Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Debiut Tell-a coraz bliżej

Debiut Tell-a coraz bliżej

WitekT 26 Września 2005 10:44

0 0

Dzisiaj zaczynają się zapisy na walory Tella. Za akcje dystrybutora telefonów komórkowych trzeba będzie zapłacić co najmniej 45 zł.

Poznański dystrybutor usług sieci komórkowej Orange ogłosił widełki cenowe, w jakich będą sprzedawane jego akcje: od 45 do 55 zł. Od dzisiaj biura maklerskie przyjmują zlecenia inwestorów indywidualnych zainteresowanych Tellem.
Spółka jest największym dilerem Orange i jednym z pięciu największych pośredników usług GSM w Polsce. Tell chce sprzedać 350 tys. papierów, z czego aż 75% kieruje do dużych inwestorów instytucjonalnych. Jeżeli oferta się powiedzie, to na parkiet trafi 44% walorów Tella. Pozostała część pozostanie w posiadaniu funduszu inwestycyjnego BBI Capital (25%) oraz założycieli i zarządu spółki (łącznie ok. 30% w rękach pięciu osób).

W przyszłym roku Tell ma wypracować 152 mln zł przychodów (26% więcej niż w 2006 r.) i 5,5 mln zł zysku (72% więcej). Wzrost przychodów firmy ma być wynikiem przejmowania konkurencyjnych dilerów i zwiększania zasięgu sieci sprzedaży.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-15-97.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet