Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Darmowy numer we Freshu przedłużony do odwołania

Darmowy numer we Freshu przedłużony do odwołania

WitekT 15 Stycznia 2010 12:08

0 0
Promocja z darmowym numerem w Play Fresh została przedłużona do odwołania - poinformował na swoim blogu Marcin Gruszka, rzecznik operatora.

O promocji szerzej pisaliśmy w tej wiadomości, a o zawiłościach regulaminu - w tej wiadomości.


Źródło tekstu: blogplay.pl, wł     

Dodaj do:
w sumie: 231
 • 0

  215.  2010-01-22 14:00:58

  Play na pewno byłby bardziej atrakcyjny, gdyby nie asymetria MTRów, która ma zostać utrzymana do 2014. Z jednej strony wyższe stawki do Play pozwoliły operatorowi zaistnieć, z drugiej- to słaby punkt tej oferty. Na początku PF reklamowano jako prostą, przejrzystą ofertę bez aktywacji i haczyków, dającą niskie stawki na połączenia ze wszystkimi. Ale stawka 29gr/min nie jest niczym wyróżniającym, bo jest u każdego operatora. Można dostać nawet taniej- i tu wspomnę choćby taryfę TT HOT w wersji z podwójnymi doładowaniami (taka opcja JEST, każdy może z niej skorzystać i mieć stawki do wszystkich na poziomie 16gr/min, do Play 40gr/min), czy wirtualne mbank mobile ze stawką 19gr/min do końca czerwca. Play, z oferty która proponowała tanie połączenia do wszystkich, zmieniła się w kolejną ofertę opłacalną głównie dla tych, którym zależy na tańszych połączeniach wewnątrz sieci- czyli o określonym profilu dzwonienia. Ale nie jest już atrakcyjna dla tych, którzy chcą mieć np. taniej do Orange, czy taniej do Ery. I to jest powód, dla którego ludzie nie zmieniają tak chętnie na PF- to po prostu oferta, która nie spełnia ich oczekiwań, a które zaspokajają inne oferty, np. Ery, Orange czy Plusa. Kazda z ofert proponowanych przez różnych operatorów ma coś, co ją wyróżnia na tle innych. Play Fresh jest tylko jedną z dostępnych opcji i- o czym świadczą wyniki przenośności i zestawienia kwartalne- nie wszystkim odpowiada i nie jest jedynym, słusznym i najbardziej atrakcyjnym wyborem. Moim zdaniem PF najbardziej wyróżniają terminowe smsy do wszystkich, Orange opcje obniżenia kosztów wewnątrz sieci, Heyah- rozmowy międzynarodowe, w Heyah i TT podwójne doładowania jako opcja obniżenia kosztów wszystkich usług, która świetnie sprawdza się w taryfie HOT i Nowy TT. Toms, dlatego nie rozumiem dlaczego zależy ci na tym, żeby ludzie "chętniej korzystali z oferty Play".

 • 0

  216.  2010-01-22 19:29:17

  1) "Ale stawka 29gr/min nie jest niczym wyróżniającym, bo jest u każdego operatora." - TERAZ to piszesz? Po ilu miesiącach od wprowadzenia Play Fresh PTC łaskawie wprowadziła taką stawkę do Tak Tak'a i to nie do wszystkich, gdzie wciąż nie wiedzieć czemu do Play każe sobie płacić AŻ 79 gr? 2) "i tu wspomnę choćby taryfę TT HOT w wersji z podwójnymi doładowaniami (taka opcja JEST, każdy może z niej skorzystać i mieć stawki do wszystkich na poziomie 16gr/min, do Play 40gr/min), czy wirtualne mbank mobile ze stawką 19gr/min do końca czerwca." Zapomniałeś dodać, że taka opcja JEST do 8 LUTEGO, a potem co - powiesz ludziom żeby skorzystali z podwójnego doładowania? 3) "Ale nie jest już atrakcyjna dla tych, którzy chcą mieć np. taniej do Orange, czy taniej do Ery. I to jest powód, dla którego ludzie nie zmieniają tak chętnie na PF- to po prostu oferta, która nie spełnia ich oczekiwań, a które zaspokajają inne oferty, np. Ery, Orange czy Plusa." - Play Fresh jest atrakcyjną ofertą dla osób, które chcą mieć po prostu po włożeniu karty SIM do telefonu niską stawkę CENNIKOWĄ do WSZYSTKICH od KAŻDEGO doładowania (nawet najniższego) nie bawiąc się w okresowe promocje takie jak podwójne doładowanie, które wymaga dużych jednorazowych nakładów finansowych i niepotrzebnego gromadzenia środków na koncie. I jak widać FAKTY są takie, ze NAJWIĘCEJ numerów w 2009 roku przeniesiono akurat z PTC do P4. FAKTY są również takie, że Ponad połowa klientów, dokładnie 54%, przechodzi ze swoim dotychczasowym numerem do Play. FAKTY mówią same za siebie.

 • 0

  217. ~  2010-01-22 22:31:27  host: chello087207146079.chello.pl

  jojo (216) - pisałem Ci to już przy innej wiadomości: błagam, skończ już z nawoływanie do jedynej słusznej oferty! Nie mogę nie przyznać Ci racji - PF rzeczywiście oferuje relatywnie najtańsze połączenia, ale użytkownik TT, który MYŚLI, w trakcie trwania promocji na podwójne doładowanie tak nabije sobie kabzę, że wystarczy mu do kolejnej promocji i będzie miał stawkę 16 gr/min i 40 do Play. Ciężko mi się wypowiadać teraz w imieniu tych, którzy tego nie robią, bo jak dla mnie, to jest to rzecz nie do zrozumienia... A Twój zarzut o niepotrzebnym gromadzeniu środków na koncie jest również dla mnie niezrozumiały. Po co mam co miesiąc martwić się o to, że muszę załadować kartę za 50 zł, bo już nic nie mam i akurat nie mogę się nigdzie dodzwonić, skoro mogę raz na pół roku załadować za 150, drugie tyle dostać od opa i mieć święty spokój na długi czas? A 150 zł nie jest niewiadomo jakim wydatkiem, na który mnie można sobie pozwolić. Powiem więcej - twierdzisz, że TT wymusza na użytkownikach robienie skarbonki z konta, a ja np. gdy mam stan konta poniżej 50 zł to zaczynam się czuć nieswojo bo boję się np. że gdzieś wyjadę i może mi się przydarzyć sytuacja, że skończy mi się karta i nie dodzwonię się w jakiejś ważnej sytuacji. A niestety przed jakimś wyjazdem, np. na urlop, myślenie o tym, czy mam naładowaną kartę jest nieznanym dla mnie doświadczeniem :) Cóż, zgadza się to, że najwięcej numerów przeniesiono z TT do PF, ale czy to oznacza, że oferta Ery jest zła? Nie, to oznacza, że jest trudna dla ludzi, którzy chcą iść na łatwiznę i pieprzenie bzdur o ofercie bez haczyków PF jest równie prawdziwe jak nauki ojca T.! Nie mów mi, że oferta jest jasna i przejrzysta, bo żeby naprawdę było tanio, też trzeba się nakombinować, a to kupić pakiet minut, a to pakiet MB, a to znowu pamiętać o tym, żeby dołądować kartę, bo się darmowy numer kończy!

 • 0

  218. ~jeden93  2010-01-22 22:32:58  host: chello087207146079.chello.pl

  sorry, nie podpisałem się - 217 było moje :))))

 • 0

  219.  2010-01-22 22:51:09

  jeden (217) - Nikogo do niczego nie "nawołuję". Przede wszystkim kieruję swoja wypowiedź do konkretnej osoby (nie do Ciebie) i jest ona nie "nawoływaniem", a próbą polemiki z argumentami pablo_79. Nikt nie zmusza, ani tez nie każe Ci tego czytać. Jednak jeżeli ktoś próbuje zakrzywiać rzeczywistość pomijając niektóre fakty, to aż korci żeby się do tego nie odnieść.

 • 0

  220.  2010-01-22 23:08:11

  jeden93 (217) - 1) "ale użytkownik TT, który MYŚLI" - Gdybym był złośliwy, to odpowiedziałbym, że w takim razie przytłaczająca rzesza użytkowników Tak Tak, to bezmózgi. Ale odpowiem równie zaczepnie - użytkownik Tak Tak'a, który MYŚLI, jest już w Play Fresh. ;-) Podoba Ci się taka nie prowadząca donikąd argumentacja? 2) "Po co mam co miesiąc martwić się o to, że muszę załadować kartę za 50 zł, bo już nic nie mam i akurat nie mogę się nigdzie dodzwonić, skoro mogę raz na pół roku załadować za 150, drugie tyle dostać od opa i mieć święty spokój na długi czas? A 150 zł nie jest niewiadomo jakim wydatkiem, na który mnie można sobie pozwolić." A to już wyłączenie Twoje spojrzenie na ten problem. Nie jesteśmy na dzikim zachodzie - konto można doładować praktycznie w każdej chwili i wszędzie nawet w przeciągu kilkunastu sekund. Połączenia też nie są już tak bardzo drogie, więc kasa aż tak szybo nie schodzi z konta. TY wolisz ładować dużymi sumami jednorazowo, inni wręcz odwrotnie. Dla Ciebie to nie wydatek, inny 10 razy zastanowi się za nim wyda 175 zł na doładowanie konta. 3) "Cóż, zgadza się to, że najwięcej numerów przeniesiono z TT do PF, ale czy to oznacza, że oferta Ery jest zła?" A gdzie tak napisałem? Nie, (jak widać) nie jest po prostu lepsza niż ta z Play Fresh. 4) "Nie, to oznacza, że jest trudna dla ludzi, którzy chcą iść na łatwiznę i pieprzenie bzdur o ofercie bez haczyków PF jest równie prawdziwe jak nauki ojca T.!" To dopiero BZDURA. 5) "Nie mów mi, że oferta jest jasna i przejrzysta, bo żeby naprawdę było tanio, też trzeba się nakombinować, a to kupić pakiet minut, a to pakiet MB, a to znowu pamiętać o tym, żeby doładować kartę, bo się darmowy numer kończy!" Nigdzie nie napisałem, że w Play Fresh NIE TRZEBA aktywować dodatkowych usług aby było jeszcze taniej. A to w taryfach Happy i Nowy Tak Tak OPRÓCZ dodatkowo dokonania podwójnego doładowania, aby oferta była porównywalna cenowo do PF nie trzeba takich

 • 0

  221. ~  2010-01-23 12:23:59  host: chello087207146079.chello.pl

  jojo - podoba mi się Twoja argumentacja i rzeczywiście masz rację - możemy się przepychać w nieskończoność udowadniając sobie, co było pierwsze: jajko czy kura? Ale z Twoim ostatnim zdaniem nie zgodzę się zupełnie, bo akurat TTHot jest naprawdę najprostszą ofertą bez pakietów i cudów (wyjątkiem są te nieszczęsne smsy), który po podwójnym doładowaniu daje Ci najniższe stawki do wszystkich. Zgadzam się, ze w Happy trzeba się nagłówkować, żeby tanio wyszło, ale jeszcze raz powtarzam - dla ludzi myślących jest to wykonania :)

 • 0

  222. ~  2010-01-23 12:24:37  host: chello087207146079.chello.pl

  221 znów było moje, coś mi się podpisy nie pokazują

 • 0

  223. ~  2010-01-28 22:07:15  host: 103.bajtbusko.com.pl

  205. pablo_79 uspokój się z tym tak takiem ile trzeba zainwestować zeby miec taniej w podwójnym doładowaniu minimum 70zl i masz 120 1. co dalej po wygadaniu czekac az łaskawie będzie promocja a ważność konta się kończy 2. nie kazdego stac zeby na raz wydac 70 zl w play masz konto ważne przez rok 215. pablo_79 a skad ty wiesz na jaka sie c dzwonisz nikt ci sie nie przyzna ze przeniósl numer przeciez jest TAKI SAM :)

 • 0

  224.  2010-01-29 17:16:11

  Wiem do jakiej sieci dzwonię, kiedy dzwonię do najczęstszych kontaktów. Całą resztę można po stanie konta zakwalifikować, poza tym są strony internetowe, które identyfikują operatora, choćby http://is.eranet.pl/updir/era.cgi?msisdn=48728 Dla mnie to nie ma znaczenia, bo i tak dzwonię o połowę taniej. Minimum do zainwestowania w podwójnych to 50zł (25+25)- czyli tyle, ile wynosi nominał najbardziej popularnego doładowania. Ładuję za więcej, przez stronę operatora (=10%), więc dostaję więcej. Podwójne nie są przymusem, są możliwością. Bez nich- stawki w HOT to 29gr/min, w Happy- tanio wewnątrz sieci. Konto też mam ważne rok. Co do darmowego numeru w Play- okres obowiązywania darmowych połączeń z wybranym numerem to 30 dni czy do końca danego miesiąca?

 • 0

  225. ~  2010-01-29 22:41:45  host: 103.bajtbusko.com.pl

  ...do konca kalendarzowego miesiąca tak jak wypłata na początku msc ładujesz .. jak skończy ci się podwójne doładowanie to to co zaoszczędzając oddajesz podwójnie ? hm oczywiscie zanim do kogos zadzwonie identyfikuje go na odpowiedniej stronie do jakiej sieci nalezy nastepnie dzwonie jak w ten sposób dzwonisz to najwyższa pora na doktora

 • 0

  226.  2010-01-31 19:55:47

  Jak pisałem- dla mnie nie ma znaczenia do kogo dzwonię- w sensie do jakiego operatora, bo i tak po podwójnych doładowaniach nawet do Play mam za ok. 40gr/min. Jesli chodzi o moje najczęstsze kontakty- wiem kto ma u jakiego opa. Pisałem tylko, że są możliwości zidentyfikowania do jakiego operatora należy dany numer. Czyli jeśli "darmowy numer" w PF uaktywni sie tuż po doładowaniu konta, np. 21 danego miesiąca, to będzie mozna dzwonić tylko do końca miesiąca?

 • 0

  227.  2010-01-31 20:36:00

  pablo_79 (226) - "Czyli jeśli "darmowy numer" w PF uaktywni sie tuż po doładowaniu konta, np. 21 danego miesiąca, to będzie mozna dzwonić tylko do końca miesiąca?" Pytasz poważnie, czy raczysz sobie żartować...? Przecież temat ten był wałkowany WIELOKROTNIE, tym bardziej dziwi mnie, za akurat Ty zadajesz te pytanie.

 • 0

  228.  2010-02-01 20:13:40

  Ciągle nie mogę w to uwierzyć. ;-)

 • 0

  229. ~  2010-02-05 14:35:51  host: 194.246.124.200

  i po darmowym nr w play (koniec promocji) :P a tak nażekaliście na simplusa hehe coż teraz w simplusie są 3 darmowe nr :D

 • 0

  230.  2010-02-05 16:41:57

  229 - Tak, a poza tym goła stawka cennikowa.

 • 0

  231. ~  2010-02-05 17:11:48  host: 194.246.124.200

  mh ale siplus daje też inną możliwość 1 darmowego nr i 29 gr do wszystkich no może oprucz play

 • 0

  232. ~  2010-02-05 17:12:45  host: 194.246.124.200

  jojo a ty tak za darmo play robisz reklame czy coś z tego masz ??

 • 0

  233.  2010-02-05 17:18:02

  231, 232 - Zaraz, zaraz - ja odniosłem się do Twojej wypowiedzi, w której zachwalasz 3 nielimitowane numery (każdy po 5 zł na miesiąc). A teraz "uciekasz" w inną stronę. A Tobie kto i ile płaci za pisanie o i zachwalanie Simplusa w temacie dotyczącym Fresha'a?

 • 0

  234. ~  2010-02-05 17:31:02  host: 194.246.124.200

  2 zł od wypowiedzi :P a jak wnerwie jakiegosz freshowca to mam premie w wysokości kolejnych 2 zł SIMPLUS :D

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-170-159.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy masz antywirusa w swoim telefonie?

Nastolatki zabezpieczają się, a Ty chronisz się przed wirusami?

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet