Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Decyzja czy dzielić TP - do końca listopada

Decyzja czy dzielić TP - do końca listopada

WitekT 9 Września 2008 10:47

0 0

UKE podejmie decyzję o ewentualnym podziale Telekomunikacji Polskiej pod koniec listopada. Obecnie niezależni eksperci prowadzą ekspertyzę, którą zakończą na początku listopada - poinformowała w Radiu PiN prezes UKE Anna Streżyńska.

Jesteśmy w trakcie ekspertyzy, którą przeprowadzają dla nas niezależni eksperci. My uważamy, że podział jest konieczny, ale chcemy otrzymać opinię niezależnych ekspertów, którzy zbadają sytuację rynkową, zbadają, na ile nasze podejrzenia co do pewnych mechanizmów dyskryminacyjnych są słuszne. Jeżeli uznają, że nasze podejrzenia są słuszne i że taka metoda doprowadziłaby do sprawiedliwego traktowania konkurencji przez operatora zasiedziałego to będą również proponowali, w jaki sposób tego podziału należy dokonać. Ta praca się skończy w listopadzie i wtedy będziemy podejmować decyzję - powiedziała Streżyńska.

Pytana, czy do końca tego roku należy się spodziewać decyzji dotyczącej podziału lub też odstąpienia od podziału TP, Streżyńska odpowiedziała: Do końca tego roku, być może nawet wcześniej. Do początków listopada trwają prace, więc myślę, że w końcu listopada będziemy mieli już pogląd, w którą stronę idziemy i czy decyzja ogólna będzie pozytywna za separacją, czy jednak będziemy od tego odstępowali.
Gdyby zapadła decyzja o podziale TP, wtedy proces dzielenia telekomu rozpocząłby się w drugiej połowie 2009 roku.

Jeśli decyzja będzie za, to wtedy nas czeka takie tradycyjne postępowanie administracyjne, które przeciętnie trwa od 4 do 6 miesięcy (...) i należy się spodziewać, że połowa przyszłego roku przyniesie ostateczną odpowiedź na pytanie czy i w jaki sposób. Za rok o tej porze TP byłaby w procesie dzielenia - powiedziała prezes UKE.

Wcześniej prezes UKE zapowiadała już, że decyzja o podziale TP na część hurtową i detaliczną może się nieco opóźnić i zapaść we wrześniu lub październiku, ponieważ nastąpiło opóźnienie w przetargu na doradcę, który miał oceniać, czy taki podział jest uzasadniony.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 7
 • 0

  1. ~MZ  2008-09-09 11:13:10  host: 212.160.172.70

  Jak doradca stwierdzi, że podział jest nie uzasadniony to Pani Ania i tak podzieli. Patrz artykuł niżej - koszty zatwierdzone przez audytora, a Pani Szeryf i tak nie pozwoli dostosować cen do kosztów.

 • 0

  2. ~mirekb  2008-09-09 11:26:14  host: apn-77-114-89-127.gprs.plus.pl

  FT doskonale wie ze moze ten proces co najwyzej opoznic,juz mieszaja sie ludzie miedzy tp i orange bo dla wszystkich miejsca nie wystarczy..będzie im trudniej ale nie wierze ze FT sobie "jakos" nie poradzi

 • 0

  3. ~get  2008-09-09 13:18:17  host: host-81-190-124-62.szczecin.mm.pl

  MZ - i za to Polacy ją kochają, że reprezentuje KLIENTÓW, a nie złodziei którzy myśleli że Polska to jakiś dziki zachód, tak jak FT które we Francji ma korzystną ofertę, tańszą i lepszą, a Polaków rżnie na kasę jak tylko się da !!! Streżyńska nie daje się robić w konia TP-sie, a UKE jest najlepszym co spotkało Polaków ze strony państwa od wielu lat !

 • 0

  4. ~RaideR  2008-09-09 13:30:52  host: 213.25.189.50

  chyba pierwszy raz się w pełni zgadzam z kolegą get :)

 • 0

  5. ~MZ  2008-09-09 13:40:17  host: 212.160.172.70

  Nie, nie, to jest właśnie "dziki zachód" skoro audytor podaje wyniki i są nie po myśli Pani Ani, to ona i tak robi co sobie wymyśliła. To co robi Pani Prezes, to działanie pod publiczkę.

 • 0

  6. ~dt  2008-09-09 17:55:51  host: wap.plusgsm.pl

  oj faktycznie tez sie zgadzam z get. Audyt? To chyba tpsa go nie doczytala skoro wdl audytu dokladaja do niektorych nowych abonamentow. Dziwne tez ze tepsa miala jakikolwiek zysk skoro tak do wszystkiego doklada... Cuda i dziwy a moze kreatywna ksiegowosc / audyt / i co tam jeszcze...

 • 0

  7. ~Chrome_TP  2008-09-09 23:40:20  host: abuk243.neoplus.adsl.tpnet.pl

  ugh ten temat wraca jak bumerang :P co można było powiedzieć/napisać na ten temat już zostało napisane/powiedziane i to po kilka razy ;0

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-165-158.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet