Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dębowy las Tele2

Dębowy las Tele2

sirmark 8 Października 2008 13:55

0 0

tele2 las7. października pracownicy Tele2 Polska posadzili pod Warszawą 650 dębów. Akcja jest związana z zainicjowanym przez operatora projektem ekologicznym No CO2.

Akcja NO CO2 to społeczny projekt edukacyjny, którego celem jest przekonanie Polaków do codziennych ekologicznych praktyk. Tele2 postanowiło udowodnić, że oszczędzanie energii przynosi podwójną satysfakcję: przestajemy marnować pieniądze, a przy okazji dbamy o środowisko.




Głównym narzędziem jest serwis internetowy www.noco2.pl, a jednym z jego kluczowych elementów - aplikacja Wirtualny Las. Dzięki niej każdy internauta może mieć swoje drzewo, zaś Tele2 - w podziękowaniu za symboliczny eko-gest - zobowiązało się do posadzenia prawdziwego lasu (jedno drzewo za 10 wirtualnych).

Źródło tekstu: Tele2     

Dodaj do:
w sumie: 25
  • 0

    6.  2008-10-08 14:15:29

    Pewnie jakiś prezes/dyrektor kupił las, wyciął go i musiał ponownie zalesic... Dwie pieczenie (trzy nawet bo drzewka firma sfinansowała) przy jednym ogniu... ;-) Niemożliwe? Całkiem prawdopodobne w naszym Kraju ;-)

  • 0

    7. ~kwistas  2008-10-08 14:18:46  host: w3cache.wignet.pl

    Dobry gest. Drze jest coraz mniej wiec w 100% popieram coś takiego.

  • 0

    8.  2008-10-08 14:19:53

    wlo: wyciac las zeby zasadzic drzewa... hmmm... przewrotne ;) oby było inaczej...

  • 0

    9. ~empireus  2008-10-08 14:33:10  host: dyl114.internetdsl.tpnet.pl

    to sa te ich inwestycje? ;D a ten las to sadzili chyba po to, zeby za 20 lat miec drewno na slupy dla TP na wsie ;D

  • 0

    10.  2008-10-08 14:35:22

    spiro - nic w tym przewrotnego - las rośnie, żebuy go wyciąć... przepisy natomiast nakazują ponowne zalesienie w określonym czaise po wycięciu. Chyba, ze zmieni kwalifikację gruntu... Ale to wiesz... Trudne jest ;-)

  • 0

    11.  2008-10-08 14:36:56

    No i oczywiście nie wyciąć, żeby miejsce zrobić... Oczywiście, ze w celu pozyskania drewna ;-)

  • 0

    12. ~Longman  2008-10-08 14:40:20  host: addh44.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Powinni zburzyć siedzibę firmy, zalesić teren i wpuścic tam dziki. Przynajmniej byłby z tego pożytek. Tele2 dla mnie jest synonimem oszustwa, a ich powtarzalność i niezmienność kłamstw przedstawicieli firmy świadczy, że było to za wiedzą i przyzwoleniem kierownictwa.

  • 0

    13. ~****  2008-10-08 14:40:24  host: 213.25.189.50

    Czyn godny podziwu-ale to itak ni poprawi o tele 2 opini!!!

  • 0

    14. ~$$$$$  2008-10-08 14:42:29  host: 213.25.189.50

    DO 12-JESTEM ZA-!!!

  • 0

    15.  2008-10-08 15:01:29

    wlo: jak ktos sie zna na rzeczy to nie ma rzeczy trudnych ;) i wszyscy sa zadowoleni :)))

  • 0

    16. ~brauni  2008-10-08 19:37:22  host: 87-205-174-103.adsl.inetia.pl

    Niezły gest w porównaniu do tego co robi NETIA. Ostatnio rachunki za telefon dociążają zeszycikami z kartek, tak aby miały >100g (alternatywny operator pocztowy). To chyba działanie mało proekologiczne ......

  • 0

    17. ~tymis  2008-10-08 19:44:53  host: user32.195.udn.pl

    Tele2 to lepiej wzięłoby się za inwestycje w infrastrukturę zamiast żerować na szkodliwych, urzędniczych decyzjach. Ale wiadomo, zasadzić parę drzewek wychodzi taniej. A tak zwany pozytywny wydźwięk społeczny, jak w poście wyżej, jest bezcenny. W ogóle żyjemy w przewrotnych czasach, w których białe próbuje się nazywać czarnym i na odwrót. Niestety, edukacja jest coraz marniejsza i odnosi to skutek. Wielu chce pokazać jacy to oni są ekologiczni mimo, że w większości nie ma to nic wspólnego z ekologią. Takie zastępowanie w marketach jednorazowych reklamówek "ekologicznymi" reklamówkami. To i to tworzywo tylko o innym składzie, papierowych nie spotkałem a płócienne są oferowane tylko w pojedyńczych przypadkach choć tak naprawdę nikt nie wie jaki jest ich skład ;-) Jedynym, niezaprzeczalnym beneficjantem takiej "ekologii" są markety liczące swoje milionowe oszczędności z tego tytułu. Zysków w kontekście wyprodukowania i zutylizowania takiego "ekologicznego" produktu jakoś nikt nie przedstawił a chętnie bym przeczytał...

  • 0

    18. ~antybrauni  2008-10-08 20:29:47  host: 77-253-114-156.adsl.inetia.pl

    brauni - skoro jestes taki ekolog to zamów e-fakturę, ja zamówiłem i moich rachunków niczym nie dociążają... :)

  • 0

    19.  2008-10-08 20:36:37

    Coca cola ostatnio dodaje do napoju torbę "ekologiczną"... 100% bawełny. Wsadziłęm do niej tę colę i piwo. Niestety jakiś debil wymyśli do tego tak długie uszy, że wchodząc po schodach musiałem torbę nieść w pozie jaką mają strongmeni w jednej z dyscyplin... W przeciwnym wypadku, piwo zlizywałbym ze schodów ;-) Acha! Mam znacznie więcej niż np. metr pięćdziesiąt wzrostu ;-)

  • 0

    20. ~Gal  2008-10-08 21:35:20  host: 77-253-6-215.adsl.inetia.pl

    tymis - spokojnie, to co piszesz jest oczywiste. Takie akcje nie zmienia faktu, ze to przedsiebiorstwo o charakterze wrecz przestepczym w swych metodach dzialania. Ale drzewa zostana. Co do ekologii ogolnie - ona sie oplaca jak sie oplaca, gdy przestaje srodowisko naturalne ma zerowa wartosc.

  • 0

    21. ~Liwiusz  2008-10-09 11:23:44  host: dot234.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie wiem, czy wiecie, ale na zdjęciu są wszyscy pracownicy tele2 sp. z o.o. Wszystko inne jest robione outsourcingowo.

  • 0

    22. ~szydl0  2008-10-09 14:54:01  host: d90-129-80-248.cust.tele2.pl

    a propos ekologicznych toreb - to wbrew pozorom zdaje egzamin! nie wypowiem sie na temat skladu i rozkladalnosci nowych reklamowek, ale sam fakt ze trzeba za nie placic przynosi wiele dobrego. Klienci teraz przychodza z wlasnymi, wielorazowymi torbami, a jak juz uzywaja tych sklepowych, to kupuja tyle ile potrzebuja. Znacznie mniej plastiku!

  • 0

    23. ~xxx  2008-10-09 15:51:10  host: 212.14.50.10

    Fajnie, że ostanio Longman się pojawił, bardzo lubię jego komenty.

  • 0

    24. ~brauni  2008-10-09 17:41:00  host: 87-205-198-101.adsl.inetia.pl

    -antybrauni- niestety muszę się potem rozliczyć z US. Wiec e-faktura raczej odpada ... Wiem że dla niektórych US e-faktura wystarcza ale nie zamierzam sprawdzać czy mojemu również ....

  • 0

    25. ~nick  2008-10-10 17:52:57  host: cby242.neoplus.adsl.tpnet.pl

    19. wlo - to trzeba było sobie te torbe zawiesic na nosie :-D

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-203-39.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (wiadomości)

egran5 | 2017-05-26 20:49:06

raczej bym sie na xiaomi nie skusił poki co


~@ | 2017-05-26 20:43:47

Pocztex? no i luz ;]


słoneczny | 2017-05-26 20:42:30

Gdzie powierzchnia Hongkongu, a gdzie powierzchnia Polski?


~a | 2017-05-26 20:37:29

Ja bym od razu dal 16. Bez kozery ;)


~klimass | 2017-05-26 20:32:26

A to widzieli w tym banku?http://tlp.is/dmd

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę roamingową sieci Orange i nju?

W Orange i nju roaming bez limitu

 

Zobacz wynik | Opinie (16)

Archiwum Ankiet