Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Decyzja o Tetrze w ciągu 2 miesięcy

Decyzja o Tetrze w ciągu 2 miesięcy

WitekT 5 Lipca 2006 19:26

0 0

W ciągu dwóch miesięcy zapadną ostateczne decyzje w kwestii kiedy i na jakich zasadach budowany i wdrażany będzie ogólnopolski system radiokomunikacji dla służb bezpieczeństwa publicznego i agencji rządowych Tetra – poinformował wicepremier, minister SWiA Ludwik Dorn.

Wcześniej Grzegorz Bliźniuk, wiceminister w MSWiA odpowiedzialny za informatyzację informował, że rozpoczęcie prac nad systemem Tetra możliwe jest w 2007 roku, a decyzje w tej sprawie mogą zapaść jeszcze w 2006 roku. Informował także, że koszt projektu to, w zależności od przyjętego wariantu realizacji, od kilkuset milionów złotych do kilku miliardów zł. Proces realizacji systemu może zająć około cztery lata, nie ma jednak ograniczonego czasu na jego realizację.




Tetra to standard cyfrowej łączności radiowej, stworzony specjalnie dla służb bezpieczeństwa i ratownictwa.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 0

    1.  2006-07-05 19:32:03

    eterze nie tetrze

  • 0

    2. ~getITright  2006-07-05 20:13:28  host: phantom.teldom.pl

    ganc2 - eterze ??? @WitekT - minister SWiA ? :)

  • 0

    3.  2006-07-05 20:21:07

    getITright: tak. minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Skrót MSWiA zwykło się rozwijać jako MINISTERSTWO SWiA.

  • 0

    4. ~getITright  2006-07-05 22:48:12  host: phantom.teldom.pl

    @WitekT - minister Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, czyli minister MSWiA, nie ma takiego ministerstwa jak SWiA, pozatym dwie linijki niżej jest wiceminister w MSWiA, to co, już nie wiceminister SWiA ?

  • 0

    5.  2006-07-05 23:02:44

    getITright: w jednym miejscu napisałem "SWiA", a potem "_w_ MSWiA". Obie formy są dopuszczalne.

  • 0

    6. ~D@rio  2006-07-05 23:45:20  host: apn-99-85.gprspla.plusgsm.pl

    A co z mobilnym operatorem rzadowym? Nic z tego nie wychodzi? Z tego co wiem mialo cos sie szykowac. Pozatym, przeciez o wiele taniej by ich to wyszlo ;-)

  • 0

    7. ~  2006-07-06 00:31:02  host: dpz165.neoplus.adsl.tpnet.pl

    D@rio pls przestan bredzic w tym serwisie

  • 0

    8.  2006-07-06 11:03:53

    getITright: poczytaj to: tinyurl.com/rrn5n ;)

  • 0

    9. ~getITright  2006-07-06 12:05:57  host: phantom.teldom.pl

    @WitekT - nie będę się upierał, skoro uważasz że tak jest poprawnie to tak pisz :) ale ten artykuł z WP, to jak dla mnie świadczy raczej o tym że WP też popełnia ten błąd, skoro nie istnieje takie ministerstwo jak SWiA, to nie może też być ministra nieistniejącego ministerstwa, pierwszy raz spotykam się z takim skrótem, cóż ja pozostane przy swoim, wg. mnie poprawną formą jest tylko MSWiA, ale znam prawnika który zajmuje się administracją rządową, jak będę się z nim widział to się go zapytam czy taki skrót jest używany :)

  • 0

    10. ~getITright  2006-07-06 12:11:31  host: phantom.teldom.pl

    chociaż z drugiej strony minister Ministerstwa... to brzmi trochę niepoprawnie, więc byćmoże w tym przypadku żeby nie stosować powtórzenia stosuje się skrót SWiA, aczkolwiek MSWiA to nazwa, tak jak np. RFN (Republika Federalna Niemiec) więc jeśli w niemczech istniała by partia republikańska, to adekwatnie nie powinno się mówić republikanie RFN (republikanie Republiki...) tylko republikanie FN ;) raczej nazw własnych się nie zmienia

  • 0

    11.  2006-07-06 12:14:22

    getITright: moim zdaniem źle na to patrzysz. Patrz na to jako na skrót - rozwijaj sobie go w myślach. RFN to zły przykład. Miisterwstwo SWiA istnieje - rozwiń sobie to zdanie w myślach. ;)

  • 0

    12. ~hettman  2006-07-06 13:30:00  host: host86-144-243-117.range86-144.btcentralplus.com

    a czy tak bedzie poprawnie : M Spraw WI Admin. ? :-)

  • 0

    13.  2006-07-06 13:36:09

    hettman: ale tu to już przegiąłeś w drugą stronę... ;)

  • 0

    14. ~getITright  2006-07-08 12:40:02  host: phantom.teldom.pl

    @WitekT - ja rozumiem Twój tok rozumowania, nie musisz mi tłumaczyć tego jak dziecku, ale powtarzam, jesteś w błędzie, nie ma takiego ministerstwa jak SWiA, dlaczego RFN to zły przykład ? moim zdaniem tak samo błędny jak minister SWiA, w końcu zasady ortografi stosuje się chyba uniwersalnie, w takich samych, czy podobnych przypadkach, a nie do każdego zdania inna zasada... i myślę że @hettman wcale nie przegiął tylko obnażył błędność takiego formuowania tego skrótu. Powtarzam poprawna jest tylko forma MSWiA, i może być jedynie minister w MSWiA, albo minister MSWiA, jak będzie stworzone ministerstwo SWiA, wtedy będzie mógł być minister SWiA, albo minister w SWiA. To samo można by zastosować w innych przypadkach np. MEN (Ministerstwo Edukacji Narodowej) np. minister EN, no przecież to ewidentny błąd i bezsens, uważam że powninieneś go poprawić

  • 0