Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Debiut Plusa latem

Debiut Plusa latem

WitekT 14 Grudnia 2004 11:26

0 0

Zarząd Polskich Sieci Elektroenergetycznych ma dziś podpisać porozumienie wynegocjowane z pozostałymi dużymi polskimi akcjonariuszami Polkomtela (operatora sieci komórkowej Plus GSM)- KGHM i PKN Orlen. W dokumencie jest mowa o wprowadzeniu Polkomtela na giełdę, ale nie przesądzono tam o wielkości pakietu akcji, który sprzedamy na GPW.

Z dotychczasowych deklaracji Orlenu wynika, że będzie chciał sprzedać wszystkie posiadane udziały. W porozumieniu zapisano, że wielkość oferty zostanie ustalona bezpośrednio przed wejściem spółki na giełdę. Nie wyklucza się, że w przyszłości zaoferujemy też pakiet udziałowcom zagranicznym, ale jeszcze nie teraz - w grę wchodzi horyzont dwóch lat. Kluczową decyzją jest powierzenie upublicznienia spółki jej zarządowi. Z jego udziałem zostanie ustalony harmonogram. Debiut ma nastąpić w czerwcu lub we wrześniu.
Nie wiadomo, czy porozumienie podpisali już pozostali krajowi udziałowcy operatora. Zarząd KGHM miał to zrobić w ubiegły piątek. Decyzja o sprzedaży łącznie co najmniej 20% akcji Polkomtela na giełdzie oznacza, że polscy akcjonariusze będą musieli pożegnać się z premią za utraconą kontrolę nad spółką.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-28-203.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że operatorzy telekomunikacyjni w Polsce należycie chronią dane swoich klientów?

Incydent z danymi osobowymi w Aero2

 

Zobacz wynik | Opinie (6)

Archiwum Ankiet