Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Darmowy Internet w tyskich autobusach miejskich

Darmowy Internet w tyskich autobusach miejskich

Q! 30 Grudnia 2011 12:31

0 0

Na ulice Tychów wyjechały pierwsze autobusy oferujące darmowy, bezprzewodowy dostęp do Internetu. Już wkrótce kursować ma 31 takich pojazdów.

Obecnie po ulicach Tychów kursują 2 autobusy z bezpłatnym dostępem do sieci. Jednak do końca lutego 2012 roku na trasy wyjadą wszystkie pojazdy. Koszt zapewnienia dostępu do sieci w 31 nowych pojazdach to wydatek 1,3 tys. zł miesięcznie.

Operator komunikacji miejskiej w Tychach nie wyklucza, że wkrótce więcej autobusów będzie posiadało taką możliwość. Stanie się tak również dlatego, aby zachęcić młode osoby do korzystania z komunikacji miejskiej.




Prezes tyskiego PKM, Andrzej Kowol, mówi, że jego przedsiębiorstwu zależy na tym, by tyskie autobusy były przyjazne pasażerom, nie tylko ze względu na komfort podróżowania. Chce on również, aby czas spędzony w autobusie pasażerom urozmaicić np. poprzez możliwość skorzystania z Internetu.

W 2012 roku projekt ma zostać rozszerzony. Pasażerom oczekującym na przystankach na przyjazd autobusu mają zostać udostępnione infokioski. Również oni będą mogli skorzystać z darmowego dostępu do sieci.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • 4

    4.  2011-12-30 12:45:21

    @gosc - dlaczego żart? Dzieląc 1300 na 31 pojazdów wychodzi ~43 zł na autobus. Jak najbardziej realna cena, zwłaszcza że kupiła to duża/poważna firma.

  • 4

    5.  2011-12-30 12:47:24

    ja też myślę, że to jest na 31 autobusów, nie na jeden

  • 3

    6.  2011-12-30 12:52:56

    W newsie jest wyraźnie napisane, że to koszt na wszystkie autobusy, ludzie czytajcie ze zrozumieniem ;)

  • 4

    7. ~Tyszanin  2011-12-30 13:24:36  host: 84-10-193-63.dynamic.chello.pl

    Proponuję udostępnić pasażerom mydło i wodę, bo w naszych autobusach delikatnie mówiąc jest ciężka atmosfera. Brak netu w autobusie można jakoś przeżyć, ze smrodem już gorzej.

  • 0

    8. ~Zakrza  2011-12-30 14:00:10  host: dcd5.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To teraz jeszcze PKP, SKM, komunikacja miejska w Gdańsku i NKA Kruszwica i będę szczęśliwy.

  • 3

    9. ~koks  2011-12-30 14:00:32  host: host-89-229-43-247.torun.mm.pl

    @7 :) Celna uwaga.

  • 2

    10. ~lee  2011-12-30 14:01:34  host: tysiaclecia-z-bie37200223077.c200.msk.pl

    7: raz mi się trafiło jak jechałem chyba 1 po tychach latem ech... niektórzy to się myją raz na miesiąc hehe :D a po za tym dobra sprawa z tym netem ale oby przez to bilety nie poszły zaś w górę :) :)

  • 1

    11. ~bum  2011-12-30 14:04:45  host: 89-69-222-166.dynamic.chello.pl

    @8 ZKM może ci zaoferować klimatyzacje w konstalach w postaci: "Proszę pana drzwi się nie zamknęły"

  • 0

    12. ~alen  2011-12-30 14:40:09  host: user-31-174-0-212.play-internet.pl

    PKS Konin - iPlus po WiFi, do przeglądania WWW (wycięte reklamy, obrazki) czy poczta po IMAP działa znakomicie.

  • 0

    13. ~agent  2011-12-30 14:44:12  host: 79-139-21-197.prenet.pl

    @7 Nie wiem jak jest u Was w autobusach ale Twoja propozycja idealnie pasuje do polskiego pkp. Jazda naszymi pociagami (mam na myśli szczegolnie osobowe i pośpieszne) to koszmar. O ile w IC jest jeszcze znośnie to w pozostalych jest tragedia. Ja np. dziękuję za internet w pociagu na korytarzu z "super zapachem" z toalety albo brudnym miejscu w przedziale.

  • 0

    14. ~agent  2011-12-30 14:46:46  host: 79-139-21-197.prenet.pl

    A tak swoją drogą to pomysł ciekawy. Ktoś napewno skorzysta. Oby w przyszłości było więcej takich ofert.

  • 0

    15. ~hotelosa  2011-12-30 14:52:22  host: bqa61.neoplus.adsl.tpnet.pl

    przydalo by sie w innych miejscowosciach takie cos

  • 0

    16.  2011-12-30 15:32:02

    Internet w tyskich autobusach... Tego bym się nie spodziewał przez najbliższych kilka lat, a tu taka niespodzianka :) Może się to przydać szczególnie ludziom wracającym do Tychów z Katowic w godzinach szczytu, gdzie podróż trwa ok. 1,5 h i przez ten czas w autobusie nie ma co robić :P

  • 0

    17. ~zaq  2011-12-30 16:51:26  host: 91.150.147.242.internetia.net.pl

    Więcej szczegółów, dodam tylko że już niektóre autobusy mają internet. http://www.noltychy.pl/2,2,2300,Wi_fi_w_tyskich_autobusach_PKM_T ychy,artykul.html

  • 1

    18.  2011-12-30 16:51:33

    Byłoby super gdyby operator sieci komórkowej zapewniłby nieprzerwany zasięg 3G przez całą drogę krajową nr. 2,7 i 8

  • 0

    19. ~zaq  2011-12-30 17:00:35  host: 91.150.147.242.internetia.net.pl

    W tym linku z postu usunąć spację w słowie PKM_Tychy (dokładnie po literze T)

  • 0

    20. ~abc  2011-12-30 19:05:56  host: 82-160-108-130.tktelekom.pl

    najprawdopodobniej t mobile.Cala spolka ma tmobile wiec i pewnie autobusy beda miec. Ale sa miejsca w tychac bez 3g i beret

  • 0

    21. ~Piotrek  2011-12-31 15:08:22  host: 89-75-168-95.dynamic.chello.pl

    To by działało jakby spółka kupiłla modemy WiMAX do każdego autobusu i korzystali z łaczności radiowej po WiFi na dany autobus. Działałoby to gdyby nadajnik główny działał pod światłowodem

  • 0

    22. ~Robin  2012-01-03 04:03:48  host: apn-95-40-62-248.dynamic.gprs.plus.pl

    Mam nadzieje, ze to dziala w dwie strony, tak by można w busie zamontowac modul GPS i mamy lokalizacje autobusu do udostepnienia dla pasazerow.

  • 0

    23. ~  2012-01-03 17:11:48  host: afju9.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Przekalkulowali sobie, że utrzymanie takiego internetu w autobusach ściągnie im dodatkowych klientów, czyli *** ze smartfonami pikających w mobilnym gg...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-19-123.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.