Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Darmowy Internet w Rzeszowie wkrótce w technologii WiMAX

Darmowy Internet w Rzeszowie wkrótce w technologii WiMAX

LuiN 11 Sierpnia 2010 09:58

0 0

Regionalna Sieć Szerokopasmowa Aglomeracji Rzeszowskiej niebawem zmieni swoje oblicze. Oprócz darmowych hotspotów, mieszkańcy dostaną darmowy dostęp do Internetu w technologii WiMAX.

Projekt dotyczy całej powierzchni miasta (za nieco ponad 10 mln zł) oraz gminy Krasne (ok. 2,5 mln zł). Obecnie 60 hotspotów ResMAN-a obsługuje 40% powierzchni Rzeszowa, do zaopatrzenia całego miasta w WiMAX potrzebnych będzie 7-10 nadajników.




Projekt przeszedł już wstępną weryfikację i został zakwalifikowany do drugiego etapu. Do 10. września czekamy na kompletną dokumentację inwestycji - poinformował Daniel Kozik z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego.

Szybkość działania nowej sieci nie została jeszcze ustalona. W tej kwestii zgodnie z nowymi przepisami decyduje Urząd Komunikacji Elektronicznej, który musi uwzględnić również racje lokalnych dostawców Internetu.

Źródło tekstu: nowiny24, wł     

Dodaj do:
w sumie: 13
  • 0

    1. ~ala  2010-08-11 10:09:50  host: 93-181-162-129.as.kn.pl

    128/64kbps i tylko ruch HTTP/s???

  • 0

    2.  2010-08-11 10:11:40

    jak pamiętam to od początku działalności posiadali bardzo szybkie łącze (5GBit Crowley), jednak prędkość ograniczona do 512kbit per user. Teraz wątpiące, aby prędkość była większa z racji innych dostawców.

  • 0

    3. ~zini  2010-08-11 11:05:23  host: 212.160.172.70

    dajesz coś za darmo i narzekanie... mają dopłacać?

  • 0

    4.  2010-08-11 11:37:27

    A co z zestawami klienckimi Wimaksa? Przecież one są bardzo drogie. Też będą za darmo rozdawać? Bo nie sądzę aby ktoś sobie kupił do podłączenie się do darmowego neta. Co innego karta wifi za 60zł czy nawet AP z zewnętrzną anteną za 150zł, a co innego terminal Wimaksa za 2000zł.

  • 0

    5. ~bzz  2010-08-11 12:34:37  host: korp14.avistamedia.pl

    3 - to samo pomyślałem o Ali (#1). Typowy polaczek. Dają net za darmo i słychać jeszcze narzekanie. Masz kobieto tupet.

  • 0

    6.  2010-08-11 13:46:37

    mam nadzieję, ze nastepne miasta szybko wprowadzą to samo, internet powinien byc darmowy w kontakcie, kto chce szybszy niech sobie kupi i tyle

  • 0

    7. ~  2010-08-11 14:17:43  host: 77-253-246-36.adsl.inetia.pl

    do 3 i 5 - jakie za darmo? przecież to z naszych podatków.

  • 0

    8.  2010-08-11 18:04:05

    OO i swietnie bede miec internet za darmo :D

  • 0

    9.  2010-08-11 20:15:43

    mieszkam w Rzeszowie i dawno, dawno, danow temu korzystałem z RESMANA bo tak to sie nazywało. Po jakimś pół roku dałem sobie z tym spokoj i wziąłem netostradę. RESMAN jest dobry ale do oglądania stron www i to jeśli ktoś ma mega cierpliwośc, sprawdzić i ściagnąć poczte pod outlookiem w godz wieczornych to już dramat więc jak ktos wyżej napisał, jesli zostanie 512kb/s to lepiej wziąść zestaw w play online lub w cyfrowym polsacie :)

  • 0

    10. ~BrKk  2010-08-11 21:42:06  host: 78.9.92.24

    Neta masz za darmo czyli tylko WWW 512kbit max. Ale jak sobie kupisz terminal za 2k. Bardzo rozsądna oferta.

  • 0

    11. ~mad  2010-08-11 22:25:28  host: host-89-230-66-255.rzeszow.mm.pl

    Resman jest ok ale do poczty i stron www. Zasady są takie że wszystkie te inwestycje współfinansowane z UE nie mogą mieć znaczącego wpływu na konkurencję. I nie mają bo co?mam niby darmowego Resmana ale jakoś z niego nie korzystam i płacę z własnej woli bo chcę mieć prawdziwy internet a nie neta dla turystów!!

  • 0

    12. ~Mi89  2010-08-12 10:29:10  host: static-201-54.is.net.pl

    Ale to ma być właśnie taki net dla turystów, powolny ale zawsze jest. Tak powinno być w całym kraju.

  • 0

    13. ~  2010-08-15 18:57:16  host: p20-11.opera-mini.net

    Widac ze tam ktos mysli, U nas w Szczecinie jest pajac krzystek i platforma a w zamian dostalismy bilety po 8.80 (+16%), likwidacje stoczni i brak perspektyw. Cieszcie sie z tego co macie bo przyjdzie PO i wam to zabierze.

Dodaj swoją opinię