Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Data premiery Nokii 8 i specyfikacja Nokii 2

Data premiery Nokii 8 i specyfikacja Nokii 2

orson_dzi 25 Lipca 2017 14:16

4 4

nokia 8

HMD Global wysyła zaproszenia na konferencję, na której najprawdopodobniej zobaczymy Nokię 8. Tymczasem w bazie programu GeekBench pojawiła się Nokia 2.




Nokia 2 będzie urządzeniem kierowanym do najmniej wymagających użytkowników. Smartfon zaoferuje czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 212 taktowany zegarem 1,27 GHz, 1 GB pamięci RAM i Androida 7.1.1. GeekBench nie ma tym razem zapisanej informacji o parametrach ekranu, ale nie powinniśmy się spodziewać czegoś więcej niż 480 x 854 pikseli przy przekątnej 4,5 - 5 cali. Niska powinna być też cena urządzenia. Nokia 3 została wyceniona na 160 dolarów, więc Nokia 2 może kosztować nawet mniej niż 100 dolarów.

Niewykluczone, że Nokia 2 zostanie zaprezentowana 16 sierpnia. Tego dnia HMD Global organizuje konferencję, na której powinna zostać zaprezentowana Nokia 8. Tutaj już zdecydowanie możemy spodziewać się flagowej specyfikacji, na czele z podwójnym aparatem Zeiss o rozdzielczości 13 Mpix, ekranem o przekątnej 5,3 cala i rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli i procesorem Qualcomm Snapdragon 835.

Źródło tekstu: GeekBench, The Verge; wł     

Dodaj do:

Tagi: nokia 2 | nokia | hmd global | nokia 8

w sumie: 18
  • -1

    1. ~Wania  2017-07-25 14:55:55  host: 85.219.203.3

    Nokia - proszę o coś wreszcie mniejszego niż 5 cali!!!

  • -1

    2. ~Calm7  2017-07-25 15:29:34  host: dpf32.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jak te Nokie by były na Symbianie, to naprawdę by był to cacy telefon:-D :-D :-D
    Nokia już od lutego wypuszcza jakieś modele, i wypuścić żadnego nie może. Jak dotąd nigdzie w sklepie nie widziałem żadnej Nokii.

  • -2

    3. ~hmmm  2017-07-25 15:30:27  host: user-94-254-146-78.play-internet.pl

    Wszystkie nowe modele Noki to zwykła tania chinszczyzna. Nie ma nic z dawnej marki...

  • 0

    4.  2017-07-25 15:33:03

    oglądałem na Mobzilli test N3 - porażka...

  • 0

    5.  2017-07-25 15:43:50

    @1 Ale to idealna wielkość, więc nie liczyłbym na coś mocniejszego o takiej przekątnej od HMD/Nokii, która nie ma obecnie zbyt rozległego portfolio.
    A tak to o osoby chcące coś mniejszego z Andoridem, to dba tylko Sony z Compactami. Teraz ma akurat wyjść flagowy Compact.

  • 0

    6.  2017-07-25 15:44:39

    @2 Bo w PL ich nie ma. Głównie na Azji się skupiają (Chiny i Indie w szczególności).

  • 0

    7. ~OMG  2017-07-25 16:03:44  host: apn-37-7-182-89.dynamic.gprs.plus.pl

    @2 bo trzeba wyjść gdzieś dalej, niż do biedronki ;) w euro, media expert już są od dawna ;)

  • -1

    8. ~Kajakarka  2017-07-25 16:24:56  host: user-94-254-228-140.play-internet.pl

    Dlaczego według producentów telefony z dość małymi ekranami muszą mieć lipną specyfikację?

  • 1

    9.  2017-07-25 16:42:33

    @7 Też nie widziałem. Saturn MM, ME w GD nie mają/miały jeszcze w czerwcu.

    @8 Bo są mniej popularne? Obecnie 5" to minimum, a wielkości 5-5,5" najlepiej się sprzedają, a więc w takie celują producenci.

  • 1

    10. ~r  2017-07-25 17:04:00  host: user-164-126-136-87.play-internet.pl

    Ta, najlepiej się sprzedają bo innych rozmiarów brak. Dlatego celują.

  • -1

    11. ~jameson  2017-07-25 17:09:04  host: tor00.telenet.unc.edu

    Jak chcecie coś mniejszego niż 5 cali i mocniejszego to Galaxy A3 (2017) lub Xperie

  • 0

    12. ~M.W.  2017-07-25 18:09:21  host: a09-07-01.opera-mini.net

    Potwierdzam Calm 7. W Warszawie tez nie ma zadnej Nokii, wiec o czym oni mowia? W Zlotych Tarasach w Saturnie i w Euro RTV Nokii nie kupisz a Media Expert jest 1 na cale miasto

  • 0

    13.  2017-07-25 18:19:47

    12). ja nawet nie wiem gdzie ma sklep ten mediaexpert
    :-D

  • 0

    14.  2017-07-25 18:22:19

    2). a ja nie widziałem dnia, byś się pode mnie nie podszywał.

  • 0

    15.  2017-07-25 19:57:15

    To nie są Nokie, a jedynie telefony składaki ze znaczkiem kiedyś znanej na rynku telefonów firmy.

  • 0

    16. ~dav  2017-07-25 20:03:25  host: 088156240136.warszawa.vectranet.pl

    Nokie 8 pewnie zabiją ceną

  • 0

    17. ~adi  2017-07-25 22:13:13  host: 91-223-175-ip7.d-com.pl

    to chyba jakaś murzyńska wersja Nokii bo parametry jak z głębokiej Afryki, a i zdjęcie reklamowe ciemne

  • 0

    18.  2017-07-26 13:27:48