcia. Ale póki tp nie zmieni podejścia to będzie g... a nie telefonia, budki też będą rdzewieć. Bo nie można puścić minuty z budki za 10gr - lepiej niech stoją i rdzewieją i zero dochodu przynoszą - jakie to typowo PRL-owskie.

  • 0

    68. ~WLR  2011-07-12 08:30:19  host: adul6.neoplus.adsl.tpnet.pl

    poczytajcie o tanich WLRach http://telepolis.pl/forum/viewtopic.php?t=52601

  • 0

    69.  2011-07-12 09:23:00

    @54 corcia w Anglii pogada z mamusia o ile ta druga ma internet... na wsiach nie ma zadnej w miare stabilnej alternatywy dla internetu niz posiadanie aktywnej linii TP...

  • 0

    70. ~  2011-07-12 10:08:26  host: z24-15.opera-mini.net

    chyba że znalazł się dostawca bez przewodowy

  • 0

    72.  2011-07-12 11:03:13

    wosq: a możesz wziąć teraz socjalny?

  • 0

    74. ~wosq  2011-07-13 08:15:25  host: user-46-112-28-201.play-internet.pl

    WitekT @ Przecież to nieistotne jaki plan mam obecnie. Jakiego bym nie miał, to mogę przejść na podstawowy. O socjalnym nic nie mówię...bo to bez znaczenia. Powiedzmy, że w ogóle nie mam do czynienia z TP SA i nagle postanawiam kupić plan podstawowy...przecież mogę. Ażeby zaś nie mieć do czynienia z TP SA (jeśli ktoś ma) , to można wypowiedzieć jakąkolwiek umowę i wtedy nie ma się już do czynienia z tą firmą. I wtedy kupujemy plan podstawowy.

  • 0

    75. ~wosq  2011-07-13 08:19:27  host: user-46-112-28-201.play-internet.pl

    WitekT @ Odpowiedz mi na dwa podstawowe pytania. 1. Czy ktokolwiek może rozwiązać dotychczasową jakąkolwiek umowę z TP SA? 2. Czy ktokolwiek może kupić plan podstawowy?

  • 0

    76.  2011-07-13 08:29:44

    wosq: to jest istotne, bo planu podstawowego nie jesteś w stanie sobie wybrać, możesz co najwyżej być na niego zmigrowany. W momencie wejścia, plan tp podstawowy znajdzie się w puli abonamentów wycofanych, obok m.in. standardowego. NIE MOŻESZ wybrać teraz ani socjalnego, ani podstawowego od 1. września.

  • 0

    77. ~wosq  2011-07-13 08:34:12  host: user-46-112-28-201.play-internet.pl

    WitekT @ Rozumiem więc, że plan podstawowy znika w ogóle z oferty TP SA ?

  • 0

    78.  2011-07-13 09:05:13

    wosq: on powstał tylko na potrzeby migracji ludzi z socjalnego, a nie dla nowych klientów - ci nie będą w stanie na niego przejść, bo od razu będzie w cenniku w pozycji "wycofany".

  • 0

    79. ~PZ  2011-07-13 20:42:56  host: public-gprs183536.centertel.pl

    SPRYTNY ZABIEG TP ŻEBY NIE TRZEBA BYŁO ŚWIADCZYĆ adsl'a PO BSA DLA INNYCH OPÓW NA SOCJALU (WEDŁUG RZECZNIKA tp NEOSTRADY na socjalnym NIE MOGĄ BO UKE IM ZABRANIA) WPROWADZILI PSEUDO OFERTĘ nie wiadomo dla kogo. Tylko ja nie wiem czy chcę nadal neostradę. ADSL to jest bardzo dobry net tylko mnie już jakoś substytucja UMTS wciągła.

  • 0

    82. ~aaa  2011-07-18 09:16:09  host: 83-238-227-27.adsl.inetia.pl

    kur... wszedzie podwyzki, niby niewiele, ale tutaj trochę, tutaj trochę i się nazbiera. 32zł to jak rozumiem bez prezentacji, gdzie można sprawdzić?

  • 0

    83.  2011-07-18 23:10:25

    czy przy wprowadzeniu tej zmiany będzie umowa z czasu nieokreślonego( jak się już miało dłużej jak te 2 lata na umowie) przechodzić na terminową?? czy to nadal będzie nieterminowa ale już na kwotę 32zł?? jak oni to zamierzają zmieniać??

  • 0

    84.  2011-07-19 15:14:41

    Jako że voip ma 100 razy lepsze i tańsze usługi (billing online, identyfikacja rozmówcy, blokada identyfikacji itp) od 15 miesięcy już mnie nie ma w tradycyjnej telefonii TP/Netii;)

  • 0

    86. ~  2011-07-20 03:14:12  host: 093105021069.skarzysko.vectranet.pl

    Oprócz wymienuionych są jeszce inne usługi obnizajace koszty poaczen

  • 0

    87. ~PZ  2011-07-20 16:27:38  host: public-gprs66513.centertel.pl

    Nikt kto ma w tej chwili Plan socjalny nie ma umowy terminowej. Plan został wycofany ponad dwa lata temu. Ta podwyżko-obniżka jest tylko zmianą nazwy planu socjalnego na podstawowy, który nadal będzie figurował jako wycofany ze sprzedaży (nie będzie można go zamówić). CLIP jest usługą dodatkową opisaną w cenniku usług dodatkowych TP i będzie nadal płatna, (trochę dziwne bo CLIR jest bezpłatny na zastrzeżonym nr.) Usługi obniżające koszty połączeń zawarte abonamencie są takie same jak w planie socjalnym, ale wymagają złożenia zamówienia, nie będą włączone automatycznie. Mimo tych zmian Plan podstawowy pozostanie najkorzystniejszym Planem TP, jeśli ktoś nie wiele dzwoni, a linii potrzebuje tylko np do neostrady. Dla osób które dużo dzwonią są nowe plany taryfowe, np za 81 zł. jest 2400 minut na stacjonarne + 30 minut na komórki. Co do Voip to i owszem jest dużo taniej, ale po pierwsze trzeba mieć kablowy net od innego dostawcy niż TP (w przeciwnym razie to przestaje się opłacać), a po drugie awaryjność tej usługi jest znacznie większa niż PSTN, no i rozmowy na komóry bywają przeważnie dwa razy droższe.

  • 1

    88.  2011-07-20 22:20:32

    https://rapidshare.com/files/2008657402/tp-plan_podstawowy.pdf link do nowego cennika planu podstawowego.

  • 0

    90. ~PZ  2011-07-22 07:31:43  host: public-gprs106553.centertel.pl

    Tak umowa się nie zmienia, dalej będzie na czas nieokreślony. Co ma tę zaletę, że w każdej chwili można powiedzieć Tepsi na ra... oczywiście z miesięcznym wypowiedzeniem.

Dodaj swoją opinię