Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Darmowy, tekstowy Facebook dla każdego w Play

Darmowy, tekstowy Facebook dla każdego w Play

WitekT 26 Listopada 2010 11:55

0 0

Play, jako jedyny operator w Polsce, wprowadził usługę całkowicie darmowego dostępu do Facebooka, z wykorzystaniem usługi Facebook Zero. To wszystko za darmo, bez konieczności oglądania lub słuchania reklam, bądź konieczności wykupienia specjalnego pakietu. Tym samym potwierdziły się informacje TELEPOLIS.PL.

O testach usługi pisaliśmy w tej wiadomości. Teraz usługa wystartowała komercyjnie.

Facebook Zero to specjalna, tekstowa wersja portalu Facebook, którą sieć Play udostępnia wszystkim swoim Klientom całkowicie za darmo, bez konieczności włączenia jakiegokolwiek kodu promocyjnego, bądź usługi. Wystarczy poprawnie skonfigurowany telefon czyli w taki sposób, by mógł połączyć się z internetem. Wykorzystując jego przeglądarkę internetową i wpisać adres 0.facebook.com.

Osoba korzystająca z usługi ma cały czas kontrolę nad swoimi kosztami związanymi z transmisją danych. Oglądanie stron Facebooka w wersji tekstowej jest darmowe, a ewentualne zdjęcia, filmy i strony zewnętrzne, do których linki umieścili znajomi, są zastąpione przez stosowne opisy. Wybór takiego opisu spowoduje wyświetlenie informacji o możliwości naliczenia opłaty. Użytkownik może zobaczyć żądaną treść dopiero po zaakceptowaniu tej informacji. Treść zostanie wyświetlona, a klient zostanie obciążony opłatą zgodną z wybraną aktualnie taryfikacją za transmisję danych. Jeśli klient posiada jakikolwiek pakiet danych, stosowna ilość danych zostanie z niego pobrana. Użytkownik ma zawsze możliwość powrotu do bezpłatnej, tekstowej wersji portalu. Informacja o tym, czy używa aktualnie bezpłatnej jego wersji wyświetlana jest cały czas na górze ekranu telefonu.




Play wprowadza usługę na czas nieokreślony. Facebook Zero dostępny jest dla wszystkich połączeń, zarówno przez APN WAP, jak i Internet na terenie całego kraju. W roamingu międzynarodowym zastosowanie mają standardowe stawki roamingowe.

Zobacz: regulamin usługi (plik .pdf; 213 kB).

Czy korzystałbyś z usługi 0.facebook.com, gdybyś miał taką możliwość?

Zdecydowanie tak
20.38%
Raczej tak
15.08%
Nie mam zdania
7.07%
Raczej nie
15.49%
Zdecydowanie nie
41.98%

Wszystkich głosujących: 736



Źródło tekstu: Play, wł     

Dodaj do:
w sumie: 29
  • 0

    14.  2010-11-26 14:06:20

    Halo... Orange ! Co w tym rewelacyjnego ? W Orange od ponad pół roku w taryfie Pelikan dostęp do zwykłej mobilnej wersji facebooka jest bezpłatny, z grafiką.

  • 0

    15. ~misiek  2010-11-26 14:20:20  host: 77-253-239-57.ip.netia.com.pl

    @kamil1221 ale widzisz różnicę między całkowicie darmowym fb w play a "darmowym" w orange, gdzie żeby mieć tego "darmowego" fb bulisz abonament telefoniczny?

  • 0

    16. ~PATA  2010-11-26 14:22:00  host: user-188-33-168-137.play-internet.pl

    Daj spokój z Pelikanem i innymi miernymi taryfami Orange na abo.

  • 0

    17. ~e52  2010-11-26 14:23:06  host: chy12.neoplus.adsl.tpnet.pl

    nie wiem dlaczego ale u mnie nie działa, wyskakuje "nieprawidłowa nazwa serwera" ... jestem w play

  • 0

    18.  2010-11-26 14:29:07

    @15 Tylko chciałem zaznaczyć, że nie jest to jednak jakaś rewolucja. Co mi po fb jak nawet zdjęć nie mogę oglądać ? W Pelikanie cały serwis m.facebook.com jest bezpłatny.

  • 0

    19.  2010-11-26 14:32:13

    Duży plus, że ta usługa jest za darmo, ale z drugiej strony, jaki jest sens przeglądać tekstową wersję Facebooka? Ja używam aplikacji Facebooka na iPhone'a do tego wykupuje pakiet blueconnect Max w Tak Taku i za 9 zł mam dostęp do (prawie) pełnego Fejsa i nie muszę się martwić, że coś tam klikną i naliczą mi horrendalne opłaty.

  • 0

    20. ~kmicic  2010-11-26 14:52:11  host: public28121.cdma.centertel.pl

    Wersja okrojona bo tekstowa ale umozliwia bezplatne korzystanie w kazdej sytuacji z fejsa np przy wykorzystanym pakiecie internetowym wciaz mozna byc w kontakcie ze znajomymi.

  • 0

    21. ~TesSiR  2010-11-26 15:18:38  host: abmy163.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Na iPhone 4 wyglada calkiem znosnie, ale jak dla mnie to bardziej pod przyciskowe telefony ta wersja jest stworzona ; ) Ale kolejny + dla Play.

  • 1

    22. ~  2010-11-26 15:37:00  host: dpl241.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Osobiście wydaje mi się , że przy tego typu portalach zdecydowanie łatwiej jest korzystać ze standardowych metod- a więc przeglądanie na komputerze. Sama korzystam z pakietów internetowych i po dwóch kliknięciach mam dość. Facbook zero jest dość dyskusyjna oferta. Darmowa jest wersja tekstowa ,a przecież wiadomo , że portal zbudowany jest w dużej mierze ze zdjęć , aplikacji etc. Za całą resztę niestety trzeba będzie dopłacić i przypuszczam , że częśc osób będzie mogla być zaskoczona pierwszym rachunkiem. Poza tym co to za komfort, jeśli mam się zastawnawiać , czy coś jeszcze jest darmowe i czy juz się za to placi/

  • 0

    23. ~  2010-11-26 15:46:10  host: p04-15.opera-mini.net

    Z ciekawości się zapytam. Za darmo to będzie działać jak będę wchodził przez stricte przeglądarke producenta. A jak to zrobię przez mini opere to już będzie odpłatne?

  • 2

    24.  2010-11-26 16:26:39

    Na słowo Fejsbuk zbiera mi się na wymioty, wszędzie w radiu, w telewizji, pomijając net wszędzie to debilne "Lubię To!" to jakiś portal dla fanboyów firm? Mam tam konto, przez akcje, Play i Heyah, którzy za ilość fanów oferowali karmę dla zwierząt. Najlepsze jest to, że nagle mam aż 45 zaproszeń od osób, których kompletnie nie znam? Czyżby to następna mania na ilość znajomych jak na NK? Kwestia czasu i to też ludziom się znudzi za to założyciel strony liczy mld $ ;)

  • 0

    25. ~Adaś  2010-11-26 17:46:09  host: ip-195-242-255-16.catv.net.pl

    he dobre posunięcie ze strony Play :) lepiej dać okrojoną wersję jakiegoś portalu jak to robił Plus :) niż zwiększać prędkość :) teraz ludzie zaczną wchodzić masowo i zaraz będzie muliło jeszcze gorzej pomimo że to tylko wersja tekstowa. Mało tego sieć będzie przeciążona to Play zapowie że jeszcze nie prędko zwiększy prędkość :):P i taka będzie historia.

  • 0

    26.  2010-11-26 18:01:09

    Pfffffff tekstowa wersja Facebooka, to jak kastracja całej przyjemności korzystania z tego portalu. Może jeszcze filmy w wersji tekstowej za darmo? :-)

  • 0

    27.  2010-11-26 19:49:24

    25@ Nie rozumiem Twojej aluzji do prędkości, co ma piernik do wiatraka. Wersję tekstowa Zero Facebooka testowałem dziś na Samsungu Avili - takim niby smartfonie "bezsystemowym", bez 3G - na przeglądarce producenta i stwierdzam, że usługa jest przydatna, szczególnie dla posiadaczy mniej zaawansowanych telefonów. Co ważne wersja tekstowa sprawdziła się przy łączeniu ze stronami/profilami na FB. Posiadacze iPhonów czy Androidów i tak z tego nie skorzystają ze względu na posiadane pakiety internetowe i ograniczenia wynikające z wersji tekstowej. Okrojony FB za darmo dlaczego nie od czasu do czasu.

  • 0

    28. ~Adaś  2010-11-27 10:15:53  host: ip-195-242-255-16.catv.net.pl

    Wiesz co odnosiłem się tutaj do tego że skoro jest za darmo to ruch na łączach będzie znacznie większy co za tym idzie przepustowość się może zmniejszyć, zobaczymy za jakiś czas jak to będzie. Co do wersji tekstowej tak jak napisałem dobre jeżeli chcesz coś szybko dodać lub przeczytać krótkiego. Nic więcej. To mega okrojona wersja i tyle. Ja wchodząc przez IP też mi się zawsze wyświetla ale od razu ją zmieniam.

  • 0

    29. ~Mik  2010-11-27 12:37:21  host: z04-03.opera-mini.net

    W orange na kartę też działa za darmo przecie :)

  • 0

    30. ~Mik  2010-11-27 12:46:13  host: z04-03.opera-mini.net

    A tak wogóle to w tym play mi nie działa ten darmowy Tekstowy FB czy trzeba mieć na koncie minimum 12gr ?

  • 0

    31.  2010-11-29 10:10:53

    Jedni skorzystają a inni nie. czy sieć nie wydoli? myślę, że spokojnie bedzie działać. W końcu to tylko wersja tekstowa. Darmowe połączenia też miały przeciążyć sieć a jakoś działa.

  • 0

    32.  2010-12-28 10:51:47

    miałem 2 gr. i mi nie działał. więc trochę lipa.

  • 0

    33. ~roberto  2011-02-16 19:03:14  host: 87.204.177.28

    ja za to mam problem.. jak zrobic tekstowa wersje facebooka ja mam niestety zwykla bez zdjec itp a kase wpier***a... ktos pomoze?

Dodaj swoją opinię