Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Data System monitoruje Pociąg Papieski

Data System monitoruje Pociąg Papieski

WitekT 6 Czerwca 2006 10:37

0 0

Firma Data System została wybrana przez spółkę PKP Przewozy Regionalne jako dostawca systemu lokalizacji i monitoringu dla Pociągu Papieskiego, który połączył Kraków i Wadowice. Uruchamiając Pociąg Papieski, Kolejarze Polscy dziękują Papieżowi Janowi Pawłowi II za jego pontyfikat.
System DS Locate firmy Data System zainstalowany w Pociągu Papieskim bazuje na transmisji danych dostarczanej przez sieć Plus i przesyła 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu, szereg ważnych informacji wprost z pojazdu do aplikacji mapowych i innych systemów informatycznych znajdujących się w infrastrukturze PKP, podnosząc w ten sposób bezpieczeństwo i komfort pasażerów tego szczególnego i prestiżowego pociągu. Więcej informacji na temat Pociągu Papieskiego można uzyskać na stronie www.pociag-papieski.pl.


Jest to kolejny projekt wdrażany przez Data System w grupie PKP. Dotychczas został pilotażowo uruchomiony system Lokalizacji i Monitoringu Taboru PKP na bazie Elektrycznych Zespołów Trakcyjnych. Rozwiązanie zostało zintegrowane z System Ewidencji Pracy Eksploatacyjnej (SEPE), które staje się podstawowym narzędziem pracy dyspozytorskiej. W ten sposób już udało się zautomatyzować wiele procesów w przedsiębiorstwie, które w tej chwili były wykonywanie ręcznie i dużym nakładem pracy.

Źródło tekstu: Plus     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    1.  2006-06-06 14:43:52

    ładny pociąg, tylko bilet 18zl w dwie strony.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-205-228-50.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy problemy z Note'ami 7 obniżyły twoje zaufanie do marki Samsung?

[Aktualizacja] Samsung oficjalnie zatrzymuje sprzedaż i wymiany Note'ów 7 ... i kończy produkcję

 

Zobacz wynik | Opinie (6)

Archiwum Ankiet