Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Decyzja o podziale TP będzie później

Decyzja o podziale TP będzie później

sirmark 11 Czerwca 2008 15:48

0 0

Urząd Komunikacji Elektronicznej drugi raz przymierzy się do przetargu na firmę, która dokona analizy rynku telekomunikacyjnego - pisze Rzeczpospolita.

Nie w czerwcu, ale dopiero we wrześniu Urząd Komunikacji Elektronicznej podejmie decyzję o ewentualnym podziale Telekomunikacji Polskiej. Według szacunków gazety koszty dla spółki z tego tytułu wyniosłyby około 0,5 mld zł.
Musieliśmy jeszcze raz ogłosić przetarg na wykonanie analizy separacji funkcjonalnej TP. Na dniach poddamy konsultacjom warunki nowego przetargu. Cała procedura łącznie z wykonaniem analizy potrwa dwa do trzech miesięcy, więc decyzję podejmiemy po wakacjach - mówi Anna Streżyńska, prezes UKE.

Urząd chce, aby TP wydzieliła pion zarządzania liniami abonenckimi. Z tych linii - na takich samych zasadach finansowych - miałby korzystać dział produktów detalicznych samej TP i jej konkurenci.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~mirekb  2008-06-11 15:52:16  host: hii228.internetdsl.tpnet.pl

  łatwo ani szybko nie będzie ale trzeba cos z tym francuskim monopolem na naszym rynku zrobić.panowie: emil wąsacz i jan kluczyk pewnie sie teraz śmieją do rozpuku

 • 0

  2. ~MZ  2008-06-11 19:18:36  host: azj166.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Po wakacjach to Pani Ani może już nie będzie - to nienormalne aby wydawać decyzję na 6 miesięcy w trybie natychmiastowej wykonalności, która została właśnie uchylona przez sąd (mowa o WLR dla TELE2). Już kiedyś pisałem, że bzdurą jest sprzedawać wszystkim na takich samych zasadach. Zawsze jest tak, że ten, który kupuje wiecej ma wiekszy rabat. Skoro np. tepsa kupiła by od siebie ponad 1 000 000 dostępów do Intrenetu, a Netia kupiła by około 250 000, to tepsa powinna kupować taniej.

 • 0

  3. ~ukenamuniu  2008-06-12 00:04:12  host: nat-go2-1.aster.pl

  Taka firma startująca w przetargu powinna się spytać: a jak ma być? Potem analizy dostosować do wyniku. Inaczej- dostanie po dupalu, podobnie jak oberwali audytor badający koszty TP i Instytut Łączności za swoje opracowanie, na które powoływała się TP.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-170-159.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 500 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet