Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Decyzja UKE ws. częstotliwości dla Sferii możliwa w październiku

Decyzja UKE ws. częstotliwości dla Sferii możliwa w październiku

sirmark 22 Września 2008 18:08

0 0

UKE może na początku października wydać decyzję o zmianie rezerwacji częstotliwości dla Sferii, co umożliwi tej spółce oferowanie usług telefonii komórkowej.

Początek października to jest realny termin dla wydania tej decyzji dla Sferii, bo kwestie techniczne zostały już uzgodnione, a tylko kończone są kwestie prawne - powiedział Jacek Strzałkowski, rzecznik UKE.
Początkowo rezerwacja częstotliwości dla Sferii, oferującej usługi telefonii stacjonarnej, transmisji danych i dostępu do Internetu, ograniczała spółce możliwość świadczenia usług telefonii komórkowej. Jednak w 2007 roku zmieniła to decyzja sądowa, a UKE miał wydać tylko formalną decyzję o zmianie rezerwacji. Na przeszkodzie w wydaniu decyzji UKE stanęło szereg pism i wniosków od największych operatorów na rynku komórkowym m.in. wniosków o rezerwację częstotliwości należących do Sferii.

Jak powiedział Strzałkowski, trwająca miesiącami korespondencja między operatorami komórkowymi i UKE wkrótce dobiegnie końca, co pozwoli urzędowi wydać decyzję. Ostatnią kwestią w wydaniu decyzji dla Sferii jest zakończenie korespondencji z Polkomtelem oraz wydanie dwóch decyzji - dla Polkomtela i PTC - dotyczących ich wniosków o otrzymanie częstotliwości zarezerwowanych dla Sferii. Inni operatorzy już dostali odmowy.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 6
 • 0

  1. ~ukenamuniu  2008-09-22 21:16:04  host: 86-59-n1.aster.pl

  Po co "korespondować" (ciekawa forma procedowania) z operatorami? Wydać decyzję i tyle.

 • 0

  2.  2008-09-22 21:55:21

  I później Sztrasburg i 500 mln od państwa polskiego...

 • 0

  3. ~max  2008-09-22 23:02:34  host: 77-254-46-166.adsl.inetia.pl

  @~ukenamuniu: Wydać decyzję bez możliwości odwołania się, bez uwzględnienia uwag zainteresowanych stron? Tak się te sprawy załatwia w krajach trzeciego świata. Wiesz jaka to by była korupcja gdyby decyzja zależała tylko od kilku osób bez tych wszystkich procedur prawnych.

 • 0

  4. ~ukenamuniu  2008-09-23 00:07:25  host: 86-59-n1.aster.pl

  max: wielka różnica między tym co jest a tym co będzie? Zamiast sztuczności typu CDMA "nomadic" będzie CDMA "mobile".

 • 0

  5.  2008-09-23 00:33:45

  4: będzie różnica pt. interkonekt. W tej chwili Sferia jest i tak siecią komórkową, tyle że ze stacjonarnymi prefiksami i stosownym tzn. niskim interkonektem. Sferia komórkowa nie będzie miała ograniczeń "nomadycznych" ale zadzwonienie na nr z jej puli komórkowej będzie kosztować tyle co na komórkę, chociaż z technicznego i kosztogennego punktu widzenia w zasadzie nic się nie zmieni :-P

 • 0

  6. ~brauni  2008-09-23 22:43:14  host: 87-205-207-234.adsl.inetia.pl

  Pozostali operatorzy czują się po prostu nabici w przysłowiową butelkę. Bo to za co oni wybulili grubą kasę Sferia będzie miała za pół darmo ... Wiec utrudniają jak tylko mogą .... W sumie i tak na dzień dzisiejszy Sferia z kilkunastoma stacjami w Warszawie to nie poszaleje ...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-23-20-236-61.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet