Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Decyzja o ewentualnym podziale TP zapadnie dopiero w 1Q2011

Decyzja o ewentualnym podziale TP zapadnie dopiero w 1Q2011

WitekT 22 Grudnia 2010 11:41

0 0

Do końca roku UKE miał formalnie podjąć decyzję dotyczącą ewentualnego podziału Telekomunikacji Polskiej na część hurtową i detaliczną w ramach postępowania, które rozpoczął w grudniu 2008 roku. Decyzja zostanie jednak odłożona na I kwartał przyszłego roku - pisze Parkiet.

UKE mam jeszcze z TP do wyjaśnienia pewne kwestie i spotkanie w tej sprawie umówione w pierwszej połowie stycznia. Chodzi współpracę TP z Netią. Poziom usług świadczonych Netii powinien być nie gorszy, niż dla własnych klientów detalicznych. W ostatnich miesiącach, według raportów UKE było inaczej. Póki sprawa się nie wyjaśni, UKE wstrzymuje decyzję o zakończeniu procedury podziału TP.
Wszczęcie procedury separacji funkcjonalnej miało wymusić na TP bardziej harmonijną współpracę z operatorami alternatywnymi oraz zapewnić, że porozumienie podpisane w listopadzie zeszłego roku będzie realizowane. Porozumienie z TP ma charakter dobrowolny i nie przewiduje żadnych sankcji za jego złamanie. Jednak parlament jest w trakcie uchwalania noweli Prawa Telekomunikacyjnego, która zmienia ten stan rzeczy - i w wypadku porozumienia z TP otwarty proces decyzyjny w sprawie podziału nie będzie już potrzebny. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Parkiet, wł     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • -3

  1.  2010-12-22 11:43:57

  Państwowy urząd ma zamiar podzielić prywatne przedsiębiorstwo, tym samym przybijając mu przysłowiowy gwóźdź do trumny i hamując rozwój telekomunikacji w Polsce... Paranoja.

 • 0

  2.  2010-12-22 13:45:16

  Ma to jakiś wpływ na to co będzie oferowane klientom? Jeżeli po zmianach nadal będą oferowane klientom bony lub mp4 w zamian za podpisanie/przedłużenie umowy, to mi to nie przeszkadza.

 • 0

  3. ~code  2010-12-23 00:58:31  host: 89-78-99-80.dynamic.chello.pl

  jak na razue UKE ma wpływ na to, że nie można mieć tańszej Neostrady.

 • 0

  4.  2010-12-23 11:46:43

  @code, wiesz co może akurat tutaj UKE faktycznie dało plamy, nie wiem czym się kierowali, całe szczęście, że nie przyczepili się do promocji z bezpłatnym okresem próbnym lub bonami, które są wyższe niż w konkurencji. Na pewno mają oni dobre intencje, ale przez takie działania odbija się to na konsumentach, a to już fajne nie jest

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-195-11.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jaka jest maksymalna szybkość Internetu (download), z którego najczęściej korzystasz?

Szybkość polskiego Internetu na tle świata według Speedtest.net

 

Zobacz wynik | Opinie (7)

Archiwum Ankiet