Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Debiut giełdowy Polkomtela jednak możliwy?

Debiut giełdowy Polkomtela jednak możliwy?

sirmark 24 Lutego 2010 10:48

0 0

Orlen i PGE wcale nie przekreśliły planów debiutu operatora sieci Plus na GPW - informuje Parkiet. KGHM Polska Miedź pomimo wczorajszych wypowiedzi swojego prezesa, także nie wyklucza takiej sprzedaży akcji.






Wczoraj Herbert Wirth, prezes KGHM powiedział, że polscy akcjonariusze Polkomtela zrezygnowali z wprowadzenia tej spółki na giełdę, a preferowanym inwestorem będzie inwestor branżowy. Taka wypowiedz musiała jednak zaskoczyć pozostałych akcjonariuszy. Zarówno Orlen jak i PGE dalej deklarują, że taki sposób wyjścia z inwestycji w Polkomtela nadal jest brany pod uwagę, tak samo jak sprzedaż udziałów inwestorowi strategicznemu.

Rzecznik KGHM Polska Miedź wyjaśniał wczoraj, że wypowiedz prezesa należy odczytywać jako zdanie wyłącznie KGHM.

Źródło tekstu: Parkiet, wł     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2.  2010-02-24 11:14:18

    Czyli właściewie wiemy tyle samo co wiedzieliśmy rok temu. Już nudzą mnie te opowieści o sprzedaży Polkomtela, chcą sprzedać niech znajdą kupca lub dają na giełdę (krótka notka do mediów) i po sprawie.

  • 0

    3. ~galtom  2010-02-24 11:50:23  host: dzn250.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czytajcie miedzy wierszami :-) Kupic pewnie nikt nie chce (za tyle ile akcjonaruisze by chcieli), kryzys na swiecie ostudzil tego typu "egzotyczne" inwestycje, jaka jest prespektywa przy obacnym zarzadzaniu dla plusa - sami sie domyslcie. Jak duze pieniadze spolka potrzebowalaby na dlaszy rozwoj i ekspansje? Jak wyglada planowanie strategiczne - czyli jaki Plus ma plana na kolejne 5-10lat, gdzie chce byc? A nasza GPW - pewnie tez nie przyniesie ani Plusowi ani jego obecnym wlascicielom tyle gotowki ile by chcieli/potrzeba. Orlen (1szy Prezes z nadania), KGHM (2gi Prezes z nadania), PGE (3ci)... mam wrazenie, ze szybciej sie Vodafone pozbedzie swoich udzialow w tym balaganie niz ww.

  • 0

    4. ~  2010-02-24 12:00:14  host: v11-15.opera-mini.net

    @1: A ja liczę, że zmądrzejesz...

  • 0

    5.  2010-02-24 12:26:50

    summa summarum do sprzedazy pewnie nie dojdzie scneariusz jest do przewidzenia. nie raz i nie dwa bylo juz na ten temat. jesli vodafone lyknalby wszystkie 75% akcji od polskich akcjonariuszy bede w szoku. chociaz tyle lat szykuja sie do ewentualnego przejecia plusa ze kto wie czy nie wycignal calej kasy zeby sfinalizowac przejecie polkomtela

  • 0

    6. ~tomek  2010-02-24 13:07:54  host: 94.254.156.134

    @4: a ja liczę, że nauczysz się uzasadniać swoją odpowiedź.

  • 0

    7. ~xevi  2010-02-24 13:18:07  host: dpi66.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Za dużo tych spółek jest zamieszanych, nigdy się nie dogadają. na pewno w rozwoju Plusa to nie pomaga

  • 0

    8. ~  2010-02-24 13:19:26  host: 188.33.32.197

    czyli Wirth chciał zabłysnąć

  • 0

    9. ~  2010-02-24 13:21:39  host: 188.33.32.197

    KGHM odkupi i wszyscy będą zadowoleni

  • 0

    10. ~  2010-02-24 14:49:59  host: v10-02.opera-mini.net

    @6: Jak można liczyć na Vodafone? Lepsze oferty będą? Jeśli tak uważasz to gratuluję... Co ma piernik do wiatraka? @7: A co, Vodafone pomoże?

  • 0

    11. ~  2010-02-24 15:15:14  host: 83.238.5.74

    a może to negocjacje? Może wariant z GPW był w celu postraszenia vodafone, by więcej zapłacił a teraz jeden mądrala chciał się popisać i chlapnął o jedno słowo za dużo. I Stąd takie szybkie dementi.

  • 0

    12. ~tomek  2010-02-24 16:53:29  host: 94.254.156.134

    @10: A dlaczego miałyby być gorsze? Skąd to wiesz? Vodafone jest ogromną firmą, miezynarodowm operatorem. Właśnie dzięki temu może wynegocjować np. lepsze ceny aparatów telefonicznych które kupuje od producentów komórek, co pozwoli na tańsze ich sprzedawanie nam - klientom. Jeżeli byłby jeden udziałowiec byłoby lepiej - gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść.

  • 0

    13.  2010-02-24 17:02:43

    Rozumiem, ze wtym POLSKIM przedsiębiorstwie POLAK jest prezesem i POLSKIEGO operatora nie odda w OBCE ręce?

  • 0

    14.  2010-02-24 17:04:05

    Karkosik sprzedał coś Solożowi ostatnio, więc może ma w skarbonce trochę grosza? Zawsze to POLSKIE ręce ;-)

  • 0

    15. ~r  2010-02-24 17:31:22  host: 188.33.63.125

    jak dla mnie mogą nawet tego dziadowskiego plusa zamknąć na patyk. Wielka strata to nie będzie. No może tylko wlo się popłacze ale trudno, jakieś ofiary muszą być :-D

  • 0

    16. ~  2010-02-24 17:56:36  host: 109.243.210.54

    @10: A dlaczego miałyby być lepsze? Ceny może i lepsze wynegocjują, tyle że klienci na tym nie skorzystają - cały zysk zostaje po stronie operatora - patrz orange, gdzie słuchawki są najdroższe spośród wszystkich opów w PL. @15: Idź na onet popisać głupoty.

  • 0

    17. ~tomek  2010-02-24 19:54:03  host: 94.254.156.134

    @16: T-Mobile ma udziały w Erze, to dzięki niemu pojawił się w tej sieci iPhone. Ceny telefonów w abo są atrakcyjne. W Orange jakiś tam procent przychodów odchodzi do France Telekom, więc klienci muszą spłacać markę. Mam nadzieję tylko, że Vodafone to inna firma. W Plusie przydałoby się więcej nowoczesnych telefonów.

  • 0

    18.  2010-02-24 21:24:36

    telefony są w sklepach - do wyboru do koloru... ciekawi mnie, kiedy w końcu operator będzie świadczył usługę i nie będzie traktowany jak kiosk z telefonami?

  • 0

    19.  2010-02-24 21:42:11

    @wlo - a może tak po prostu operator zapewni jedno i drugie? Spokojnie, nie mówię o rozdawaniu telefonów za darmo, zastanawia mnie tylko to że np: na wyspach brytyjskich opłaca się operatorom oddawać bardzo drogie telefony za 'grosze' dorzucając do tego sporo minut/smsów/danych i im się to jednak jakoś nadal opłaca a u nas się mówi że operator to nie organizacja charytatywna. U nas do walki operatorów na "noże" dopiero dojdzie, a to wszystko z zyskiem dla nas, klientów.

  • 0

    20.  2010-02-24 22:53:17

    Hose - ile przecięty Brytyjczyk płaci za telefon (mówię o usługach nie o aparacie) - co miesiąc?

  • 0

    21. ~  2010-02-24 23:57:40  host: v01-11.opera-mini.net

    @17: Nie przesądzałbym z tymi atrakcyjnymi cenami telefonów. A bez iZłoma akurat byłaby niewielka strata :-)

Dodaj swoją opinię