Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dbamy o swoje smartfony jak mało kto w Europie

Dbamy o swoje smartfony jak mało kto w Europie

LuiN 3 Listopada 2014 13:30

8 1

squaretrade smartfony Square Trade sprawdził jak Europejczycy dbają o swoje smartfony. Na 18 przebadanych krajów, Polska wypada najlepiej.



Według badań Square Trade, Polska znalazła się na pierwszym miejscu rankingu najmniej "niezdarnych" krajów - w ciągu ostatnich dwóch lat tylko 24,3% z nas zniszczyło smartfon. Drugie miejsce po Polsce zajęła Belgia z wynikiem 24,9%, a trzecie Szwajcaria, gdzie 26,3% obywateli zniszczyło swój smartfon.




Z kolei niekwestionowanymi liderami w niszczeniu telefonów są Grecy - aż 40% z nich zniszczyło urządzenie w ciągu ostatnich dwóch lat. Niewiele lepsi są Włosi (39,8%) i Hiszpanie (38,9%).

W ciągu 7 lat Polacy wydali na naprawę i wymianę smartfonów ponad 4 miliardy złotych.

Źródło tekstu: Square Trade     
Źródło zdjęć: Square Trade

Dodaj do:

Tagi: smartfony | square trade

w sumie: 25
  • 0

    7. ~syn siostry zakonnej.  2014-11-03 13:56:12  host: mail.aminocom.com

    dobra gimbusy, czas wracac do szkoly i nauczyc sie czytania ze zrozumieniem. co powiecie w takim razie o belgach i szwajcarach?

  • 1

    8.  2014-11-03 14:02:44

    Dobra! Chwila pomyślunku i wszystko jasne. Cena naprawy! Jak zwykle - najdrożej na świecie... Czas wyjeżdżać...

  • 0

    9. ~wlo  2014-11-03 14:09:47  host: abal56.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Cd.@8) I nigdy nie wracać ;-)

  • 0

    12.  2014-11-03 14:35:19

    Firma SquareTrade nie ma spacji w nazwie. Zajmuje się rozszerzonymi gwarancjami. Można się spodziewać, że "współczynnik niezdarności" został w powyższym badaniu celowo zawyżony, aby przekonać ludzi do korzystania z oferty.

  • 1

    13.  2014-11-03 14:40:39

    Nomedaj - no to byłby bardziej argument do poprzedniego newsa dot. wydatków na naprawę i wymianę... Tu wynika, że Polacy nie muszą ubezpieczać telefonów raczej - dbają raczej o sprzęt, na który wydają ciężko zarobione w Tuskolandii pieniądze ;-)

  • 1

    14. ~Staszi  2014-11-03 15:07:54  host: ptcnat.t-mobile.pl

    To pokazuje jak jesteśmy biedni.

  • 0

    15.  2014-11-03 15:09:16

    @13 Nie bądź takim egocentrykiem. Zestawienie zrobiono dla 18 krajów. Ktoś musiał być pierwszy, a ktoś ostatni. Akurat nam się dostało ostatnie miejsce i to z naszej perspektywy LuiN redaguje newsa. Ta sama wiadomość komunikowana w Norwegii będzie miała inną wymowę. Ja piszę, że prawdopodobnie zawyżono odsetek zniszczeń dla WSZYSTKICH krajów.

  • 0

    16.  2014-11-03 16:13:40

    @14 Dla mnie ten wynik to powód do dumy. Może i mało zarabiamy ale przynajmniej smartfony szanujemy i głupio nie marnotarwimy pieniędzy. Jak mam 26 lat to z moich ponad 25 telefonów upadł mi (sam pojechał po nierównej powierzchni) tylko szklany Nexus 4.

  • 1

    17. ~  2014-11-03 16:19:24  host: 81.219.84.18

    Najbiedniejszy kraj to najbardziej dbamy. Smutne ale prawdziwe :(

  • -2

    18. ~andy pandy  2014-11-03 16:28:16  host: public-gprs516865.centertel.pl

    Polak dziad dba o swój telefonik, nosi go w kondomie, poleruje, bo JEST BIEDNY I WIE, ŻE GO NIE STAĆ na nowy, gdyby obecny się zniszczył. Taka prawda. Gdyby cebulak jeden z drugim zarabial minimum 1600 ? a nie 1600 pln to by nie dbal, bo było by go stać. Polacy to ciemny naród, na dodatek dający walić sie żydkom

  • 1

    19. ~  2014-11-03 16:38:49  host: ip-93-154-169-191.free.aero2.net.pl

    Smartfony to tak naprawdę pieniądze w innej formie, więc nic dziwnego, że dbamy o pieniądze

  • 1

    20.  2014-11-03 16:45:36

    @16 Ty patrz, ja mam 27 lat i używam dopiero piątego telefonu (byłyby cztery, ale jeden zgubiłem i musiałem czymś szybko zastąpić). Też jestem dumny, że nie trwonię pieniędzy na nową zabawkę co pół roku :-D

  • 1

    21. ~Cysia  2014-11-03 16:47:59  host: 78.133.137.186

    Małe zarobki drogie telefony wiadomo ,że przecietny Polak ciężko charuje żeby kupić sobie dobry telefon więc nie dziwi mnie to , że tak o nie dbamy za granicą mają duże zarobki tanie życie i tanie telefony porównując do nas. Ale Polska to Polska i nikogo to tu nie dziwi ;)

  • 1

    22. ~Staszi  2014-11-03 17:18:32  host: ptcnat.t-mobile.pl

    @ 16 zgadzam się. Chodziło mi o to, że głównym czynnikiem jest kasa ( jej brak ). Tak czy siak nie dajemy zarobić jeszcze więcej tym gigantom i to jest piękne.

  • 0

    23.  2014-11-03 17:18:46

    Zaraz... To w końcu dbamy czy nie dbamy? Telepolis podało całkiem niedawno, że Polacy są w grupie wydających NAJWIĘCEJ w Europie!!

  • 0

    24.  2014-11-03 17:31:02

    @23 Dobre spostrzeżenie. Doskonale pokazuje, że wyniki badań publikowane przez komercyjne podmioty można między bajki wkładać. Każdemu wychodzi to, co ma wyjść.

  • 1

    27. ~  2014-11-03 19:10:04  host: user-94-254-129-133.play-internet.pl

    Muszę dac cała wypłatę na telefon lub wziąć na raty a potem chować do sejfu

  • 0

    28. ~  2014-11-04 11:31:12  host: host-81-190-90-177.gdynia.mm.pl

    jestem w szoku, ze 25% zniszczyło smartfon

    NO CHYBA ze chodzi o naprawy niedorobionego sprzetu, który SAM sie psuje - to coś innego niż zniszczyć z 'własnej woli'

  • 0

    29. ~damian  2014-11-04 17:23:27  host: e217.zicom.pl

    jeżeli szukacie tabletu czy smartfona to niekoniecznie kierujcie się modą, i kosmiczna specyfikacją tylko tym co tak naprawdę jest wam potrzebne, jak poczytacie testy i zobaczycie rankingi najpopularniejszych tabletów i smartfonów np. na tabletradar pl, to zobaczycie że nie potrzeba wcale wydawać całej wypłaty żeby mieć całkiem fajny sprzęt w 100% spełniający wasze oczekiwania.

  • 0

    30. ~  2014-11-04 22:08:03  host: host-176-221-121-254.dynamic.mm.pl

    Prawda taka jak #18 napisał, oprócz ostatniego zdania. Dbamy bo nie mamy na nowego. Tylko kretyn kupuje szklanego albo metalowego śmiecia z logo japka, by za rok kupić nowy. Ale oni tak lubią. Oni mają wszystkiego pod dostatkiem, w końcu ukradli kontynent dla samych siebie, zniszczyli kulturę i rozpanoszyli się jak króliki w Australii.

Dodaj swoją opinię